Jump to content

Elon Musk i njegov Twit


Zwerko

Recommended Posts

vest je objavljena 30. marta pa odgovaram kao da nije prvoaprilska šala:

 

naravno da nije porasla vrednost kompanije niti je moguće stvoriti vrednost tvitom, ma šta istoci pričali.

 

Today the world – and particularly Wall Street – got a master class in the power of a few well placed words, when a single tweet by Tesla (and SpaceX) CEO Elon Musk cause the electric car maker’s stock to jump nearly 4 percent in just 10 minutes – adding a staggering $900 million to the company’s market cap in just 115 characters.

 

 

market capitalisation je prost i nepouzdan pokazatelj za vrednost kompanije (ukupan broj akcija * cena jedne akcije), svako sa pola mozga razume da je nemoguće prodati celu kompaniju po ceni po kojoj prodaš 0,00001% kompanije. market cap koriste samo novinari kada pišu ovakve clickbait članke.

 

da musk sutra odluči da proda teslu apple-u, ugovorena cena kompanije bi bila pokazatelj njene vrednosti, a do nje bi se došlo pregovorima nakon mnogo sati rada konsultanata i revizora.

Link to comment
Share on other sites

Ma dobro, nisam ja ni mislio da je on sad zaradio milijardu dolara tvitom, vise je bilo saljivo, realno su sve to spekulativne aktivnosti, nego mi je interesantno kako se i ti na tim berzama loze na sitnice. Razumem naravno da mu nije vrednost kompanije skocila za milijardu jer ne moze tako da se proda, isto kao sto ni Facebook ne vredi 200 i kusur milijardi dolara :)

 

A i Igore ne moze Musk da vodi na jagnjetinu kad mu je plata 1$ :)) Jedino ako ce Kuk da casti :)

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

vest je objavljena 30. marta pa odgovaram kao da nije prvoaprilska šala:

 

naravno da nije porasla vrednost kompanije niti je moguće stvoriti vrednost tvitom, ma šta istoci pričali.

 

 

market capitalisation je prost i nepouzdan pokazatelj za vrednost kompanije (ukupan broj akcija * cena jedne akcije), svako sa pola mozga razume da je nemoguće prodati celu kompaniju po ceni po kojoj prodaš 0,00001% kompanije. market cap koriste samo novinari kada pišu ovakve clickbait članke.

 

da musk sutra odluči da proda teslu apple-u, ugovorena cena kompanije bi bila pokazatelj njene vrednosti, a do nje bi se došlo pregovorima nakon mnogo sati rada konsultanata i revizora.

http://twitter.com/boredelonmusk/status/568437648383213569

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...