Jump to content

split: šta posetiti u sloveniji?


Recommended Posts

murija veštački diže cenu!

 

elem, dajte neki predlog gde ići i šta videti u sloveniji. planiram u maju da se provozam malo i zablejim par dana tamo a nemam ideju gde i šta. 

 

od slovenije rijeka i trst :D
 
šalu na stranu, imaju slovenci fantastičnu prirodu i sve je blizu. meni su gotivni bili:
- vintgar
- postojnska jama
- primorje - piran, portorož, izola
- bled
 
ljubljana je ok za jedno popodne, ima dobrih kafića i restorana i nešto istorije/arhitekture, ali nemoj očekivati mnogo, i naravno zaboravi na noćni život. slično i maribor.
 
kad kažem da je sve blizu, mislim i na okolne zemlje. mi smo bili u ljubljani nekoliko dana i za to vreme išli na izlete do trsta, venecije i graca. a možeš da odeš i do lipice i saznaš zašto su slovenci pravi bečki konjušari :D
Link to comment
Share on other sites

moraću da svratim do pule jer je devojka rođena tamo, dosta mi je to hrvatske, i previše :D

 

ja sam razmatrao trst i grac isto ali sam odustao na kraju, od trsta jer sam bio nekad pre i nije mi se nešto preterano svideo, venecija nikako, je l' ima svrhe ići u grac? na slovenačko primorje ću se svakako spustiti ali nema teorije da spavam tamo jer kidaju sa cenama.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

moraću da svratim do pule jer je devojka rođena tamo, dosta mi je to hrvatske, i previše :D

 

ja sam razmatrao trst i grac isto ali sam odustao na kraju, od trsta jer sam bio nekad pre i nije mi se nešto preterano svideo, venecija nikako, je l' ima svrhe ići u grac? na slovenačko primorje ću se svakako spustiti ali nema teorije da spavam tamo jer kidaju sa cenama.

 

uzmi smeštaj u hostelu u ljubljani, sve je blizu, nigde drugde ne moraš da platiš noćenje.

 

grac je simpatičan, ima par dobrih muzeja a i univerzitetski je grad pa može biti živ uveče. meni se nije nešto dopao, trst mi je bio gotivniji, mada to ima veze s tim što hejtujem austriju a gotivim italiju, plus me je u trstu usralo da naletim na izložbu italijanskih oldtajmera na nekom trgu.

 

ne znam koliko planiraš da provedeš u sloveniji, ali pola dana u ljubljani, jedan dan na primorju i jedan dan negde u nekoj prirodi (vintgar je meni tu najgotivniji bio) je sasvim dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

slovenija :

 

Ljubljana - bio sam sokiran koliko dosadan grad. Mada vredi videti kako lepo odrzavaju svu infrastrukturu koju su naravno sačuvali od kada su se odvojili od te zle sfrj koja ih je izgradila. Ali eto lepo to čuvaju, i tromostovlje je lepo. Nakon 1 dana, poželiš da se ubiješ od dosade. Najjači provod je u meku, a petkom izvan grada u nekoj folkoteci kada gostuje neka zvezda granda

 

Kranj - dosadan grad, lepo se vidi planina i čist vazduh

 

Bled - prelepo, kremna rezina je vrh (iliti krempita po srpskom) kao i čorba u kori hleba, ok restorani, divna divna priroda. Ekstreman primer odrzavanja i čuvanja infrastrukture koju im je zla sfrj izgradila. Ubiješ se ko letva, spavaš 4 sata kraj otvorenog prozora, kao nov si!

 

Eto to je moje sto sam video

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

manje više to je to što ste rekli, ljubljana je stvarno grad za jedno popodne.

 

jedino što meni još pada na pamet da je u blizini je palmanova, koja je pre 5 godina bila ista stvar kao i autlet u inđiji, kapiram da ni sad nije mnogo bolja. 

imaš i btc tržni centar u ljubljani al ja tamo baš ništa zanimljivo nisam našao. 

Link to comment
Share on other sites

Kažu ljudi da je Piran super za jedno prepodne i da ima carskih restorana.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

ima, i nisu bili nešto skupi za naše pojmove. konobari su sve bosanci

 

generalno, sav taj "staff" u sloveniji su bosančerosi, i uvek se bace u spiku s tobom pre nego što (pokušaju da) te oderu

Link to comment
Share on other sites

ima, i nisu bili nešto skupi za naše pojmove. konobari su sve bosanci

 

generalno, sav taj "staff" u sloveniji su bosančerosi, i uvek se bace u spiku s tobom pre nego što (pokušaju da) te oderu

 

Postregel vas je natakar Meho Jusufspahić.

  • Upvote (+1) 1

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

Ja bio jedno veče u Ljubljani, bila zima pa smo se smrzli, ali je centar delovao lepo (i pusto), naročito oko mostova. Verovatno je smor na više dana.

 

+1 za konobara bosanca koji se pravio Slovenac, al kad je provalio kako pričamo, krenuo ko da smo na prst u dupe :D

Link to comment
Share on other sites

Ja sam rodjen u Jesenicama. Blizu imas jezero Bled, fantasticno mesto za obici. I ja cekam da mi iskoci vremena i para pa da odem opet tamo.

 

videh sad da je i fatso napisao, fun mi da jos neko zna :D

Edited by Tofz

zene su ti ka so ...moze i bez al bljutavo

Link to comment
Share on other sites

a sto je smor za singlove? u kom smislu? nisam singl, a nemam ni decu.

pa smor je za singl ljude, za tebe nije jer nisi singl, a ako oćeš da se provodiš, nećeš se usrećiti

smor je zato sto je uzasno dosadno, nema izlazaka, nema savamale ni rejva.

za nas matore ili ozenjene sa decom je vrh jer je priroda lepa, pristupacna, nije toliko stresno. uredjenije je i socijalna slika je bolja.

tj, posto imam i kolege tamo, a i odem s vremena na vreme, bilo je mnogo bolje, sad je stisla kriza, ali opet, mirnije i rasterecenije se živi.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...