Jump to content

Boss (2011)


Corey

Recommended Posts

Bossposter.jpg

Ево нечега што није испало из веће продукцијске куће, и пилот епизодом која пуно обећава. Прилично је јасно шта можете очекивати ако је поглеате, па ако вам се допадне сутра је друга епизода. Мене је привукла, посебно зато што се прича врти око прљавих политичара и њихових игара, тако да је RSS спреман за сутрашњу другу епизоду.

http://en.wikipedia.org/wiki/Boss_(TV_series)

http://www.imdb.com/title/tt1833285/

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Prva sezona je završena, osam epizoda. Serija je sjajna jer usisava i vrlo je brutalna. Ima odličnih obrta koji se dese neočekivano, ne zato što ne možete da ih predvidite (možda možete) nego zato što ima toliko mnogo sitnih obrta da potpuno zaboravite na neke, a onda se oni svi pretvore u jedan veliki obrt. Najveći problem serije je neujednačenost scenarija, ali pošto preovladavaju dobri delovi, onda se tome može progledati kroz prste.

Kelsi Gramer me je oduševio, mada je i ostatak ekipe vrhunski. Baš sam sa drugarom pričao o seriji Homeland i on kaže kako su sve pare spucali na tri-četiri glavna glumca, a ostale su skupili sa konca i konopca i onda se to objektivno oseća (iako je ta serija dosta lošija od ove). To se nije desilo u Boss-u. Muzika je fenomenalna, što sam već rekao, ali samo da ponovim. Režija mi se takođe dopala koja sa krupnim kadrovima doprinosi napetosti u dijalogu. U seriji je mnogo pažnje, baš mnogo, obraćeno na sitnice, od mimike, preko oblačenja do načina na koji se vode razgovori u odnosu na učesnike u razgovoru.

  • Upvote (+1) 1

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Управо сам погледао трећу епизоде актуелне сезоне и желим рећи пар ствари. Чекао сам да видим разраду у другој сезони, јер много је обећавала са врхунском првом сезоном, и морам рећи да је не само испунила сва очекивања по питању квалитета, већ је отишла још даље. Изузетно остварење, и мислим да сваки љубитељ седме уметности ово не сме пропустити, не виђа се често овакав квалитет.

За све серијофиле, описао бих је као генијални хибрид Жице и Мед Мена, с тим што је политички аспект још дубље разрађен, због природе саме приче јелте, а карактеризација права посластица, само без жонглирања са пуно ликова као што је то случај у Мед Мену. Тренутно не видим икакву шансу да ово не буде само још боље, осим ако не продуже на превише сезона, мада ми са ове тачке изгледа као да ће је завршити у актуелној, евентуално са још једном сезоном.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

preporuka i od mene za ovu sezonu. prljava je i brutalna skoro kao ona serija čije ime neću spominjati jer pored nje nijedna serija nije dovoljno dobra :)

kelsi gramer je mnogo dobar, odlično pravi grimase, na momente me podseća na slobu iz najboljih dana, kad onako malo podigne bradu i čvrsto gleda u daljinu. brrr

Link to comment
Share on other sites

Није, ал брутална јесте само у другом контексту : ) зато нисам био сигуран јел мислиш на Жицу, односно нисам знао гледаш ли из перспективе жанра, или генерални твој утисак о серијама, а ту је и твој аватар : )

Одох у кревет : ))

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Фантастична и друга сезона, све укупно нешто најбоље што сам гледао са ТВ-а. Али пошто данас квалитет није приоритет при одређивању шта пролази а шта се пушта низ воду, Boss је упркос својој изузетности доживео ово друго. Обећали су филм, али нешто не верујем у то.

http://tvbythenumbers.zap2it.com/2012/11/20/boss-canceled-by-starz-after-two-seasons/158497/

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...