Jump to content

Fallout TRI


Katsu

Recommended Posts

cekaj, kazes da su atributi lore i atmosfera, a onda kazes da su doticni sranje:)

mislim, ja sam u kecu i u dvojci imao konstantan osecaj funkcionalnog sveta koji drzi vodu, u trojci sam imao utisak ko da se teleportujem po lokacijama koje su zasebni quest-poolovi i pricam sa dzrdzar binksovima na svakom koraku otprilike:)

Ovo se i meni nije dopalo. Kao da je skup nepovezanih kvestova.

A i posle onih dijaloga u kecu i dvoci pogotovu ovo mi je malo onako. Znas tacno gde vodi koja linija. Bolji mi je bio Oblivion os F3.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 442
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

meni nije los fo3, nisam puno ocekivao, ali sam dobio vise od toga. mada, najvise bih voleo fallout uradjen u maniru final fantasy, world map, encounteri, i pojedinacne mape gradova i lokacija :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Kolika je susa za CRPG igrama igrao bi sve samo da je novo, umorih se od starih naslova. :(

Mokra fantazija mi je steampunk CRPG kojem nema kraja :) sa razvijenim dijalog sistemom, NPC-evima koji zive svoj zivot pa ako propustim nesto da uradim ili ako nesto uradim da ima efekta, gde moram da se potrudim da nadjem opremu ili jos bolje da napravim ili jos jos bolje da ukradem, znaci imerzivan svet u steampunk setting-u ali bez "Idi spasi svet" koliko "Idi prezivi u svetu" :)

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

AHA!:)

na kraju cete svi konvergirati ka mom tripu, a bio sam ludi dule nekad:)

oblivion vs fo3:

oblivion je nesrecan zato sto je arkadan i zato sto ima retardiran sistem levelovanja i jos retardiraniji princip "o, pa ti si deseti nivo, onda su i pacovi deseti nivo", ali kao sam trip funkcionalnog sveta sije FO3 za pet kopalja. sto je tuzno zaista, kad pogledas da su igre preslikane i da je FO3 novija lol

meni i dalje nije jasno kako nekom sa pola mozga moze da se potkrade tolika leveling greska. ti ako budzis primary skilove, levelujes se. ako budzis secondary skilove, ne levelujes se. uzmes nekog pametnog sto mu je fajt sekundaran i budzis samo fajt. rezultat - ti si peti nivo po JUS-u, ali zapravo trideseti po statsovima. pacovi i ostali prate semu tvog levelovanja i oni su poslusno peti nivo iako ti pomeras planine i bijes bogove.

meni je ovo jedan od nejasnijih propusta u istoriji, ne znam, kosmosa:)

pekar:

taj stimpank tesko da ces naci, a tesko da ces naci bilo kakav cistokrvni rpg, barem jos sledecih recimo sedam godina (po mom predvidjanju mozda i vise, al reko da se ne ispalim:) ). ali sto se samog principa tice, mogu ti preporuciti sledece:

-x serijal. svemirski elite-like simulator, nesto kao singlplejer eve.

-mount & blade. imas globalnu mapu, vozis konja, uzimas kvestove, pravis armiju, mos da osvajas gradove posle, uzimas titule, eradicatujes itd itd itd. nesto kao pirates na suhom:) medjutim, igra je lol produkcije, ali meni se svidja. imas levelovanje.

-spaceforce: rogue universe. isto svemirska elitasta simulacija, s tim sto je mnogo manje kompleksna od x igara, imas jedan brod, budzis njega, budzis sebe i to je to. note: ne mesati ove igre sa recimo freelancerom koji je elektronikartsast, sto je upravo dijametralno suprotno onome za cim si ti izrazio zelju.

ja to sto ti pricas trazim, pa sad slobodno mogu reci decenijama:) i uglavnom tako nesto jos uvek ne postoji. a nece ni postojati jer je jasna tendencija razvoja igara. cak i ljudi koji nisu retardirani, iz nekog razloga zele pricu i ultimate goal. to meni nikad nije bilo jasno, ali postujem. ja kad ocu tako nesto, odem da gledam film ili citam knjigu, u igri sam u fazonu 'you don tell me wat ta do madafaka':)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nemo se ljutis ali ti kapiras da preporucujes stare igre coveku koji skine igre u petak a zavrsi ih u subotu? Igralo se to, ali recimo X sam bas igrao i igrao da me prestalo zanimati da ga igram, mount & blade ima neke propuste da stvarno nisam mogao da se uzivim u sistem igre a spaceforce sam igrao do nekog trenutka gde je isto neki bug iskocio da mi je razbio zelju da pocinjem ponovo. A rekoh, ocu nesto novo da probam :) do nekog trenutka gde mi se javlja zelja da zapicim u Rusiju i igram se nekog LARP-a dok imam para za to :)

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

pa sto bi se ljutio, pale su mi na pamet, posto si izrazio zelju za takvom igrom. a realno, u suprotnom jedino da nista nisam ni odgovorio iz prostog razloga sto osim tih nabrojanih, NEMA takvih igara:) mozda jedna-dve koje mi ne padaju na pamet, ali sigurno nista spektakularno.

podseti me sad sa tim larpom. gledao sam sjajnu emisiju na historiju gde su likovi ozbiljno uzeli da prouce kako su se odvijali viteski turniri do detalja i reenactuju jedan turnir. uzeli su cetiri lika (konjickog instruktora, konjickog murkana, kauboja i jos nekog) i trenirali ih na isti nacin kao sto su trenirali srednjevekovni vitezovi za turnire. dali im konje, napravili im autenticne oklope (rucno, isli su kod nekog kovaca koji to najbolje radi lol kovac lvl20) i prava turnirska koplja (ne neka trscana sto se lako lome, vec drvena kao sto su koriscena na turnirima) i napravili turnir:) cak su morali i da igraju sa nekim gospama, pa je najveci frajer od njih dobio morale boost u vidu toga sto mu je gospa turnira vezala svoju maramu za koplje:)

brate, ja sam blenuo pola sata u emisiju i tolko sam teo to da radim da sam se zabrinuo:) kad vidis to sa svih aspekata, uopste nije glup 'sport' i ima dosta faktora koji uticu na dobru i losu igru. sjajno.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

konacno sam krenuo da igram i ja fo3

mislio sam da je igra tesko govno po komentarima ovde, kad sam krenuo da igram, pa jebiga ne znam ni sam.

nema atmosferu niti trip fallouta, strahovito je nelogicna(lvl 4 sam, ubio sam do sada, pa jebem li ga jedno sigurno 15-20 super mutanata), u dvojci do 10tog nivo-a bezim kad neko pomene rec supermutant, a ne da trcim njima u dzigericu

sama prica mi je trula, puna rupa(daleko od toga da su fo1 i fo2 imali sve savrseno ali znam koliko sam trazio vic the bloody trader noseci onu cuturicu, taj trip ovde ne postoji), i do bola linearna, sto bi bilo ok da je to neka tamo leva igra, ali fallout 3?! ne sme to da ima(banalan primer, da bi dosao sa tacke a na tacku b postoji samo jedan put kojim mogu ici, barem koliko sam do sada provalio)

sa druge strane igra me drzi, hocu da je igram, hocu da vidim "what next" i zabavna mi je.

sve u svemu, dobra mi je igra, ali po meni ima vise slicnosti sa bioshockom nego sa falloutom, trebali su da napravi cist fps i da to bude to.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Vidim ovde bukti rasprava,pa reko' da se pridruzim,FO3,je jedini fall out koji sam preso' , igra je fina ( iako ja MNOGO vise volim igre na stariju tematiku,znaci taj D&D fazon) nego ove sto se radnja odvija u buducnosti,ali sve u svemu bila je simpaticna igra,ali daleko od necega posebnog,a i kraj mi se nije svidjao =) Mada sam je pretrcao,pa mozda i nisam toliko uzivao u igri =)

Havarija bracoooo

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja sam je presao...

+ zabavna,

+vuce te da igras,

+odlicni efekti

- ocajna prica,

-nepostojeca atmosfera("rast" lika se ne primecuje),

-malo (i to losih) side questova,

-bagovita(ajde kako naci one raidere i spasiti brata od one ribe?! ceo taj deo wastelanda sam prepesacio, otkrio skoro svaku lokaciju i nada... isto gde naci grad za odrasle "istocno od little lamplight-a"... )

-zadnji "boss"... posle mastera i agent harrigana, dolazi nam "agent" kojeg sam bukvalno ubio jednim metkom iz vats-a... :/

-kraj igre?! glupost teska... igra ne daje opciju da posaljes svog companion-a da ukuca sifru... iako je companion supermutant koji je imun na radijaciju tako da niko ne umre?

-ending credits, pa bila bi mi zamerka sto nema ono sto je bilo u fo1 i fo2, sta se desilo sa svim ljudima na koje si uticao, ali onda sam se setio da i nemas bas puno izbora da utices van main quest-a.

suma sumarum, drago mi je sto sam je odigrao, bilo je zabavno dok sam je igrao, ali za razliku od fo1 koji sam presao 4 puta i fo2 koji sam presao 7 puta, i cak fo tacticks koje sam presao 2 puta, fo3 nece biti predjen drugi put jer nema poente.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

-malo (i to losih) side questova,

-bagovita(ajde kako naci one raidere i spasiti brata od one ribe?! ceo taj deo wastelanda sam prepesacio, otkrio skoro svaku lokaciju i nada... isto gde naci grad za odrasle "istocno od little lamplight-a"... )

Ja sam ih nasao, vrlo lako, samo treba da trazis, necu ti reci kako, ali cu ti reci da je taj kvest vrlo zanimljiv.

Side questova ima malo?Ja sam po wl lutao, i skontao da bas ima gomila questova od kojih se mnogi ni ne namecu kao kvestovi, vec ih resavas usput, meni je to bonus u igri, lol.

Edited by Capitaine Kotscha

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...