Jump to content

Ruter


HitCrit

Recommended Posts

Prvo sry sto otvaram novi topic ali stvarno nisam mogao da nadjem vec postojeci u kom bi mogao ovo da pitam.

Naime ja i moj prvi komsija smo povezali racunare obicnim mreznim kablom , i uz pomoc rutera koristimo isti ADSL prikljucak.Problem nastaje kada jedan od nas

nesto skida ili radi bilo sta sto u velikoj meri opterecuje vezu, drugi je skoro pa iskljucen , jer jedan preuzme ceo protok ,ili ga znacajno uspori.

E sad ima tu vishe resenja a meni je najdrazi i najjednostavniji da uzmemo jaci ADSL paket i pazarimo ruter koji bi taj prikljucaj , tj.protok delio na jednake delove.E sad , nisam nesto upucen u to , pa bi hteo da vas pitam, jel takvo nesto uopste i postoji i ako postoji mozda koji bi mi preporucili ? Ili me samo uputite na neku korisnu adresu.

Thx

Link to comment
Share on other sites

Ovako nesto ce i meni uskoro trebati, jer bi trebalo da uzmem nov komp a ovaj da dam matorcima, pa bi podelio net npr meni npr 3/4 a njima 1/4, stim da kad je jedan komp ugasen onaj drugi ima 100% itd... (slabo se razumem u ovo, tako da najjednostavnije resenje bi bilo dobrodoslo :) )

i drugo, od euneta sam dobio ono malo govno od modema, jel postoji mogucnost da ja kupim bilo koj ruter ili moram da se cimam sa eunetom?

Link to comment
Share on other sites

Net limiter radi samo na cistom download-u , nema efekat na recimo stream ili igru.A i Netlimiter treba podesavati , paliti i gasiti kad treba .. Malo je komplikovanije, a i moj komsa je jaako slab sa tim.Zato bih ja to najradije resio hardwerom.

Netlimiter moze da ogranichi protok na nivou cele konekcije.

Startuje se kao servis. Jednom podesish, i iskljuchish podizanje "user end" programa iz msconfiga. Ovaj drugi ako se bash ne razume, nece moci da cheprka po podeshavanjima i da hoce. Ima rudamentalan firewall i kao ima i remote administration.

Uglavnom sam ga koristio na emule, torrent, i http programima. Sve moze da oranichi. Ogranichava uploda fenomenalno, a to je najbitnije ;p

Probaj, nece da shkodi. Jedini problem koji sam imao, je da servis nece uvek da se upali, ali to je pocelo da se deshava posle 7-8 meseci korishcenja ^^

Samo ne znam da li ce da ogranichi i sav lan protok, npr. kopiranje fajlova sa jednog na drugi rachunar.

1337 , c00l ,etc. :)

P|-|3r th3 cute ones !

ftb_08.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...