Jump to content

Povracaj pdv-a preko BiH


Nezki

Recommended Posts

i meni je zvučalo glupo da povraćaj pdv-a može da dobije samo firma, jer pretpostavljam da smo u celoj toj proceduri iskopirali evropske zemlje, kod kojih najnormalnije dobiješ nazad PDV za stvari koje si kupio na putovanju.

Link to comment
Share on other sites

kod kojih najnormalnije dobiješ nazad PDV za stvari koje si kupio na putovanju.

u teoriji, u praksi je drkanje, koliko sam cuo iskustva.

Edited by Krukozord

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

e pa onda je ok, jer je tamo to odradio, iskustva koja sam cuo imaju veze sa madjarskom granicom, a njih zabole kurac.

Edited by Krukozord

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da cela ta prica sa povracajem pdv-a ne vazi za fizicka lica, samo ako on to kupi preko firme moze da dobije povracaj, mada nisam siguran, moguce da gresim.

nisam ni video ovo, boze me sacuvaj :D

E sad me interesuje sledece: kad bude ulazio u srb ponovo jel ce biti frke? Jel proveravaju to s'obzirom da znaju da je to uneo pre tipa nedelju dana? I sta moze da se desi ako ga uhvate da "svercuje" nazad, jel mogu da mu oduzmu aparat?

kako ne brate, odma' se proverava. GDE VAM JE ONAJ APARAT STO STE UNELI PRE NEDELJU DANA, A? SAD GA IZVOZITE ZA SRBIJU? lol

nego, ima jedna caka kad te oslobadjaju poreza, moras platis carinu :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Oki znaci ciklus izgleda ovako: 1) prodavnica - 2)srb granica - 3)bos granica - 4)njegova gajba u bosni - 5)bos granica - 6)srb granica - 7)moja gajba

Na 2. prijavi i dobije pdv nazad, e sad sta moze da se desi na 3. da plati carinu? Koliko moze to da me izadje. Sta se desi ako kaze nemam nista a uhvate ga. Ako prodje ode gajbi u bosni i sve kul

Ako dodje do svoje gajbe u bosni bez problema idemo dalje. 5. bosanska granica jel mogu da ga smaraju 6. srb granica jel mogu da ga smaraju.

Dali vredi jebati se oko svega toga za ~80e

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...