Jump to content

pričajte


Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

valjda ce stilo da izdrzi tu razdlajinu :D ladno je stalo 64 litre goriva u isti

Fiat Stilo 1.9 JTD 5-door

Wheelbase 2600 mm

Length 4253 mm

Width 1756 mm

Height 1525 mm

Kerb weight 1320 kg

Fuel capacity 58 litres 12.8 UK Gal 15.3 US Gal

(source)

reci koja ti je to pumpa da tamo nikad ne sipam. :)

PS - ako ti bude krenuo da se pregreva motor ili nedajboze prokuva, znaj da je pumpa za vodu u kvaru... to je cest kvar tog modela... ne moze da se provali u bilo kom servisu... u svakom slucaju, hrabro je ici Fijatom na duzi put. :))

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Fiat Stilo 1.9 JTD 5-door

Wheelbase 2600 mm

Length 4253 mm

Width 1756 mm

Height 1525 mm

Kerb weight 1320 kg

Fuel capacity 58 litres 12.8 UK Gal 15.3 US Gal

(source)

reci koja ti je to pumpa da tamo nikad ne sipam. :)

PS - ako ti bude krenuo da se pregreva motor ili nedajboze prokuva, znaj da je pumpa za vodu u kvaru... to je cest kvar tog modela... ne moze da se provali u bilo kom servisu... u svakom slucaju, hrabro je ici Fijatom na duzi put. :))

Grcke Eko pumpe :D

Sipali su mi 57 a imao sam, cirka, 6-7 litara u njemu jer se rezerva upalila pre 30-40km.

Thx za advice! A sta da radim ako se to desi?

Link to comment
Share on other sites

Grcke Eko pumpe :D

ok... noted. :)

Thx za advice! A sta da radim ako se to desi?

Prvo se nadaj da si u ili blizu nekog naseljenog mesta, ako nisi vozis malo pa kad kazaljka temperature dodje u crveno - ti ugasis, pa tako dok ne dodjes do nekog servisa. U tom servisu ti treba nova pumpa za vodu za Stilo 1,9 JTD, vrlo prosto. :)

a valjda se nece nista desiti, mojne te plasim...

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

e sad,jes da sam nubara,ali jebote,jel se ti novi automobili prave od kartona,pa kao,racunaj da ce da ti se pokvari to i to..realno ja bih sa mojom 128icom smeo i na put oko sveta da krenem.A auto je 8 godina star i odrzavan.Ne ide mi u glavu da mene jedna zastava,apsolutno NIKAD nije izdala,a ne neki stilo ili neki drugi novi auto.Mada,jebem li ga,ja sam u tripu da kad kupis novo da to nece da ti se pokvari nikako normalnom voznjom.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

pa to baš i nije istina. statistički gledano, moderni, digitalizovani automobili su mnooogo pouzdaniji od onih pre ere kompjutera. danas je najnormalnije da voziš auto 10 godina bez ijednog kvara, terajući ga u servis samo na redovno održavanje i zamenu potrošnih delova (gume, sijalice...). pre 20-30 godina je to bilo potpuno nezamislivo.

druga strana medalje je da su se nekad kola popravljala čekićem i komadom žice, a danas je potreban kompjuterizovani servis, a i rezervni delovi su mnogo skuplji.

sve u svemu, teško je uporediti stvarne troškove, jer sama ekonomija danas i pre 30 godina nije uporediva, ali ipak mislim da je danas jeftinije održavanje automobila nego tada.

p.s. fijat je tu izuzetak jer su jedno vreme imali strahovitih problema sa kvalitetom.

Link to comment
Share on other sites

Auto industrije zaradjuju na rezervnim delovima, a ne na prodatim kolima. Kada bi kupio sve rezerve delove da sastavis ceo auto kostalo bi 10x vise nego nov. Zato se i prave "kvarljivi" ^_^

Ma jok bre, samo italijani ne valjaju. :)

Automobili su sve komplikovaniji, sve je vise delova cime se i povecava verovatnoca da nesto rikne. Ipak, garancije na kola se povecavaju poslednjih godina, quality management je postala nauka i vecina proizvodjaca nema vecih problema sa svojim modelima. Ranije se znalo - Pinto gori, Kamaro karburator, Jugo sve, sada i ako ima problema uglavnom se resavaju u garantnom roku ili povlacenjem manjeg broja vozila.

Ma jebali me vise ovi automobili, daj da jebem nesto.. :)

edit: evo i ivan_ vam je reko

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

dobio batine ostavila me riba .. do yaya

http://www.youtube.com/watch?v=efFgzOA6qfE...feature=related

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Fiat Stilo 1.9 JTD 5-door

Wheelbase 2600 mm

Length 4253 mm

Width 1756 mm

Height 1525 mm

Kerb weight 1320 kg

Fuel capacity 58 litres 12.8 UK Gal 15.3 US Gal

(source)

reci koja ti je to pumpa da tamo nikad ne sipam. :)

PS - ako ti bude krenuo da se pregreva motor ili nedajboze prokuva, znaj da je pumpa za vodu u kvaru... to je cest kvar tog modela... ne moze da se provali u bilo kom servisu... u svakom slucaju, hrabro je ici Fijatom na duzi put. :))

Ne znam za ovaj tvoj source ali meni u fabrickom upustvu pise kapacitet 58 litara plus 9 litara rezerve, znaci 67 litara full kapacitet rezervoara

Inace isao sam sa njim par puta za CG, po Srbiji, nikad ni najmanji problem (da kucnem u drvo), drugar ima Bravu sa kojom je presao 150000 km, isao svuda, isto nista, tako da su te price o nepouzdanim Fiatima glupost, ako mene pitas

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Odo da spavam sutra treba da se putuje.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...