Jump to content

Serbian Guild


Silencer

Recommended Posts

Svaka cast Figl na pojasnjenju HC raid okruzenja i zahteva, bas takvo misljenje/opredeljenje je potrebno za stvaranje i pristup tome sto ste vec naumili. Eto ja lichno sam bio paladin class officer u prilichno HC raid gildi na Stormscale-u(horde strana), skoro godinu dana. Skoro isto ponasanje je bilo potrebno samo da se udje u gild, a o pristupima raidovima i lootu naravno mnogo vise posvetjena, napora i teskog rada. Ja kad sam lichno usao u gildu nije bilo mnogo paladina sto nije bio razlog da se odma daju naredjenja i imenuju officiri, vec se postepeno raidovalo i po tkzv "ratnim zaslugama" delio plen/loot/mesto u gildi, tj. postajao se veci cin, po redu regular/hardcore raider od recruita/standard raidera.

Imali smo raspored od skoro 5-6 dana raida nedeljno (u zavisnosti od contenta koji smo imali pred nama, kako smo sve vise napredovali period se smanjivao naravno do 5 ili 4 dana u zavisnosti opet naravno od brzine ciscjenja istance/raida), oko 50-60clanova od kojih je nas 30tak(bas taj broj) cinilo tkzv. "A" tim (ovo ne znachi da smo imali 2 tima ljudi, jedan je isao da raiduje/cisti dok je drugi zagrevao/cekao da prvi tim wipuje pa da doibja lakse loot/whatever), koga su cinili ljudi koji su svakako bili spremni za 92-100% raid attendance-a, ljudi koji su veoma dobro znali kako svoje klase tako i encountere, raidove, nisu nikad pravili regular gluposti, (npr. ginuli na vatri kod Archimonda, nisu kliknuli tears of the godess na istom, nisu se pomerali od death&decay na winterchillu, neznaju da kliknu trinket da skinu freeze stun na istom, neznaju da lootuju spine na Naj'entusu i da throwuju na njegov buble u pravo vreme...) bili spremni i da provedu i do 10-25% vise nego zakazanog vremena da bi ubili bossa, nisu nikad imali problema sa skupljanjem materijala/potova/elixira/hrane/oil-a/flaskova etc., sve u svemu bili su spremni na sve sto se trazi kako bi se planirano ostvarilo.

Sad dolazimo na drugi deo tima, dakle preostalih 20-30 clanova su cinili vecinom regrute ili class zamene/off specove koji su jednostavno morali sve ovo gore navedeno da ispunjavaju+ da budu spremni da uskoce kad god treba i gde god treba da bi dobili mesto, jer lets face it, tesko da cete dobiti spot u perfect raid setup-u, kamoli o lootu da pricam, koji je inache rasporedjivan simple dkp sistemom, i u kom su naravno postojale sankcije, kako one koje su nekog nagradjivale a nekog kaznjavale.

Naravno hard work se uvek isplatjivao, prvi put u mount hyjallu smo ocistili prva 3 bossa sa nekoliko wipova, dok smo u BT-u ocistili sve do Gurtrogga prve noci (Naj'entus, Supremus, Shade of Akama, Teron Gorefiend) stim sto naravno lichno ja nisam bio iznenadjen instancama, sta vise pomalo sam bio i razocaran, naravno sa cinjenicom kada sam prvi put i pomislio kako bi bilo raidovati tamo, ipak smo svi previse ocekivali.

Kako je vreme islo, nazalost, stiglo je leto i nas progress je otisiao i u sunwell do eredar twins-a, posle cega je veci deo ljudi imao ispite/godisnji odmor, sto se pokazalo brutalno po gildu, tako da smo na svu zalost upali u onaj deo gildi koje su nesrecno izgubile raid spirit bas zbog leta. I dalje smo svi u kontaktu, ja sam transferovao na drugi server i tu sam trenutno "on hold" statusu, dok u medjuvremenu testiram death knighta na Beti, i naravno farmujem matse/gold za istog pre ekspanzije jer sam vec jednom uvideo koliko znachi biti spreman.

Ovo sve navedeno nije predlog ili nikakav zakljucak kako treba igrati/raidovati, vec moje lichno iskustvo koje sam zeleo da podelim, ja lichno sam uvek voljan i spreman da pomognem onima koji se isto ponasaju ili razmisljaju na isti nacin i nemaju nikakvih problema oko ispunjenja odredjenih zadataka. Jos jednom sve pohvale Figl, tvoj post stvarno pojasnjava neke stvari o pravom raid okruzenju koje, ja se nadam, svi ozbiljni i razumni igraci trude da ispune i dostignu.

Najbolje su subare od Kolubare!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

serthias ono sto je figl rekao sumirano je u prvim postovima koje je silencer napisao.

dakle receno je vec da ce biti potreban i armorylink i mozda kontakt irl, i application napisan realno..

ostalo je samo jedno pitanje otvoreno, postoji li dovoljno igraca u srbiji za ovako nesto.

tako da si se bespotrebno ishvalio..

indeed

Link to comment
Share on other sites

serthias ono sto je figl rekao sumirano je u prvim postovima koje je silencer napisao.

dakle receno je vec da ce biti potreban i armorylink i mozda kontakt irl, i application napisan realno..

ostalo je samo jedno pitanje otvoreno, postoji li dovoljno igraca u srbiji za ovako nesto.

tako da si se bespotrebno ishvalio..

Erm ja se duboko izvinjavam svakom ako sam ikako uvredio nekog ili neispostovao kakvo pravilo, samo sam u najboljoj nameri hteo da dam lichno iskustvo u gildi i raidovanju alike i takodje dovezem na figlov post, a ne da beskorisno pisem o sopstvenim dostignucima. Da sam hteo bilo kako da pristupim tom gildu lichno bi im se javio ili uputio pm/application na razmatranje, ovako samo sam jednostavno hteo da dodam moje mishljenje. Mozda sam pogresio ako nisam prelistao par prvih strana ili slichno, mada sam vec bio upoznat o celoj ideji "idealnog" gilda iz samog topica.

Cheers.

Najbolje su subare od Kolubare!

Link to comment
Share on other sites

bokija niko zhiv nije video mesecima, oni stari mailovi (njegov, makijev i techin (jer realno oni su samo drugtachiji aspekti istog bitja ;o))) mi ne rade tako da je jedini nachin da ga kontaktiram kao i vama ovde na pm ili ingame ako dodje na /w =o)

a ne boj se, doci ce, nema boga da odoli igranju DKa ;o))

a figle

na fmane - kolledan hunt i kollentiza priest (sto bi lowre reko wanderer ;oP)

eh sto ne igraju na istom serveru svi ovi ljudi sa fmane, maga i haome da plachem od smeha sve vreme =o))

Link to comment
Share on other sites

jel imate neki kanal na fmane

Furthermore, once players can survive for a few seconds, it tends to force everyone to worry about defenses once again. Will resilience make enough of a difference? That is something we are discussing right now

I'd hug you but I can't do that while strangulated.

using a snare breaker and a purple costume doesn't prevent dps btw.

Link to comment
Share on other sites

Nazalost nema dovoljno ljudi koji bi se transferovali da ozbiljno igraju ovo ... ne kazem da nas nema dovoljno u srbiji ima ljudi za 5 takvih guildova , medjutim nece svi da se prebace ... cak je tesko naci i 15 ljudi ozbiljnih.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Nazalost nema dovoljno ljudi koji bi se transferovali da ozbiljno igraju ovo ... ne kazem da nas nema dovoljno u srbiji ima ljudi za 5 takvih guildova , medjutim nece svi da se prebace ... cak je tesko naci i 15 ljudi ozbiljnih.

Tuga :( svejedno migriram na fmane :P da vim' sta mogu da radim sa svojim tesko zamisljenim mislima :)

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

ma Kolence, ja sam cuo da on oce da ti pipka gatjice, zato sam rekao da ne dam da te dira [:D]

OK, no comment [:D] Covek bi pomislio, ozenjen lik, ozbiljan, ovo ono... Uf [:D] NARAVNO MISLIM NA TEBE A NE NA MENE !!!111 [8D]

Kako ti je nick na fmanu ? Da napravim nekog lika tamo malo :),a mogao bi sada i hordu na maggy da igram sa igorom malo :)

Mene niko nista nije pitao, ali moj nick je opste poznat [:D]

neko mi je ukrao kriglu...

Link to comment
Share on other sites

steta a mogli smo unucicima da pricamo jednog dana kako smo mi srbi uspeli nesto zajedno davno davno u jednoj lepoj zamisljhenoj igri

Ne mogu ja da nateram ljude ako kazu da nece. To za poduhvatim naseg guilda ne bi radio zbog toga da mogu da pricam nego iskljucivo sto je kul igrati samo sa nasim ljudima , medjutim nije moguce da se organizuje atm , jednostavno nece ljudi. Neko je pokusao na haomarushu , neko u Unitedu , svi su razocharani. Ja sam pokusao u oba i pokusao bi opet ali generalno mishljenje ljudi koje bi ja mogao da povuchem je takvo da nema nista od toga dok se ne vide rezultati ... tj niko nece da se prebaci dok nesta ne krene na farm a da bi se krenulo na farm treba 30 ljudi kojih nema , jer i oni chekaju... tako da ono... bedak istina :(

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...