Jump to content

Premier League


ArktickaLubenica

Recommended Posts

runi dobija jednu. to sam siguran.

eo i update

Villa win Friedel red card appeal

Brad Friedel

Goalkeeper Friedel was furious at his second-half dismissal

Aston Villa goalkeeper Brad Friedel has had the red card he received in Sunday's defeat at Liverpool rescinded by the Football Association.

The visitors were 4-0 down when Friedel was sent off by referee Martin Atkinson for bringing down Fernando Torres.

However, the American argued he went for a 50-50 ball and had nowhere else to go after Torres got to it first.

The decision means Friedel will now be available for Villa's trip to Manchester United on Sunday 5 April.

Bring It

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 992
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ne kazem ja da liverpool igra lep fudbal, nego da imaju vise napada, akcija, sansi za gol od uniteda, sto si mogao i da vidis u derbiju.samo nemaju nekog da finisira sem torresa.ja navijam za pool, i znam da me udave nekad sa defanzivom, ali brate za 3 utakmice 13 golova ne moze da bude ruzan i neefikasan fudbal.

Mogli smo da i vidimo kiks najboljeg defanzivnog igracha na svetu,pa necemo reci da on ne zna.Pricamo o jednom derbiju jebote.Mogli smo i da vidimo da ih niste u prvenstvu dobili 5 godina.Blah jebote,shvatite o cemu pricamo,mojne da kenjate.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

pricamo o ovoj sezoni, kao sto je zvezda generalno bolja od partizana ali jbg trenutno je partizan za klasu bolji.Liverpul mi deluje ubedljivije ove sezone, uz sav respect prema unitedu.Trenutno celsi,united i pool igraju najjaci fudbal u engl i u evropi ako dodas Barsu i bayern ponekad.Sto se Vidica tice, moze do kraja sezone da pravi greske takve ali opet ce biti najjaci cb i mnogo ih je zaduzio ove sezone.Mada je glupo svaliti celu krivicu na njega za poraz od poola, moze se reci da bez njega utd igra bar 30% slabije sto se moglo videti kod drugog gola fulama, onaj Ferdinand je precenjen.

~~

Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam.Diskutabilno je.Gledajuci poslednja tri kola mozemo da pricamo i kako je Arsenal omg jak,kidaju sve redom:)Liverpul je trenutno u takvoj formi prosto je neverovatno kakav fudbal igraju.Ali isto tako je i delovao celzi na pocetku sezone,mancester u sredini.Mnogo je do jaja premier liga ove godine.Meni je prosto neverovatno delovalo da ce iko moci da se umesha sa Celzijem za titulu ali eto.Sacekajmo jos malo.Mozda celzi bude odvalio liverpul:)

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

pricam o ligi sampiona papane,jes da sam je ubacio van konteksta ali mislio sam da ce da skapirate :))

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

realno

mada je ultra zasrao protiv liverpoola+igra neshto loshije na poslednjih par tekmi(umor?)

dobro ce da mu dodje ova pauza zbog kartona+jedna utakmica sa repkom

a i brate previshe ga pritiskaju sa tim da je glavni kandidat za igraca godine u pl,kao da igra pod pritiskom zbog toga

Edited by psy
Link to comment
Share on other sites

taj rad

a i dosta je utakmica igrao ove sezone, treba izdrzati to

inace, kad smo se vec dotakli Vidica, danas kod nekog ortaka u UE sedim i prica on za Vidicevog cala (inace oni su iz Uzica), kaze da je covek pijanica teska, ludak da ga nema

kaze, ulazi Vidicev cale u 05.00 u neku diskoteku, konobari ciste, pospremaju itd. vidis lik, Armani sulja ludilo laseri, vadi budalu stavlja na sto i kaze:

'' OVO JE

KURAC
KOJI JE NAPRAVIO NEMANJU VIDICA!!!!"

:DD

vala, da sam ga ja napravio seto bi se go i to istetoviro na doticnom

:))

Edited by Koma

 

 

Link to comment
Share on other sites

jebem mu mater, ajde da je to cale Zinedina Zidana ili tako nekog, ali ovaj lik ja iz pisljivog Uzica, i ja sam ga vidjo nekoliko puta pijanog, batrga se po kafani, lik je bio lud i dok je Nemanja igrao u Slobodi a kamoli sad kad mu sinko drma sve redom :D

a ti kali, kad budes dosao u Arilje idemo u Uzice da gledamo smekere kako odvajaju ribe, i da ti pokazem Vidica i njegovu kucu!!1

 

 

Link to comment
Share on other sites

29. mart 2009. | Izvor: B92

Engleski klubovi duguju 3 milijarde

Engleski fudbalski klubovi duguju ukupno 3 milijarde funti, izjavio je direktor Fudbalske lige Lord Mohini.

Mohini smatra da će klubovi na ostrvu ove sezone morati da ozbiljnije razmisle o strukturi prihoda i rashoda, da ih ekonomska kriza ne bi pogodila žestoko. Gotovo trećina ukupnog duga otpada na četiri daleko najuspešnije ekipe – Mančester Junajted, Čelsi, Liverpul i Arsenal.

"Prošle godine usvojene su nove cene sezonskih karata i godišnjih propusnica za korporativne partnere. Mislim da će one ovog leta morati da budu prilagođene realnosti svetske ekonomske krize", izjavio je čelnik lige.

Procenu o dugu od 3 milijarde funti (gotovo tri i po milijarde evra) dao je predsednik Fudbalske asocijacije lord Trisman još u oktobru, pre nego što je kriza uhvatila puni zamah.

Danas se procenjuje da u Premijer ligi nijedan klub ne posluje bez velikog finansijskog minusa, a ekipe poput Vigana, koje duguju 15 miliona funti, smatraju se relativno stabilnim.

"Ne sumnjam da će u bliskoj budućnosti i neki od timova Premijer lige morati da proglasi bankrot", kaže predsednik Vigana Dejv Vilan. "Mi dugujemo 15 miliona funti i možemo to da pokrijemo, pa smo u dobroj poziciji. U većim problemima su timovi sa stranim vlasnicima – oni uzimaju zajmove u ime kluba, i ostavljaju im dugove, Mančester Junajted, Liverpul i Čelsi duguju stotine miliona funti".

Veliki problemi koji tokom cele decenije prate klubove u drugoj, trećoj i četvrtoj ligi Engleske, još od kada je 2001. televizijska kuća ITV raskinula izuzetno lukrativan ugovor o prenosima, naterali su upravu Fudbalske lige da uvede kaznu od 10 bodova za ekipu koja padne u administraciju prvi put i čak do 30 bodova ako joj se to ponovi u bliskoj budućnosti.

Takav slučaj verovatno će koštati Luton mesta u profesionalnom fudbalu – "Šeširdžije" su pre dve i po godine bile u gornjoj polovini tabele Čempionšipa, ali su sada poslednji u četvrtom rangu, jer su sezonu počeli sa minus 30 bodova, pa gotovo izvesno ispadaju u Konferenciju. Po jednom je u administraciju pala trećina klubova u Fudbalskoj ligi (ukupno ih je 92).

Situacija je upravo počela da se popravlja (nijedan klub nije bankrotirao sve do kraja marta), ali je nailazak ekonomske krize vratio teškoće, pa je ranije ove nedelje Darlington, tim iz vrha četvrte lige, morao da uđe u administraciju.

Slična situacija kao u Engleskoj pogađa manje-više sve zemlje Evrope, a procenjuje se da su ogromne plate igrača jedan od ključnih razloga.\

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...