Jump to content

Linux verzije


rusici

Recommended Posts

jbg brate imam 28 godina, a ovo mi je prvi put da imam instaliran linux :D

U Hardware Drivers ima nvidia_new, crveni krug i piše not in use. Ne vidim nikakvu opciju da instaliram drajvere.

Da vas ne smaram, naću nekog ko se razume u Linux, pa da mi objasni malo. Kada ja nemam pojma ni kako se instaliraju drajveri :D

Screw You Guys, I'm Going Home!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ovo je upuctvo ako imas ahteros wifi chip

For i386 Users

First go to System–>Administration–>Hardware Drivers” and disable by un-ticking the following option

Atheros Hardware Access Layer (Hal)

Then Reboot your system.

Preparing your system

sudo apt-get install build-essential

Then open the terminal from Applications–>Accessories–>Terminal and copy the following command

wget http://snapshots.madwifi.org/special/madwi...6+ar5007.tar.gz

tar xfz madwifi-ng-r2756+ar5007.tar.gz

cd madwifi-ng-r2756+ar5007

make

sudo make install

sudo modprobe ath_pci

sudo reboot

That’s it now your wireless should work without any problem.

For AMD64 Users

If you are using 64 bit version following this procedure

Blacklist the default driver

echo “blacklist ath_pci” | sudo tee -a /etc/modprobe.d/blacklist

Download the 64 bit driver

wget http://blakecmartin.googlepages.com/ar5007eg-64-0.2.tar.gz

Extract driver using the following command

tar xvf ar5007eg-*.tar.gz

tar xvf ndiswrapper-newest.tar.gz

Ensure you have your kernel headers and the build essential package.

sudo aptitude update

sudo aptitude install linux-headers-$(uname -r) build-essential

Install ndisgtk

sudo apt-get install ndisgtk

Either use ndisgtk to install the driver or

sudo ndiswrapper -i net5211.inf

Load up ndiswrapper every time Linux is loaded

sudo modprobe ndiswrapper

echo “ndiswrapper” | sudo tee -a /etc/modules

Restart your system using the following command

sudo reboot

Your card should have been detected and it should show available networks but if it does not, try

sudo iwlist scan

Link to comment
Share on other sites

Hvala Statore, ali kod mene je RaLink RT2561 samo što mi je sa ovim drajverima signal 30% dok je sa win drajverima 100%. Moguće je da su dobri drajveri samo ne prikazuju signal kako treba.

Jel može neko da mi objasni kako da napravim broadband konekciju koja zahteva username i password?

Screw You Guys, I'm Going Home!

Link to comment
Share on other sites

Samo bi trebalo da kliknes na to i da proradi. Posle resetuj graficki interface sa ctrl alt backspace. ovo ti pre nije radilo jer ti nije radio net sada bi moralo da radi.

E sada ako to bas nikako ne proradi idi u konzolu i kucaj (mada ovo nije preporuceno)

sudo apt-get install nvidia-glx-new

i onda resetuj graficko okruzenje ili ceo komp.

Link to comment
Share on other sites

Da, skinuo je drajvere i restartovao sam komp. U Hardware Drivers piše da je sve u redu ali ne mogu da izaberem rezoluciju veću od 640x480.

Uhvatiću nekog ko se razume u Linux da mi pomogne, da te ne smaram više. Sigurno imaš pametnijeg posla.

Screw You Guys, I'm Going Home!

Link to comment
Share on other sites

Sada imam veći problem. Podesio sam broadband konekciju onako kako si mi rekao ali sada, posle restarta ne mogu da se konektujem. Jel ima neko jednostavno rešenje za to? Skinuo sam neke dokumentacije, pa učim polako ali potrajaće :D

Screw You Guys, I'm Going Home!

Link to comment
Share on other sites

Ne idi, to je navlakuša!1

Danas tražiš savet, sutra nosiš pingvin majicu!

Nosiću ja pingvina ali na ražnju, dobro pečenog. Skidam openSUSE, valjda će bar grafičku da mi prepozna ako ništa drugo. Ako i on bude zajebavao eto me za vikend u poseti Beogradskom zoološkom vrtu.

Screw You Guys, I'm Going Home!

Link to comment
Share on other sites

Za sve vas, novopečene korisnike, imam samo jedan savet u vidu jedne izreke koju je moje iskustvo, a koliko vidim, i dosadašnja dešavanja na topicu, potvrdilo:

Linux is free only if your time is worthless!

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

Linux is free only if your time is worthless, and you don't know a shit about it :)

Vidiš, kao i svaki dobar fizičar, dobro sam upoznat sa C++ om i funkcionisanjem računara, kako na hardverskom, tako i na softverskom nivou, ali meni računar treba da napišem numeričku simulaciju, da mogu da poteram Mathematicu i da odradim neki simbolički proračun, a sve to bez ekscesivnog gubljenja vremena na brljanje po config fajlovima, kompajliranje kernela samo zbog toga što je neki feature koji je meni potreban izostavljen iz standardnih modula, jer, vidiš, mene plaćaju kada istražujem i objavljujem radove, a to ne mogu da radim ako svoje vreme gubim na administraciju sistema.

Sada, priznajem da je Linux nama nezamenljiv za large scale computing, ali zato imamo gomilu likova sa diplomama iz IT nauka čiji je posao da vode računa o tome da naši klasteri rade kako treba, a BTW sve to košta.

E sada, što se prosečnog korisnika, koji želi da na kućnom računaru pouzdano završi neki posao, tiče, to je ili gubljenje vremena ili novca ili oba, tj. novca na kvadrat.

E, sada svima vama, koji mi na ovo odgovarate stavom: ko ti kriv što si glup i ne znaš ništa, evo, čisto da vam objasnim vaš stav iz tuđe perspektive, id est, moje:

df_Page_1_resize-2.jpg

df_Page_2_resize-2.jpg

Edited by tomkeus

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

Tomke, otkad držiš vežbe na ETF-u? Da nisi ti onaj blagoglagoljivi što je čadio u hodniku na svakoj pauzi sa asistentkinjom iz fizike, onom što je ličila u faci na Džesiku Albu dok se nije ugojila?

Ja sam sve, samo ne blagoglagoljiv, i generacije studenata ETF će imati sreću da ne nose traume sa studiranja zahvaljujući tome što nisam asistent na ETF-u niti ću biti. Cela situacija je bila "Recimo da" čisto da ilustrujem moj stav.

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

Vidiš, kao i svaki dobar fizičar, dobro sam upoznat sa C++ om i funkcionisanjem računara, kako na hardverskom, tako i na softverskom nivou, ali meni računar treba da napišem numeričku simulaciju, da mogu da poteram Mathematicu i da odradim neki simbolički proračun, a sve to bez ekscesivnog gubljenja vremena na brljanje po config fajlovima, kompajliranje kernela samo zbog toga što je neki feature koji je meni potreban izostavljen iz standardnih modula, jer, vidiš, mene plaćaju kada istražujem i objavljujem radove, a to ne mogu da radim ako svoje vreme gubim na administraciju sistema.

Sada, priznajem da je Linux nama nezamenljiv za large scale computing, ali zato imamo gomilu likova sa diplomama iz IT nauka čiji je posao da vode računa o tome da naši klasteri rade kako treba, a BTW sve to košta.

E sada, što se prosečnog korisnika, koji želi da na kućnom računaru pouzdano završi neki posao, tiče, to je ili gubljenje vremena ili novca ili oba, tj. novca na kvadrat.

E, sada svima vama, koji mi na ovo odgovarate stavom: ko ti kriv što si glup i ne znaš ništa, evo, čisto da vam objasnim vaš stav iz tuđe perspektive, id est, moje:

img] df_Page_1_resize-2.jpg

img] df_Page_2_resize-2.jpg

Pazi sve moze da se izokrene da bude kako ti odgovori ja ti kazem a imas vremena da se zajebavas sa virusima na winu. Pa mi ti kazes ali ja nikada nisam imao problem sa virusem. Pa ti ja kazem ja nikada nisam imao problem da nesto namestim na Linux-u :) I tako mozemo do sutra :)

Dakle svako koristi ono sto mu odgovara, nadam se da se tu slazemo ? Samo mi nije jasna tvoja potreba da dodjes u ovaj topik i pocnes da pisas u vatru.

Ili ti MS placa PR aktivnosti ili si MS fan boy. Ne vidim treci razlog zasto bi ulazio u random linux teme sa ovakvim komentarima.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...