Jump to content

sta da kupim


WrVoX

Recommended Posts

mrzi me da upload ss ali imam jebanih 0 fps u wowu(maltene konstantno)........... ja mislim da je to nemoguce ako uzmemo u obzir da imam:

1.intel celeron 2.4ghz

2.512ram ddr

3.ATI Radeon 9600Pro 256mb

4.hard disk 40gb....

znaci ne znam wtf se desava.. ne moze da se igra ono je strasno, imam samo 30evra na raspolaganju.. hteo bih bar kolko tolko da poboljsam rad.. znaci da li da uzmem ram od 1gb ili hard od 160.. i da imam napajanje od 230v.

Btw ako neko ima neki guide za ovaj ATI Catalyst neka postuje jer ovo je strasno.. cini mi se da mi je na prosloj grafickoj bolje radelo... ima gomilu sranja za koje nisam siguran sta je i da li smem da diram.. tako da je mozda i do toga :D sve u svemu milim da bi moglo da se napravi nesto da bar ove starije igre idu dobro.. ty

Edited by WrVoX
Comic%20Illidan%2001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kupi još 512 MB RAM-a (to je ispod 15 evra), formatiraj disk, reinstaliraj Windows, stavi najnovije drajvere za ploču, zvuk i grafiku (tim redom), i tokom instalacije ATI drajvera isključi "Catalyst Control Center". I pogasi sve problematične programe dok igraš (antiviruse i slično), i nemoj instalirati sva sranja koja ti padnu na ruku nego samo ono što ti treba od programa.

Da saznaš koju ploču i zvučnu imaš, nađi na netu program Everest.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

bas zato i pizdim.. juce sam reinstalirao windows (postavio sam topic ispod) i nista drugo i nemam sem 2 igre... od programa samo winamp i opera.. znaci ono nista posebno ili zahtevno.. a kada sam u igri ne mogu ni alt tab da uradim bez 2-3min cekanja.. znaci nesto tu ne radi kako treba... sve se plasim da ovaj catalyst treba da se cacka nesto.. jer ovo je nenormalno..wc3 mi ne radi kako treba na medium detalje...a wow 0fps kao sto rekog.. i uzeo sam novu maticnu skoro mada to nista ne poboljsava toliko (stara mi crkla) ne znam ni ja kako.. TT

Comic%20Illidan%2001.jpg
Link to comment
Share on other sites

da plocu sam prvu.. zatim na taj disk ima i drajveri za zvuk.. tako da sam to instalirao odma.. pa sam graficku.. i nista vise samo to.

edit: http://www5.speedyshare.com/data/469127756...08%20122158.jpg

znaci slika se promeni jednom u 6-7sec..

nadam se da ova 2 add-ona ne uticu mnoog.. 10mb memorije zauzimaju, btw probao sam i bez njih same shit :/

Edited by WrVoX
Comic%20Illidan%2001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Jedino da probaš neke starije za grafičku, ništa mi drugo ne pada na pamet.

Vidi još eventualno start > run > devmgmt.msc, ATA/ATAPI Controllers, primary i secondary IDE channel, da li diskovi na njima rade u DMA modu ili ne.

I ako si menjao grafičku a grafika u wowu se nije resetovala, idi u WTF folder i obriši config.wtf. Smanji i draw distancu, previše si je povećao za tako malo RAM-a, texture filtering smanji na najmanje i multisampling stavi na x1.

Link to comment
Share on other sites

hm da malo bolje radi lol.. imam oko 15 fps i to ono u velikoj guzvi.. btw evo trenutnog stanja u catalyst centru :D pa ako neko ima nekih ideja/saveta ty. vudu hvala ti za ovo ko bratu !! :D

uglavnom ima da se podesava ili full quality ili full performance.. ili nesto izmedju tipa low medim high xD idem redom bas kao tamo:

Standard settings: full performance

Anti-Aliaising: 4x

Anisotropic filtering: 4x

CATALYST tm (nvm) : advanced ...

Mipmap detail level: znaci skoro full quality.. ima 4 crtice kod mene je na 3

TRUFORM: full performance (ispod pise always off)

Smartshader: None

e sada ovo poslednje je za direct3D i za openGL settings.. ne znam sta od toga treba da se chekira, za direct3D mi je chekirano support DXT texture formats a za openGL nemam nista chekirano (tripple buffering i force 24-bit z-buffer depth su na raspolaganju)

AGP speed je na 8x sto je max...

ima jos mnogo podesavanja display i monitor settings tamo blah.. uglavnom to je to pa ako nesto imate da predlozite ty ;)

Edited by WrVoX
Comic%20Illidan%2001.jpg
Link to comment
Share on other sites

da neotvaram novi topic kakva je ploca msi p35 neo3 (da li je dobra za klokovanje) i da li ima neku manu ili vrlinu :)

Pojma nemam al čujem da mnogi kude MSI ploče tako da bolje idi na neku drugu, recimo Gigabyte.

da ali ne mogu da stavim na disable.. mislim nema te opcije :) mogu samo na minimum da stavim tj. 2x, predpostavljam da si na to mislio.

Spusti onda na application preference ili tako nešto, uglavnom to moraš isključiti, to ti guši igre i to brutalno.

Video sam ti još na screenshotu da su ivice previše mekane, al reko nisi valjda lud da koristiš antialiasing na 9600 Pro, kad ono jesi :)

Link to comment
Share on other sites

uzeo bih ja sad ram od giga.. on je oko 20evra.. ali ne znam koja mi je marka ova stara pa ne znam koju da uzmem da bih se poklapalo.. a na njoj ne pise koja je.. bedak, a cini mi se da nikako ne moze da se vidi koja je marka i koliko ima Mhz...

Comic%20Illidan%2001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Pa kako sam ja onda chistio TK/SSC sa 512? :|

Pojma nemam al znam kad sam ja imao 512 MB a i buraz, krene sečenje i oranje diska čim uđeš u grad, koristiš flying transport, ima više ljudi itd. Sa 768 MB već je drastično bolje, sa 1 GB totalno glatko i sa najvećom draw distancom. Ako imaš da sabereš 15 evra, uzimaj još 512 MB bez razmišljanja, skočiće ti gejming ikspirijens duplo :D

uzeo bih ja sad ram od giga.. on je oko 20evra.. ali ne znam koja mi je marka ova stara pa ne znam koju da uzmem da bih se poklapalo.. a na njoj ne pise koja je.. bedak, a cini mi se da nikako ne moze da se vidi koja je marka i koliko ima Mhz...

Nije bitno, svaki DDR1 će da ti radi.

Link to comment
Share on other sites

Pojma nemam al znam kad sam ja imao 512 MB a i buraz, krene sečenje i oranje diska čim uđeš u grad, koristiš flying transport, ima više ljudi itd. Sa 768 MB već je drastično bolje, sa 1 GB totalno glatko i sa najvećom draw distancom. Ako imaš da sabereš 15 evra, uzimaj još 512 MB bez razmišljanja, skočiće ti gejming ikspirijens duplo :D

Prestao sam sa wowom tako da mi ne treba RAM trenutno, a i planiram da uzmem skroz nov komp za nekih mesechak dana, tad cu da te muchim malo. ;)

.

Link to comment
Share on other sites

Abit nf7s

xp2000+

ATI 9600SE

512ddr/333mhz

Znachi igrao sam wow u prozoru pored toga su upaljeni... dc++, msn, explorer, winamp to sam imao stalno i josh sam palio neka sranja ali ne mogu sad da se setim shta sve :D

I radilo je okey sem shto se po neki put zakuca tipa kada stignem grifinemo negde ili dok uchita "zonu" i posle sve radi oke.. ali to je vec do rama :-)

Craziness is directly related to having a vagina.

 

Link to comment
Share on other sites

voodoo nisam siguran da ce svaki da radi.. skoro sam uzeo neki ram od 256 i ono na svakih pola sata zabode komp... kao fora kad ova druga krene da puni onda zabode jer nisu iste.. pricam napamet ali uglavnom kada sam je skinuo od tada radi bez zabadanja.

Comic%20Illidan%2001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Može da se desi ali je retkost. Uglavnom gledaj ako možeš da biraš da uzmeš negde gde daju da možeš da vratiš ako je RAM nekompatibilan s pločom, i čim dođeš kući, ubaciš, pustiš memtest i ako ne prođe (a to traje pola sata max), vraćaj.

http://www.memtest.org/download/2.01/memtest86+-2.01.iso.zip <- nareži ovo na CD/DVD i upali komp s njega

Link to comment
Share on other sites

Evo jedan mali topic hijack :) Imam asusovu P4PE-X/TE plocu, kolko sam nesto izguglao na nju ne mogu da stavim DDR2, jel tako? sad imam 512 mb, da li da dokupim nesto memorije, ne znam koja mi je sada, ili da stavljam novu a ovu sada da prodajem? Kolko najvise mogu na nju da stavim? Ostatak konfe je 2.4 celeron, Nvidia FX 5200... hvala voodoo :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...