Jump to content

kineska kuhinja


Recommended Posts

Gledam ovih dana da se oprobam... jel pravio neko "kineze" kod kuce pa da mi da neki savet kako najbolje pripremati,gledao sam neke recepte i nacin pripreme na netu,a voleo bih d cujem od vas ako ima gurmana ove kuhinje ovde,thx...

Mislio sam nesto za pocetak nesto obicno bacim u VOK>> piletina+povrce+sos neki il' soja il neki kiselo ljuti+sampinjoni+ njihove one crne pecurke koje nikako da nadjem i naravno pirinac :D

Link to comment
Share on other sites

Gledam ovih dana da se oprobam... jel pravio neko "kineze" kod kuce pa da mi da neki savet kako najbolje pripremati,gledao sam neke recepte i nacin pripreme na netu,a voleo bih d cujem od vas ako ima gurmana ove kuhinje ovde,thx...

Mislio sam nesto za pocetak nesto obicno bacim u VOK>> piletina+povrce+sos neki il' soja il neki kiselo ljuti+sampinjoni+ njihove one crne pecurke koje nikako da nadjem i naravno pirinac :D

oduvek sam znao da si zena

fml

Link to comment
Share on other sites

jebo kod kuće, odvoj 1000 dingera i pravac Mao Tao, ili zovi telefonom

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

oduvek sam znao da si zena

kao ne bi me jeb'o?!?! :)

jebo kod kuće, odvoj 1000 dingera i pravac Mao Tao, ili zovi telefonom

ma lol odakle ako mi se prijede par puta nedeljno lol, a i gust je makar meni spremati klopu :)

nema toga u pancevu :))

e prc,ima :)

Pa samo poubacuj sve u wok, iseci na "kineski nacin", sto manje ulja i nema problema :)

pro :)

Link to comment
Share on other sites

jest, i makao je dobar, bedak za nas iz grada što im je kuvar iz beogradske zapalio na dedinje

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

aj bez off-a,plz.

kao sto rekao ako mozete da date savet neki,pomognete u istom ok, tj ako se gurmani i volite da kuvate WELCOME u suprotnom bez trolovanja tipa makao,narucis i sl. hvala na preporuci bio sam,a vidim da ste i vi,jer je sad prilika da kazete da ste bili u makao restoranu :P

Link to comment
Share on other sites

oko toga kako kod kutje praviti kineze.. ne mogu da ti pomognem.. ali za ovo da u panchevu nema kineski fa(s)t-food, greshite.

Liev Fast Food, radno vreme 10-23h, dostava na kutjnu adresu.

Telefon: 013 / 33 45 50

chesto naruchujem, do sada sam svaki put naruchio drugu klopu, uglavnom je sve bilo okej.. nishta spec, ali ni loshe.. znachi default kinez. :P

cene, 80% jela sa mesom - 290 dinara, ima par skupljih stvari ali i jeftinijih.

Link to comment
Share on other sites

oko toga kako kod kutje praviti kineze.. ne mogu da ti pomognem.. ali za ovo da u panchevu nema kineski fa(s)t-food, greshite.

Liev Fast Food, radno vreme 10-23h, dostava na kutjnu adresu.

Telefon: 013 / 33 45 50

chesto naruchujem, do sada sam svaki put naruchio drugu klopu, uglavnom je sve bilo okej.. nishta spec, ali ni loshe.. znachi default kinez. :P

cene, 80% jela sa mesom - 290 dinara, ima par skupljih stvari ali i jeftinijih.

aj,posto si i ti fan liev-a i gurman "kineza"oprosticu ti,al ako cemo da izbunarimo neke recepte pa da pravimo kuci,sve sam tamo probao skoro i narucujem 3-4 puta nedeljno,al posto ne radim malo mi previse ode na klopu! Nisam probao samo "mesano meso sos "LI" spagete i meso sa lukom na usijanom gvozdenom tiganju.

-Sve pohvale za Liev preporuka za sve iz panceva da probaju.

Link to comment
Share on other sites

jest, i makao je dobar, bedak za nas iz grada što im je kuvar iz beogradske zapalio na dedinje

jadan ti, to dedinje je bash daleko....jel si ti jedan od onih sto misli da samo ljudi iz kruga dvojke treba da imaju pravo glasa :)

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

aj,posto si i ti fan liev-a i gurman "kineza"oprosticu ti,al ako cemo da izbunarimo neke recepte pa da pravimo kuci,sve sam tamo probao skoro i narucujem 3-4 puta nedeljno,al posto ne radim malo mi previse ode na klopu! Nisam probao samo "mesano meso sos "LI" spagete i meso sa lukom na usijanom gvozdenom tiganju.

-Sve pohvale za Liev preporuka za sve iz panceva da probaju.

obozavam kinesku kuhinju idd, ne propustim odlazak u makao kada se nadjem u bg-u.. probaj "LI", skupo je ali dobro. ;)

enivej, i mene zanimaju neki recepti.. da probam da spravim neshto sam.. mada sigurno moze da se nadje na googlu, ono step-by-step.. ali nikako da se nakanim da probam sam da skuvam nekog kineza. :)))

Link to comment
Share on other sites

tip za mlade kuvare

u bloku 70 (dakle kineska pijaca) ima prodavnica sa hranom

kupite nudle od krompira,pirinca,testa,bambusa

nisu skupe malo se kuvaju profi imaju ukus

pecurke i alge cu pre da umrem nego tamo da kupim;)

edesi.org :)

Link to comment
Share on other sites

jadan ti, to dedinje je bash daleko....jel si ti jedan od onih sto misli da samo ljudi iz kruga dvojke treba da imaju pravo glasa :)

pa bliži su mi Mao Tao, Makao u Beogradskoj, 888 ili Lijev restoran, što bih išao čak na Dedinje..

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Birčaninova 16, Beograd

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Šta god da kuvaš obavezno obavezno ubaci šitijaki pečurke. Sa njima je aroma izuzetna. Ja se ovako trudi da ne jede kineska hrana, par puta sam dobio jeziva liftać, a i čuo sam da ubacuju po ovim restoranima umesto normalno meso, šinterske kerove (kao što je Lunja iz crtaća Mazo i Lunja)...

flohx8.jpg

Ne lupaj. Vratima.

Ti si jebeni moron.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...