Jump to content

Kvalifikacije za EP 2009


Formica

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pocele su pripreme. standardna prica 'atmosfera je dobra'

videcemo koliko to funkcionise na terenu kad krenu turniri.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

sta je ovo tadija odustao zbog povrede a radenovic ide na studije ?:D sta koj kurac to znaci ?:D super je sto je pozvao duska savanovica bas mi je krivo sto ga niko one sezone kad je davao 30 poena svima nije zvao u reprezentaciju :D po meni on bi bio extra igrac da je bio u fmpu :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

sta je ovo tadija odustao zbog povrede a radenovic ide na studije ?:D sta koj kurac to znaci ?:D super je sto je pozvao duska savanovica bas mi je krivo sto ga niko one sezone kad je davao 30 poena svima nije zvao u reprezentaciju :D po meni on bi bio extra igrac da je bio u fmpu :D

meni je jedina misterija, chemu Radenovic na pripremama reprezentaciji iz sezone u sezonu...

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Košarkaška reprezentacija Srbije ostvarila je i drugu pobedu na "Mečer kupu" u Moskvi savladavši Letoniju rezultatom 89:74.

Srbija je, kao i protiv Ukrajine, vodila tokom celog susreta, dozvolivši Letoncima da budu bolji samo u drugoj četvrtini. U našoj reprezentaciji najefikasniji su bili Uroš Tripković sa 15 i Nenad Krstić sa 13 poena. Novi kapiten reprezentacije Miloš Vujanić, koji nije igrao u meču s Ukrajinom, postigao je 12 poena uz sedam asistencija. Srbija u nedelju igra sa domaćinom Rusijom od 16h.

Srbija je na poluvreme otišla rezultatom 43:40, a konačno pitanje pobednika rešeno je u trećoj četvrtini koju su 'plavi' košarkaši dobili 26:15.

U redovima Letonije najefikasniji bio je Kaspars Berzinš sa 13 poena.

Srbija: Teodosić 4p, 3s, 3a; Tepić 8p, 1s; Erceg 4p, 2s, 2a; Kecman 7p, 6s, 1a; Marković 2p, 1s, 2a; Tripković 15p, 1s, 1a; Krstić 13p, 3s, 3a; Vujanić 12p, 4s, 7a; Veličković 10p, 2a; Perović 4p, 4s; Bogdanović 10p; Savanović 1s.

U poslednjem meču naše reprezentacije na "Mečer kupu", Srbija će u nedelju u 16 časova igrati sa domaćinom Rusijom.

----------------

Vujanic ce se sigurno pokazati kao odlican kapiten - to je moja neka procena

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

je li to raportiras iz turske :D :D :D

ja cekam milicica mentola da zaigra :D a i ovi nasi bi mogli da prenose tekmu protiv rusa jebote :D

gde god ja bio, moderatorska duznost pre svega!

Nece biti prenosa sigurno, ipak je to mali turnir, a nikada ne prenose sa tih pripremnih utakmica turnire.

kao shto sam i rekao odavno, da cemo sve preslisati u kvalifikacijama

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

izgubili od irana i argentine. pobedili angolu jutros.

vide se vec neki model igre koji ce da se primenjuje. ima jos dosta da se radi, ali generalno -- verujem da cemo uci spremni u kvalifikacije.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Kapiram da Duda oce sad da isproba nesto losije igrace iz repke, da vidi na chemu je covek. Najmanje vremena je svakako trebalo da bi isprobao Kostu Perovica, ja ne znam da li ste vi ljudi gledali tu utakmicu protiv Irana?? O - M - G on je tolika vezara da kapiram da ne ume/ne mozhe sam ni da se sagne. Strasno.

Ja bih sad voleo da mi neko pojasni (marko?) kako funkcionise princip kvalifikacija? Kada i kako se to igra i sta treba da uradimo da bi se kvalifikovali? Jel ce moci Milicic da igra tada, ono, jel nece imati problema sa nba? tnx.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

valjda 6 reprezentacija u grupi, igramo 10 mecheva (5 kod kuce, 5 u gostima) prva dva se kvalifikuju, ako sam nalupao neshto, molim drugare da me isprave, mrzelo me je da trazim po netu :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Kapiram da Duda oce sad da isproba nesto losije igrace iz repke, da vidi na chemu je covek. Najmanje vremena je svakako trebalo da bi isprobao Kostu Perovica, ja ne znam da li ste vi ljudi gledali tu utakmicu protiv Irana?? O - M - G on je tolika vezara da kapiram da ne ume/ne mozhe sam ni da se sagne. Strasno.

Ja bih sad voleo da mi neko pojasni (marko?) kako funkcionise princip kvalifikacija? Kada i kako se to igra i sta treba da uradimo da bi se kvalifikovali? Jel ce moci Milicic da igra tada, ono, jel nece imati problema sa nba? tnx.

bice 5 u nasoj grupi i ostale tri grupe imaju 4 time. (mi cemo imati 8 meceva - 4+4 jelte)

na EP idu 4 prvoplasirana tima iz cetiri grupe, i 3 najbolje drugoplasirana tima. ( dakle 7 reprezentacija )

bice jos jedna propusnica za prvenstvo, ali to je nesto komplikovano. valjda svi timovi koji ne budu poslednji u grupama a koji se nisu plasirali, prave dve nove grupe od po 3 tima. igraju jedni protiv drugih, dva prvoplasirana tima iz grupa igraju jedna protiv druge i pobednik ide na EP. to je koliko se ja secam da je prica bila.

nadam se da necemo doci do te faze vec da cemo odmah izboriti prolaz na EP

shto se Milicica tice, ne verujem da ce biti problema za NBA, jer ne verujem da ce se upotrebiti bilo kakav mehanizam (ako ga uopste ima) da se njemu napravi problem time shto igra za reprezentaciju.

dovla shto se Perovica tiche -- apsolutno se slazem. onaj balvan je zreo za penziju.

Edited by Formica

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

a zna li se protiv koga igramo u tim kvalifikacijama?

kapiram protiv svajcarske, finske i tako tih reprezentacija ....

finska, madjarska, bugarska, italija

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

za tri i po dolara? :))))

dva puta smo dobili turke u pripremnoj utakmici. polako ulazimo u formu po svemu sudeci. poslednji pripremni mec je u Pioniru protiv BiH, ali je zatvorenog tipa.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Košarkaši Srbije pobedili su Italiju u Kaljariju 78:64, u prvoj utakmici kvalifikacija za EP u Poljskoj 2009.

Miloš Vujanić i Novica Veličković predvodili su Srbiju u prvom kvalifikacionom meču posle 13 godina. Vujanić je bio najefikasniji igrač u našem timu sa 16 poena, a Veličković najbolji igrač utakmice sa 15 poena i 11 skokova. Nenad Krstić ubacio je devet, Milenko Tepić sedam, a Teodosić, Tripković i Bogdanović po pet poena. U timu Karla Rekalkatija Mordente je ubacio 18, a Da Torne 12 poena.

Naredni protivnik našim najboljim košarkašima biće selekcija Mađarske. Taj meč igra se u Beogradu za sedam dana.

Tim Dušana Ivkovića tokom svih 40 minuta kontrolisao je igru i rezultat, i na kraju je sasvim zasluženo došao do prve pobede u kvalifikacijama. Mali pad u igri naši košarkaši imali su samo početkom treće deonice, ali su odličnom odbranom u nastavku i to nadoknadili.

U grupi A u sredu je odigran još jedan duel. Bugarska je na svom terenu pobedila Mađarsku 89:71.

Selektor Ivković meč je počeo sa petorkom Vujanić, Tripković, Tepić, Veličković, Krstić. U prvoj deonici naš tim imao je dosta dobar šut za tri. Dalekometne hice pogađali su Vujanić, Tripković i Tepić, i rezultat toga je bilo plus osam posle deset minuta – 26:18.

Početkom druge deonice Ivković je promešao karte na parketu, pa su bekovski tandem činili Teodosić i Marković. Srbija je u tom periodu održavala stečenu prednost, a Italijani su u finišu ipak spustili na minus četiri (38:34), najviše zbog čak šest promašenih slobodnih bacanja Srbije u prvih 20 minuta.

Drugo poluvreme Italijani počinju dosta agresivnije, i to je bio jedini period nešto slabije igre našeg tima. Domaćin je u toj seriji uspeo da izjednači u nekoliko navrata. Ipak, u tim trenucima sjajan je bio Novica Veličković koji je dominirao i u odbrani i u napadu. Upravo posle njegove trojke uz faul Srbija se ponovo ’odlepila’ na plus pet (53:48), i u poslednjih deset minuta ušlo se sa šest razlike za Srbiju (57:51).

Italijani početkom poslednje pokušali trojkama da stignu minus, ali su promašivali i Srbija je zahvaljujući šest brzih poena Perovića i dva Teodosića došla prvi put do dvocifrene razlike (61:51) na osam minuta do kraja. Naš tim tada je zaigrao opušteno u napadu, ali je zadržao koncentraciju u odbrani, i do kraja je razlika porasla i na plus 20 tri minuta pre kraja. 75:55.

Italija - Srbija 64:78

Italija: Manćineli 8, Soranja 3, Poeta 2, Mordente 18, Di Đuliomarija 4, Vitali 4, Buleri 5, Da Tome 12, Mićelori 3, Amorozo, Kavaljero 5, Ćitadini.

Srbija: Teodosić 5, Tepić 7, Cvetković 3, Erceg 2, Kecman, Marković, Tripković 5, Krstić 9, Vujanić 16, Veličković 15, Perović 11, Bogdanović 5.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Vujanic je igrao kapitenski, Velickovic je odigrao sjajan mec, dok me je Krstic prilicno razocarao. Od njega se dosta ocekuje a odigrao je jako neubedljivo protiv mnogo nizih italijana.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...