Jump to content

Kontaktna sočiva


Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Ćućun

Nosim već par godina sočiva, u početku sam imao problema jer ih nisam skidao noću (malo je teško da ih skineš kad se vratiš kući mrtav pijan ili slično!) pa su me bolele oči, ali sad sam se ispraksovao i svima preporučujem da nose sočiva...

Link to comment
Share on other sites

Ja corav od devedeset pete. Zapravo, tada sam poceo da nosim djozle. Devedeset osme, pred kraj poceo sa socivima, mekim, godisnjim. Posle, recimo pre par godina presoa na mesecna. Problema je bilo, ali iskljucivo mojom retardacijom. Npr, nisam ih jednom skidao 4 dana, dobio sam posle upalu roznjace ili tako nesto. Drugi put sam, jer me mrzelo da kupujem tecnost, drzao samo u fizioloskom rastvoru, tipa dva tri dana, ubrzo su se pojavile gljivice.

Sustina je da ako postujes pravila (nije neophodno biti zadrt kako ti umes Aleksandre), sve ok, komfor u odnosu na djozle je nemerljiv. Imam malo vecu dioptriju, pa mi je nosenje sociva jos znacajnije.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

AU... sociva su super stvar... prosiri ti se vidno polje itd...

po meni su najbolja ona dnevna, ujutru stavis, uvece skines... nemas petljanjima sa onim tecnostima itd. nesto su skuplja ali je rizik od infekcije manji

sto se tice mog iskustva, ono je jako lose, iz prostog razloga sto imam cilindar u naocirama, tj svetlost mi se prelama pod odredjenim uglom.. e zbog toga ja moram da nosim iskljucivo tvrda sociva, na koja sam probao da se priviknem, i nisam uspeo... jednostavno posle 2 nedelja sam shvatio da to nije za mene... e sad, mozda cu ja to opet probati... al cekam da se tehnologija popravi i da mogu da zumem meka...

Link to comment
Share on other sites

Sociva su ono odkrice milenijuma za mene :)

Ceo zivot nosim cvidze i pre 2-3 dine kreno ona meka kontakta sto se menjaju na mesec (ja ih menjam na mesec ipo dva) i ono progledao sam bukvalno vece vidno polje,nekako mi je sve vishe centrirano i naravno lakshe ! :D

Preporucujem svima koji mogu da nose da probaju,nece ih nikada skidati !

Rider on the storm...

Link to comment
Share on other sites

AU... sociva su super stvar... prosiri ti se vidno polje itd...

po meni su najbolja ona dnevna, ujutru stavis, uvece skines... nemas petljanjima sa onim tecnostima itd. nesto su skuplja ali je rizik od infekcije manji

sto se tice mog iskustva, ono je jako lose, iz prostog razloga sto imam cilindar u naocirama, tj svetlost mi se prelama pod odredjenim uglom.. e zbog toga ja moram da nosim iskljucivo tvrda sociva, na koja sam probao da se priviknem, i nisam uspeo... jednostavno posle 2 nedelja sam shvatio da to nije za mene... e sad, mozda cu ja to opet probati... al cekam da se tehnologija popravi i da mogu da zumem meka...

Ne kontam. I ja imam cilindre... I nosim meka bez problema...

Link to comment
Share on other sites

ma ja se nebi zajebavao sa tim sranjima nego neke cvike i sacuvas lepo 4k jura za lasersku operaciju i srede ti lepo oci da ides kao covek.

Edit: i ne nisu to velike pare za nesto sto ce da ti napravi zivot lakshim i prijatnijim. a i operacija se isplati posle nekih 5 godina ako vidis koliko bi te kostala sociva/cvike.

Edited by makiii

/ignore.

neki ljudi ne razumu neke stvari!1!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...