Jump to content

Pomoc ljudi!


225556

Recommended Posts

Izvinjavam se ukoliko sam promasio pod forum, stvarno ne znam gde drugde da ga metnem.

Resih ja da po prvi put u zivotu sklopim sebi neki pristojni kompjuter koji bi ćerao igre, stoga smo drugar i ja sklopili sledecu konfiguraciju:

CPU:

Intel Core 2 Duo E6850 (3.00GHz, klokovan na 3.50 GHz), Cooler Master Eclipse S775/K8

MoBo:

ASUS P5B

RAM:

Kingston DDR2 800MHZ 1GB (2X, znaci 2GB ukupno)

VGA:

Palit Nvidia GF 8800GT 512MB DDR3 PCIE

HDD:

WD 320GB 3200AAKS 16MB Cash SATA2

Napajanje:

Chieftec 450W

Temperatura pri normalnom radu je 50 stepeni, pri opterecenju ne prelazi preko 63 stepena. Na Bench06 testu je masina dobila nesto preko 4000 poena cini mi se. Instalirao sam WinXP SP2, drajvere, itd. Kompjuter je u pocetku kidao Gears Of War, Company Of Heroes: Opposing Fronts i Call Of Duty 4 na maksimalnom podesavanju za svaku igru (teksture sve do kraja i AA na najvise). Izigram se, ugasim komp i sledeci put kada hocu da picim ponovo, nece da izvlaci igre kako je izvlacio. Ne secka mnogo, ali opet ne radi onako glatko i fino kako je radio. Proverio temperaturu, 50 i nesto stepeni, sve super. Restartujem, pogasim sve zive programe, upalim igru on ponovo secka. Sutradan upalim, ponovo sve radi odlicno, pa onda u toku dana ponovo krene sa tripovanjem.

Ima li neko savet bilo kakav sta da radim? Smorio sam se gadno.

EDIT:

Redovno apdejtovan NOD32 kaze da je HDD cist. Takodje imam instaliran Kerio Personal Fire Wall.

Cim sam otvorio ovu temu, pokrenuo sam Gears Of War i Call Of Duty 4 i obe igre su UBIJALE kako su radile perfektno. Zbunjen sam skroz.

Jednu stvar sam zaboravio da pomenem u ovoj temi. Kada komp pocinje da mi se tripuje i da usporava, zvuk pocinje da mi krci i secka (bilo da igram igru ili slusam muziku). Kada komp radi super, zvuk mi je takodje normalan.

Edited by Drvodelja
thorsteinar.jpg
Link to comment
Share on other sites

mozda ne radi dobro kad cuje ta krcanja? mislim mozda mu odvracaju paznju ? :P

salu na stranu. mora da ima neki problem ili eventualno da nesto nije u redu :D

a sad ozbiljno, probaj da lokalizujes odakle dolazi to krcanje, pa ces verovatno lokalizovati i problem ili bar deo istog.

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

koje jos programe pored nod-a i kerio imas activne? mozda ti nes' gushi komp,tu vga sto imas je zivotinja mozda je to napanja problem,tj. malo!?

ja sam imao slicnih problema u q3 tj,na netu su podeseni serveri na 120 fps-a a meni pada na na 70/80 a svakih 3-4 sec i a imam oke komp,koji kuca 1k fps-a kad tog problem nema :) i kad sam promenio napajanje problem nestao

promeni i drivvere za vga,oce i to da brljavi.

Edited by K0LE
Link to comment
Share on other sites

koje jos programe pored nod-a i kerio imas activne? mozda ti nes' gushi komp,tu vga sto imas je zivotinja mozda je to napanja problem,tj. malo!?

ja sam imao slicnih problema u q3 tj,na netu su podeseni serveri na 120 fps-a a meni pada na na 70/80 a svakih 3-4 sec i a imam oke komp,koji kuca 1k fps-a kad tog problem nema :) i kad sam promenio napajanje problem nestao

promeni i drivvere za vga,oce i to da brljavi.

Processes u Win Task Manageru kaze da CPU ne gusi nista. Ugradio sam polovno Chieftec GPS450 Full napajanje, novo u radnji kosta 45 EUR. n00b jesam, ali mi ovo napajanje deluje poprilicno zverski za ove komponente koje imam. Malo je verovatno da grafickoj i procesoru fali struje. Da sam zbudzio quad core, pa i ajde.

Sada sam prilicno siguran da nismo dobro klokovali. Ipak smo to odradili za pola sata i bila je varijanta "ok, prosao je test od 15 min, pakuj masinu i idemo". Pretpostavljam da oni ludaci na Benchu ne testiraju masinu po 5 sati za dzabe. [:D] K'o sto rekoh, cim sam vratio bios na default i ponistio klok, sljaka sve ok. Jeste da procesor sada gura na 3.0GHz umesto na 3.5GHz, ali cepa dobro. Zao mi je da pored ovakvog kulera, masina ne bude makar malo prenabudzena od defaulta. [:D]

thorsteinar.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...