Jump to content

Originalni audio cd


bolkonski

Recommended Posts

Ovo mi se desilo nekada davno i nisam znao kako da resim, tek kada sam reinstalirao win, proradilo je. Sada posto sam ponovo reinstalirao, ne radi. Dakle, problem.

Kada ubacim originalni disk koji je zasticen, kao sto je ovaj, na kome pored audio materijala ima i video materijal i autorun za video se autoranuje, racunar ne vidi audio. Kao da ne postoji na disku (naravno da postoji, u propretiesu cd-a se lepo vidi razlika u megabajtima). U win exploreru se na ikonici za cd drajv pojavi neki zeleni plusic sa notom, sto sam primetio da se pojavljivalo i u ranijim slucajevima.

Neko resenje?

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Zato što se prilikom autoruna najverovatnije uključi "nešto" zbog čega iz Windowsa ne vidiš prvu sesiju sa muzikom. Mislim, ta zaštita ipak ima neku svrhu, a to je da ne može svaka baba prosto da uradi disc copy u Neru. E sad zašto nekad radi a nekad ne, ne znam. Možda zaštita nije lepo implementirana, ko što na nekim diskovima s igrama iskaču poruje za ubacivanje diska čak i ako je disk original. Uglavnom, sve to nije naročito napredno i služi prosto da spreči klince i žene, koji ne razlikuju data disc i MP3 disc u Neru, da umnožavaju originale (mada tako pokriva 99% kupaca diskova). Ovi ostali će da koriste IsoBuster ili nešto slično sa low-level pristupom disku.

Link to comment
Share on other sites

koji program koristis za pustanje audio diskova?

probaj standardni windows media player koji ide uz win

ili kada krene autorun, da nema mozda tu neki player, da nije neka zastita pa da samo taj player koji je na disku, ako ga ima, moze da pusta muziku, doduse nikad nisam cuo za tako nesto :)

jel ti so to desava samo sa tim diskom ili sa svim tim diskovima koji imaju i audio i data track?

a u nekom standardnom, ne kompjuterkom uredjaju, jel moze da se slusa?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...