Jump to content

Crnci Srbi


Recommended Posts

opet ponavljam svoje pitanje - zasto je najlakse lupati gluposti?

a najtezi dati argument i pojasniti stav. u srbiji se najvise podrske dobija na takve izjave koje ne govore nista.

neka ti ljudi donesu koju medalju, i valjace :)

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

formice, meni nije problem da iznesem svoj stav kroz argumente, ali, reci mi, smatras li da ima smisla to raditi ovde? oni koji su razumni, oni prave razliku izmedju nacije i rase i nijedno ni drugo im nije bitno u oceni osobe, ali kada neko kaze "on nije srbin, on je crnac", meni se creva uvrnu zbog kolicine apsurda koja je u samo 6 reci iznesena.

Link to comment
Share on other sites

Dete srbina i crnkinje = srbin

Dete crnca etiopljanina i srpkinje = etiopljanin

formice, meni nije problem da iznesem svoj stav kroz argumente, ali, reci mi, smatras li da ima smisla to raditi ovde? oni koji su razumni, oni prave razliku izmedju nacije i rase i nijedno ni drugo im nije bitno u oceni osobe, ali kada neko kaze "on nije srbin, on je crnac", meni se creva uvrnu zbog kolicine apsurda koja je u samo 6 reci iznesena.

Ovo gore sto sam napisao odnosilo se samo na nacionalnost. Dakle hteo sam da kazem da si po nacionalnosti ono sto ti je otac, bez obzira na rasu. Ajde molim te ispravi me ako sam pogresio.

Link to comment
Share on other sites

oni koji su razumni, oni prave razliku izmedju nacije i rase i nijedno ni drugo im nije bitno u oceni osobe, ali kada neko kaze "on nije srbin, on je crnac", meni se creva uvrnu zbog kolicine apsurda koja je u samo 6 reci iznesena.

Zamisli kako je meni bilo jutros slušati slične gluposti kad se okupio komšiluk na gajbi (inače svi preko 50 godina) na tradicionalnom jutarnjem novogodišnjem aperitivu, pa kad su krenule diskusije o aktuelnoj političkoj situaciji i izjave tipa "kakav je Velja da je, glasaću za njega jer je Srbin!1" X|

Doduše bilo je i pričica za izvlačenje pouke, kao npr. kad je tamo neka rođaka od nekog iz Užica htela da se uda za nekog Holanđanina (koji je pritom doktor nekih nauka i svoj čovek), a ćale joj nije dao jer zet nije Srbin, nego je forsirao da se uda za nekog odatle koji je po njegovom mišljenju čovek na mestu. U zadnjem trenutno sve propade jer se ispostavilo da je domaći momak neki besposličar i narkoman. Holanđanin se u međuvremenu oženio i živi srećno sa novom ženom i decom, ćale od ove hoće da pojede svoje dupe jer je sjebao život ćerki.

Samo što apsurd nacionalnih predrasuda neko shvati u 25, neko u 80 godina a neko nikad.

Link to comment
Share on other sites

ti prihvatas nacionalnost bilo kog od svojih roditelja. batali me tih plemenskih "otac se jedino racuna" fora...

a i ti batali te parker sex and the city fore for women equality :)

otac se ne racuna jedino, ali je prvi faktor kod odredjivanja svega. ima izuzetaka, medjutim kao svedok mase "mjesovitih brakova" mogu da ti kazem iz prve ruke, da kada postoji takav brak uglavnom dete uchi jezik koji mu otac govori, i uchi vise o ochevoj tradiciji i drzave odakle potice.

u americi sam chuo mnogo puta od porodica koje su tamo od pocetka amerike da je u americi najbitnije da si belac i muskarac. da li ti to govori neshto?

sudrzacu se, ali sam takodje jako osetljiv tako kad muskarac dodje i pocne da brani zene. od koga?

zashto bi branio zene? zato shto u americi i EU mushkarci rade 19 sati dnevno (ponedeljak - subota) da bi zena mogla da bude kuci ili radi 2-3 dana nedeljno.

i posle svega recimo ti i ja se vratimo kuci posle posla i dete mi prica mongolski i uchi o Dzingis Kanu a ne zna da je Srbin.

ima i primera da dete uzme poreklo majke.

Gde ce bolji primer od Bojana Krkica, otac mu je Srbin a majka shpanjolka. On ne zna srpski i igra za shpaniju u fudbalu.

Mozemo da se borimo protiv zlostavljanja zena i svih tih nebuloza koje se desavaju, ali smernice moraju da postoje - dete uglavnom uzima prezime i poreklo mushkarca, hvala Bogu postoje i izuzeci tako da se ljudi poput tebe ne bi bunili.

i na kraju da zakljucim "plemenski" bi bilo da ne postoje izuzeci.

a najgori post ikad, ne znam gde sam poceo i gde stao, ali generalno mi je glupo kad se neko bori za prava zena na pogresnom polju.

Edited by Formica

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Provalio sam da se ovaj Italiano na svakoj temi igra "Sam protiv svih" igre :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...