Jump to content

ski oprema


Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kupio sam barton polovne cipele za 40e.i izgleda da cu uzeti od ortaka jos i dasku i vezove,sve ukupno 150e.sve to ne bi bilo tolko strasno da ja ne znam da je on cipele pre 2 god platio 350e a vezove 400:)a ovaj drugi ortak sto ide sa nama drzi shop za bord opremu,al mu je ostalo samo ove opreme komad 200e+

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

gad deeeeem.znaci ovaj ortak je zagubio kruzice za flow vezove.bio sam do marconija danas,nemaju da mi zamene...

i pitam ih gde bih mogo da ih nadjem,kazu tesko kod nas,eventualno candu,al ne znaju adresu ni fon.

evo slika.e sad,problem je sto su zubci na obodima kruzica,a ne kao na ostalim(svim koje imaju u marconiju)na donjem delu.

vezovi.jpg

vezoviblizu.jpg

pa ako neko ima ideju gde bih ovo mogo da sredim,ako ne za ovu,onda za narednu godinu,bio bih mu jako zahvalan.

a ova zadnja slika je cist shouof,koje sam cipele uzeo za 40 jura:)cak imaju i vazdusni djon:)

cipele.jpg

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

"zagrevamo", ne "zagrejavamo" :P

to se zove lipsus! kao klipus, kapiras?! [:D]

edit: (sta sam ja ovime hteo reci [?][onjelood])

@kakoo:

kruzici = diskovi za vezove. koju dasku imas? sa tri ili cetiri srafa? ja imam flow koji bi mogli da ti odgovaraju,

ali su oni predvidjeni za burton sistem zastafljivanja.

Edited by oddball

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

vise me je interesovalo koliko ima pozicija za usrafljivanje. verovatno 4 po disku. aj slikaj ti to pa postavi slike. slikaj i krupno deo na kom se stavljaju vezovi.

tesko da cu uspeti pre putovanja,jer je bord kod ortaka.

al aj probacu nekako,ako ne kad se vrnem.

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

imam ja jedno pitanjce...posto prvi put ove godine stajem na bord...zajmim za prvi put od druga koji je priblizno moje visine...(mozda par cm razlike..) ali sam ja jedno 20 kg tezi od njega..!da li to moze predstavljati problem??...koliko sam

video bord nije neki pro...kaze on za pocetnike je odlican i nije bio nesto skup koliko mi on kaze...moze li daska puci :DD ili sa vezovima nesto da se desi??

hvala unapred...

niste ni svesni...

Link to comment
Share on other sites

kad uzimas bord prvo se gleda tezina pa onda visina.tako su mene ucili.20kg je poprilicno,tako da verujem da moze da ti pukne prilikom dzampova i padova ako je neki meksi,a za pocetnike bi trebalo da je elastican.cini mi se da su rejs cvrsti,a oni za pro frirajd i dzampove su ekstremno elasticni.

btw ja sam uspeo da izgubim vezove:(sramota...kad smo se pakovali ja ih stavio u crne,djubretarske kese jer ne ostade drugih,otisao do kola da odnesem torbe i kofere,vracam se posle manje od minut,nema ih.ortak ih bacio u kantu za smece,a kako retardirani francuzi imaju kante duboke 4-5m nisam uspeo da izvucem.smorcina jebena,treba 70e da platim u markoniju,a vezovi su bili stari par godina,najdeker,nisu vredeli ni 30 e...

Sa cega su statisticki/iskustveno teze povrede : board ili skije?

nisam siguran za tacnu statistiku,ali mi se uvek svadjamo i nikad ne dodjemo do jednoglasnog zakljucka.moje misljenje je:

ako pocinjes da vozis bord,znaci ucis kako da vozis,ne razvijas velike brzine,ti ne mozes da se povredis jer padas na dupe,uvek.jedino mozes da imas modrice na bulji.kasnije kako razvijas brzine,i ides po dubokom snegu mozes da padnes i ka napred kad ti se zarije daska.tako je ortak polomio kost izmedju vrata i ramena.i to je pao na ravnom,jer se zaleteo da ne bi morao da skida jednu nogu sa vezova(inace ja mislim da se i statisticki najvise povreda desava na ravnom,meni je to bilo najteze da savladam).ja sam par puta pravio trostruki salto unapred,kad sam vozio bas brzo i nista mi se nije desilo.jebiga,ja sam ubedjen da je sa bordom bas bas tesko povrediti se jer nikako ne mozes da padnes na stranu i noge su ti fiksirane.

dok se na skijama bas cesto desi da neko izvrne skocni zglob,koleno...al opet,ako si baksuz,pre ce se neka kamikaza zakucati u tebe,nece biti bitno da li si na skijama ili bordu.

vise me je interesovalo koliko ima pozicija za usrafljivanje. verovatno 4 po disku. aj slikaj ti to pa postavi slike. slikaj i krupno deo na kom se stavljaju vezovi.

daska ima po 6 rupa od kojih izaberes 4.idalje sam zainteresovan ako su ti flou vezovi u dobrom stanju.

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

kad uzimas bord prvo se gleda tezina pa onda visina.tako su mene ucili.20kg je poprilicno,tako da verujem da moze da ti pukne prilikom dzampova i padova ako je neki meksi,a za pocetnike bi trebalo da je elastican.cini mi se da su rejs cvrsti,a oni za pro frirajd i dzampove su ekstremno elasticni.

ne planiram nikakav offroud chalenge na pocetku karijere!! :)samo sigurica...kada se malo uhodam neku strmiju stazu

i to je to...cekaj...ja sad dodjem u prodavnicu kazem imam 100 kg i oni mi kazu...moze imas ovu dasku...kosta 500e a ja

ne znam da stanem ne njega..a drugu koji je laksi 20 kg daju onaj za 200,a pocetnici obojica????mislim tako neko poredjenje??ne ide mi u glavu al ajd...aj neka se javi neki pro boarder...bash me zanima a i kapiram nije mi svejedno da se

polomim prve sezone na dasci....!!

Link to comment
Share on other sites

kad uzimas bord prvo se gleda tezina pa onda visina.tako su mene ucili.20kg je poprilicno,tako da verujem da moze da ti pukne prilikom dzampova i padova ako je neki meksi,a za pocetnike bi trebalo da je elastican.cini mi se da su rejs cvrsti,a oni za pro frirajd i dzampove su ekstremno elasticni.

ne planiram nikakav offroud chalenge na pocetku karijere!! :)samo sigurica...kada se malo uhodam neku strmiju stazu

i to je to...cekaj...ja sad dodjem u prodavnicu kazem imam 100 kg i oni mi kazu...moze imas ovu dasku...kosta 500e a ja

ne znam da stanem ne njega..a drugu koji je laksi 20 kg daju onaj za 200,a pocetnici obojica????mislim tako neko poredjenje??ne ide mi u glavu al ajd...aj neka se javi neki pro boarder...bash me zanima a i kapiram nije mi svejedno da se

polomim prve sezone na dasci....!!

nisam pro ali jebem kao zmaj! [:D]

tezhina ti je manje bitan faktor, tebe zanima duzhina i shirina. duzhina ti daje stabilnost (izmedju brade i nosa da ti bude visina daske u odnosu na tvoju), a shirina ti je bitna ako nosish 45+, da ti se pete i prsti ne zarivaju u sveg kad vozish pod oshtrijim uglom.

A mogao bi i da iznajmish dasku za prvu sezonu [;)]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...