Jump to content

Veliki lag u UT 2000


Recommended Posts

Pozdrav svima!

Nov sam ovde i slabo sam igrao igre preko mreze, pa sam malo resio sa drustvom da ubijam vreme sa ovom starom dobrom igrom, ali imam jedan problem.

Posto igramo preko neta, koristimo Hamachi kako bi kreirali LAN, i UT sve prepozna, ali jedino igrac koji je Server igra bez kasnjenja. Posto sam kao sto rekoh nov u ovome, moze li ko da mi pomogne? Postoji li kakvo podesavanje, ili neka druga fora kako bi igralo 5-6 ograca preko neta, a da nisu direktno umrezeni.

Inace koristim Telekomov ADSL 512/64 i nebi me cudilo ni da je to jedan od problema.

Link to comment
Share on other sites

Zar je potrebno da se za UT tako dizhe server, preko Hamachija? Ako se ne varam, on nema neke velike sisteme zastite, valjda mozhe da se podigne server i bez toga?

Pa pokusao sam, ali nije htelo da pronadje server kod drugih igraca. Zato smo isli preko hamacija.

Ako imas neku drugu ideju reci :-)

Kad kreiram server sam, kako oni da se povezu na moju lokaciju direktno a da to nije LAN.Da vuce preko neta? Mozda ce to srediti problem sa lagom...

Link to comment
Share on other sites

Pa pazi ... sad malo pricam napamet jer nemam ut da probam. Ali ti pogledas koji je tvoj IP u tom trenutku (pod pretpostavkom da ti se ip menja svaki put, da nemas staticki, ako imas staticki pogledas ip samo prvi put ;)) i onda napravis server, a ortacima das svoj IP i oni dodju.

Medjutim, moguce je da je problem u uploadu posto si na adslu, jer je 64kb uploada bash malo, da bi server bio kod nekoga od vas na kompu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...