Jump to content

konfiguracija*


maraaram

Recommended Posts

moj brat od strica se przhi na te vashe igrice..

i kidishe stricu da mu qpi neq ubersqpu konfiguraciju od 500e ..

ima li neshto jeftinije?

tnx unapred!

٩(●̮̮̃●̃)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶.٩(●̮̮̃●̃)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶star3.pngladysw9.gif

Link to comment
Share on other sites

Ako se prži samo na igrice onda je najbolje da kupi PlayStation 2 za 150 evra. Zabava za sve pare.

A ako mu treba i za ozbiljne poslove kao što su gledanje filmova i zevanje na internetu, onda:

* Athlon 64 X2 3800+ Box - 60e

* neka ploča (npr. Asus M2N ili Gigabyte MA69VM-S2 i slično) - 60e

* 2 GB DDR2-667 memorije - 45e

* Sapphire 2600Pro DDR3 - 85e

* Seagate 250GB - 60e

* DVD rezač bilo koji - 30e

* Kućište s napajanjem 400W - 30e

* TFT 17" Acer, Belinea, LG i slično - 150e

Ukupno 520e.

E sad, neko će ti reći da juriš Palit 8600GT i slično, ali pretpostavljam da hoćeš da uzmeš celu mašinu na jednom mestu, a ne da kupuješ u pet prodavnica pa sastavljaš kod kuće...

Link to comment
Share on other sites

pa to sam i ja njemu rekla..

da uzme playstation2..

al dechachitj ima 17god .. i pre neko veche je zaginuo u igraonici do pola sedam..

jbg..

=/

٩(●̮̮̃●̃)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶.٩(●̮̮̃●̃)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶star3.pngladysw9.gif

Link to comment
Share on other sites

lol

valjda u igraonici forum..

pobedili su.. al neam pojma shta su igrali..

a shto se tiche zaposlenja.. nem pojma.. ide u trogodishnju.. za konobara.. barem 8-9meseci nema nishta od posla.. dok ne zavrshi shkolicu..

٩(●̮̮̃●̃)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶.٩(●̮̮̃●̃)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶star3.pngladysw9.gif

Link to comment
Share on other sites

nepale se pishe odvojeno..

znachi ne pale

;]

elem..

+mu je baka obetjala pare shto dobija neki dodatak poshto su sa kosova..

oO

edit:

da ne bi otvarala novi topiK..

valja li ova konfiguracija:

Intel Celeron M520 (1.6GHz/1MB/533FSB)

Intel 943GM chipset, 512MB DDRII

80GB HDD (5400rpm)

DVD-RW

15.4" WXGA 1280x800 CrystalBrite

Intel GMA950 shared

LAN, Modem, WLAN 802.11b/g, TV out, FireWire

5-in-1 card reader, 6 cell battery

Microsoft Windows Vista Home Basic

Edited by lazy*

٩(●̮̮̃●̃)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶.٩(●̮̮̃●̃)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶star3.pngladysw9.gif

Link to comment
Share on other sites

moj brat od strica se przhi na te vashe igrice..

i kidishe stricu da mu qpi neq ubersqpu konfiguraciju od 500e ..

ima li neshto jeftinije?

tnx unapred!

Ubersqpu?! [:D] [:D] [:D] [:D] [:D]

Ako se prži samo na igrice onda je najbolje da kupi PlayStation 2 za 150 evra. Zabava za sve pare.

A ako mu treba i za ozbiljne poslove kao što su gledanje filmova i zevanje na internetu, onda:

* Athlon 64 X2 3800+ Box - 60e

* neka ploča (npr. Asus M2N ili Gigabyte MA69VM-S2 i slično) - 60e

* 2 GB DDR2-667 memorije - 45e

* Sapphire 2600Pro DDR3 - 85e

* Seagate 250GB - 60e

* DVD rezač bilo koji - 30e

* Kućište s napajanjem 400W - 30e

* TFT 17" Acer, Belinea, LG i slično - 150e

Ukupno 520e.

E sad, neko će ti reći da juriš Palit 8600GT i slično, ali pretpostavljam da hoćeš da uzmeš celu mašinu na jednom mestu, a ne da kupuješ u pet prodavnica pa sastavljaš kod kuće...

Jebao te AMD, ok ok jeste prao Intela za vreme Pentiuma 4 - al sada sushtinski po svim testovima AMD mozhe da se S.A.G.N.E. Intelu. Chudo nisi metnu i Nvidiu. Ostalo nemam zamerke sem umesto Seagate - Western Digital. AMD i Seagate su jedina govna u toj konfiguraciji. I staviti Asusa, nikako gigbyte ofc xD

nepale se pishe odvojeno..

znachi ne pale

;]

elem..

+mu je baka obetjala pare shto dobija neki dodatak poshto su sa kosova..

oO

edit:

da ne bi otvarala novi topiK..

valja li ova konfiguracija:

Intel Celeron M520 (1.6GHz/1MB/533FSB)

Intel 943GM chipset, 512MB DDRII

80GB HDD (5400rpm)

DVD-RW

15.4" WXGA 1280x800 CrystalBrite

Intel GMA950 shared

LAN, Modem, WLAN 802.11b/g, TV out, FireWire

5-in-1 card reader, 6 cell battery

Microsoft Windows Vista Home Basic

Ako koshta 150eu da. Al sobizorm da pishe 6 Cell Battery - to je laptop, i celeron na laptopu nevalja nikako - shta tje mu laptop? Laptop nikako nije za igrice. (laptop bez 800eu ne vredi, sem ako nije kraden [:D] )

Uzmi onu voodovu konfiguraciju sa onih par ispravki shto sam napomenuo...

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

laptop nije za igrice..

nego za moi..

a to za 800e..

shta tje mi?

edit: za te pare tju radije otitji u egipat ili shpaniju..

Edited by lazy*

٩(●̮̮̃●̃)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶.٩(●̮̮̃●̃)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶star3.pngladysw9.gif

Link to comment
Share on other sites

Znam ja da je Intel bolji, imam E2180 u mašini, ali pretpostavljam da mladac neće da overklokuje, a na defaultu je taj AMD možda bolji za igre (a možda i nije, jebem li ga).

SHisha Core serija AMDa za 30% u svemu... xD [:D]

laptop nije za igrice..

nego za moi..

a to za 800e..

shta tje mi?

edit: za te pare tju radije otitji u egipat ili shpaniju..

Ili odesh sa laptopom u egipat ili shpaniju te mozhesh komunicirati jeftino sa prijateljima odande, mada je mauricijus bolji...

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

napisah post, al sam ga editovao, enivej smorili ste vishe sa tom pristrasnoshcu "nemoj intela, uzmi amd" i "nemoj gigabyte krsh je, uzmi asusa"

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

^^nemo da gledash te shashavce..

ja sam doshla ovde da pitam za savet..

napishi o5 post..

tnx unapred..

٩(●̮̮̃●̃)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶.٩(●̮̮̃●̃)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶star3.pngladysw9.gif

Link to comment
Share on other sites

bash si shashav..

ja pitam ozbiljno..

Pa i ja sam ozbiljan :)

napisah post, al sam ga editovao, enivej smorili ste vishe sa tom pristrasnoshcu "nemoj intela, uzmi amd" i "nemoj gigabyte krsh je, uzmi asusa"

Ja kazhem Intelovi Procesori i Intelove Ploche xD 10 godina me sluzhe bez i jednog problema i sve koje poznajem da isto praktikuju imaju i isti rezultat.

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Pa i ja sam ozbiljan :)

Ja kazhem Intelovi Procesori i Intelove Ploche xD 10 godina me sluzhe bez i jednog problema i sve koje poznajem da isto praktikuju imaju i isti rezultat.

a opet ja znam ljude koji furaju amd od k6-2 pa im isto tako sve radi, tako da je opet to naklapanje. Licno sam imao i intela i amd-a, doduse uvek skuplje procesore, al isto nikad nije bilo problema

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

a opet ja znam ljude koji furaju amd od k6-2 pa im isto tako sve radi, tako da je opet to naklapanje. Licno sam imao i intela i amd-a, doduse uvek skuplje procesore, al isto nikad nije bilo problema

Inache slazhem se sa tobom da se ne vredi naglabati, to su prosto tabori i ma kolko se objashnjavao netje se promenit mishljenje...

Pa uvek se kupuje gledajući koja je bolja ponuda, a ne držeći se firme :) mislim, redosled procesora koje sam posedovao u poslednjih 9 godina ide AMD, Intel, AMD, Intel :)

Dakle, zna li neko pouzdano da li je E2140 na default taktu brži od X2 3800?

Ovo ti je E2160 - 1.8Ghz (mada je naslov celog teksta da se radi o E2140)

A poredimo ga sa X2 3800 koji je na 2Ghz

I ko shto se da videti intel ga pera, iako je 200mhz sporiji, AMD bi mogao stvarno da prestane sa tim XXXX+ oznakama jel vishe nemaju svrhu intel ga pere i na manjem taktu...tako teshko da bi 3800 mogao da parira Intelu na 3.8Ghz...

tstio8.jpgtst2dt6.jpg

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Znaci dreadlord je uspeo da kaze "ne gigabajta, naravo ASUS" "ne AMD naravno Intel", da stavi tabelu koja govori o nadmoci Intela (da, 1547 3d marka je uzasno vise od 1496).

Znaci tipicno tri hardware-flejmerske stvari. I naravno bez ijednog empirijsko/teoretski cvrstog dokaza zasto "ne amd" i posebno zasto "asus a ne gigabyte". Ah da i Segate je sranje.

A maru i njenog sestrica zabole za ovaj thread, na kraju ce mali dobiti "gamer" konfiguraciju od 800 eura (i treba :D )

O jea :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

i kidishe stricu da mu qpi neq ubersqpu konfiguraciju od 500e ..

lol, za 500 evra sa monitorom moze da obrise dupe.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...