Jump to content

Starcraft pricajte - slobodna diskusija


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ako nisi nestrpljiv sacekaj malo, malo-malo pa bude tih akcija za 20€/$... Pre decembarske akcije je bio black friday u novembru, pre toga back to school u septembru itd. Bice neki Easter special offer... Ja sam u poslednjoj akciji u computerlandu pazario za 2000 RSD SC2 WoL i dobio gratis steelseries qck podlogu marauder edition :) vredi cekati

Edited by eclctc
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

lik je objasnio sustinu 'dominacije' moba igara nad igrama kao sto je starcraft

Lik je objasnio da su mecevi u starcraftu tezi za pracenje jer zahtevaju dubinsko poznavanje igre, sto zbog elemenata poput macro-a i multitaskinga, sto zbog kompleksnosti same igre koja zahteva izvrsavanje oogromnog broja ekonomskih/borbenih zadataka na terenu i da je to average-Dzo vieweru koji angazuje samo dve nervne ganglije umesto celokupne mozdane mase tesko da sve to isprati... I u pravu je.

 

Otuda veci excitement i broj viewera donose moba igre sa simplifikovanim elementima koji se lakse hajlajtuju (npr microvanje heroja) i omogucuju lakse pracenje meceva od strane average Dzoa sa jeftinom ulaznicom. Za skuplju ulaznicu i ulazak u starcraft meceve, average Dzo bi morao da ulozi dodatni intelektualni napor, a to ne moze/ne zeli jer je casual igrac/viewer

 

Dosao si s ovim klipom da pokazes kako moba igre dominiraju, a lik zapravo prica kako su moba igre vise retard-friendly orijentisane i lakse za pracenje od stracrafta, pitam se ko tu zapravo dominira nad kim...

Edited by eclctc
Link to comment
Share on other sites

lik je objasnio sustinu 'dominacije' moba igara nad igrama kao sto je starcraft

 

 

Lik je objasnio da su mecevi u starcraftu tezi za pracenje jer zahtevaju dubinsko poznavanje igre, sto zbog elemenata poput macro-a i multitaskinga, sto zbog kompleksnosti same igre koja zahteva izvrsavanje oogromnog broja ekonomskih/borbenih zadataka na terenu i da je to average-Dzo vieweru koji angazuje samo dve nervne ganglije umesto celokupne mozdane mase tesko da sve to isprati... I u pravu je.

 

Otuda veci excitement i broj viewera donose moba igre sa simplifikovanim elementima koji se lakse hajlajtuju (npr microvanje heroja) i omogucuju lakse pracenje meceva od strane average Dzoa sa jeftinom ulaznicom. Za skuplju ulaznicu i ulazak u starcraft meceve, average Dzo bi morao da ulozi dodatni intelektualni napor, a to ne moze/ne zeli jer je casual igrac/viewer

 

Dosao si s ovim klipom da pokazes kako moba igre dominiraju, a lik zapravo prica kako su moba igre vise retard-friendly orijentisane i lakse za pracenje od stracrafta, pitam se ko tu zapravo dominira nad kim...

 

citajuci moj post, average dzo ce da donese isti zakljucak kao ti jer nije angazovao dve nervne ganglije

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dosao si ovde da nas "prosvetlis" sa klipom u kom lik otkriva toplu vodu i u sustini izlaze notorne cinjenice koje su prezvakane toliko puta i poznate svakom ko je iole upuceniji u oba zanra i ume da napravi smislenu komparaciju izmedju istih.

 

Objasni mi onda, o clanu mense,  gde sam pogresio u prethodnoj analizi-komparaciji oba zanra i obori mi to, stavku po stavku, umesto sto ubacujes vickaste 1-lajnere... O, prevideo sam da si stavio navodnike? To ne menja sustinu moje price, niti cinjenicu da si dosao ovde sa tim prosvetljujucim tripom, a u sustini otkrivas toplu vodu

Edited by eclctc
Link to comment
Share on other sites

 

 

lik je objasnio sustinu 'dominacije' moba igara nad igrama kao sto je starcraft

 

Lik je objasnio suštinu moje mržnje prema moba igrama i zašto sam od dote pa na ovamo kategorički odbijao da igram taj žanr.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...