Jump to content

Derren Brown - "Paying with Paper"


Recommended Posts

koliko sam skapirao... u ovom prvom je cela poenta bila da odvuche paznju prodavcu... iz 3 pokushaja u 2 je uspelo...

a ovaj drugi klip ,impresivan... odushevio sam se... ova 2 celava lika su nadareni extra... svaka im chast...

ONE LOVE, TJM!

www.last.fm/user/uNkindTJM

Link to comment
Share on other sites

moguce je.

ovo je stara fora. radi se o mogucnosti pojedinih ljudi da "hipnotisu" prodavca, bankarskog sluzbenika ili koga god.

slusao sam price o Turcinu koji je ordinirao Nemackom 60-tih godina, koji je na parcetu papira ispisivao samo "isplatite mi x maraka". i u banci su mu isplacivali.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

O Subliminal messaging sam citao dosta cak sam i na faxu cuo o tome :)

SUB LIMEN - na latinskom = ispod granice uma/cula/precepcije

Tipa prosto objasnjeno = ne registrujemo je culima vida(najcesce),sluha...(nalazi se ispod "Granice ljudske percepcije ") ali ona ostane zapisana negde u memoriji coveka(u podsvesti). sto i jeste njena poenta

Ako je stvarno tako moze se koristiti ( mnogi sumljaju da se i koristi ( Ja ne ;) ) u marketingu jer se moze veoma lako a neopazeno usmeravati ponasanje potrosaca

Nema pravih dokaza da to utice na psihy ljudi

Bila su neka istrazivanja .60ih godina pustali frameove [drink coca cole, Eat Popcorn]u nekom bioskopu posle je porasla prodaja coca cole za vise od 50% i kokica za 20%(kasnije je covek koji je vrsio istrazivanje priznao da je varao/lagao) uglavnom ni dalja istrazivanja nisu mogla da pokazu da je moguce na taj nacin kontolistai ponasanje ljudi/potrosaca.

Cak vecina istrazivanja je pokazzalo da je ne moguce uticati na ponasanje ljudi ako oni ne registruju ta desavanja.

Ali evo ovaj video gore pokazuje suprotno :) [zato ja ne verujem u njegovu verodostojnost:) ]

Za vreme jedne veoma gledane emisije pustali su frejmove "call me" i ocekivali da se broj telefonskih poziva

poveca.Ovo se naravno nije desilo. Mada istrazivanje je po meni mnogo glupo moglo je na mnogo bolji nacin da se odradi

subliminaladum3.jpg

Sta je u posudi ?

hitlervwve9.png VW kad se rotira

disnakedpr4.jpg Frame iz jednog diznijevog crtaca

lionkg2up7ud3.jpg

ima milion primera , mnogi nemaju veze sa mozgom :)

Sad ako neko pita zasto bi neko reklamirao ili "slao u podsvest" ku... i sex - ne znam odgovor na to pitanje :)

- Mekdonald ubacuje samo jedan frejm (naravno mi to ne primecujemo ali ostane zapisan u memoriji)

Moje misljenje : Ja neverujem da postoji Subliminal messaging (deo mene veruje u ove primere da ako se veoma cesto ubacuje neki frame u film moze ostati u podsvesti ali da oni (ovi u filmu drugom ) jednom prodju gradom(jeste da neke simbole vide vise puta ali opet :) i naprave ono sto jesu je veoma nerealno

tako da Derren Brown je noob a ne master sto se tice drugog filma mada to je sve moje misljenje :)))

Pa ono ovakve stvari mogu da prodju jednom u xyz puta , al ono ok je :)

Veoma cesce to prolazi ...

a ovaj drugi klip ,impresivan... odushevio sam se... ova 2 celava lika su nadareni extra... svaka im chast...

Aj pogledaj jos koji put posto si pormasio poentu videa

Edited by weasel
Link to comment
Share on other sites

O Subliminal messaging sam citao dosta cak sam i na faxu cuo o tome :)

SUB LIMEN - na latinskom = ispod granice uma/cula/precepcije

Tipa prosto objasnjeno = ne registrujemo je culima vida(najcesce),sluha...(nalazi se ispod "Granice ljudske percepcije ") ali ona ostane zapisana negde u memoriji coveka(u podsvesti). sto i jeste njena poenta

Ako je stvarno tako moze se koristiti ( mnogi sumljaju da se i koristi ( Ja ne ;) ) u marketingu jer se moze veoma lako a neopazeno usmeravati ponasanje potrosaca

Nema pravih dokaza da to utice na psihy ljudi

Bila su neka istrazivanja .60ih godina pustali frameove [drink coca cole, Eat Popcorn]u nekom bioskopu posle je porasla prodaja coca cole za vise od 50% i kokica za 20%(kasnije je covek koji je vrsio istrazivanje priznao da je varao/lagao) uglavnom ni dalja istrazivanja nisu mogla da pokazu da je moguce na taj nacin kontolistai ponasanje ljudi/potrosaca.

Cak vecina istrazivanja je pokazzalo da je ne moguce uticati na ponasanje ljudi ako oni ne registruju ta desavanja.

Ali evo ovaj video gore pokazuje suprotno :) [zato ja ne verujem u njegovu verodostojnost:) ]

Za vreme jedne veoma gledane emisije pustali su frejmove "call me" i ocekivali da se broj telefonskih poziva

poveca.Ovo se naravno nije desilo. Mada istrazivanje je po meni mnogo glupo moglo je na mnogo bolji nacin da se odradi

subliminaladum3.jpg

Sta je u posudi ?

hitlervwve9.png VW kad se rotira

disnakedpr4.jpg Frame iz jednog diznijevog crtaca

lionkg2up7ud3.jpg

ima milion primera , mnogi nemaju veze sa mozgom :)

Sad ako neko pita zasto bi neko reklamirao ili "slao u podsvest" ku... i sex - ne znam odgovor na to pitanje :)

- Mekdonald ubacuje samo jedan frejm (naravno mi to ne primecujemo ali ostane zapisan u memoriji)

Moje misljenje : Ja neverujem da postoji Subliminal messaging (deo mene veruje u ove primere da ako se veoma cesto ubacuje neki frame u film moze ostati u podsvesti ali da oni (ovi u filmu drugom ) jednom prodju gradom(jeste da neke simbole vide vise puta ali opet :) i naprave ono sto jesu je veoma nerealno

tako da Derren Brown je noob a ne master sto se tice drugog filma mada to je sve moje misljenje :)))

Veoma cesce to prolazi ...

Aj pogledaj jos koji put posto si pormasio poentu videa

Ali kod drugog klipa ketchup na virslu je vrhunski [:D][:D] Odlicni klipovi i slike su isto wtf :)

diablo303kl4.jpg

grinder says:

eo bas sam sad izmikrovao demona 6-icu

grinder says:

:)

grinder says:

i uspeo sam ....

grinder says:

NE!

` Nemanja Recoba ` says:

:D

grinder says:

realno i am kad ukljuci ulti maltene isto shiba?

Link to comment
Share on other sites

Hahha ovo za kes je odlicno , samo kod nas to nikada ne bi proslo jel su ljudi ovde gladni para :)

Da moze samo da se desi dam joj 100 dinara i ona mi vraca kusur od 1000 dinara i kaze dodjite nam opet i ja ono samo LOL . To mi se deslio u prodavnici par puta ali sam je samo gledao i rekao sta to radis dala si mi vise nego sto treba :)

PS: jednom sam uzeo kada mi je umesto da mi vrati 100 dala 500 dinara .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...