Jump to content

Brucosh


Recommended Posts

Dakle znimame sve,ali bukvalno sve benificije koje mogu da izvuchem kao Student.

Pa me interesuje shta sve postoji,osim naravno standarnih stvari tipa menza,EURO26,dom(u koji ne mogu da upadnem :( )...

Znam da brucishi dodju kao 13 prase,ali nije na odmet da se raspitam...

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ne zanosi se tim popustima ili slichnim studentskim "beneficijama", veruj mi...

Previshe je to komplikovano ovde da se dobro sprovede, uvek morash da objashnjavash ljudima da si student, pa oni proveravaju da li imash popust ili ne, ili te jednostavno odjebu kao u fazonu:"Ma koji popust..."

A i ti popusti su smeshni, ono tipa 5% popusta na autobusku kartu (majke mi, putovali smo iz ns-a do panceva sa exita kad smo se vracali i popust je bio CHAK SKORO 50 DINARA za kartu od 550 dinara.)...

Link to comment
Share on other sites

voodoo javi se :)

što ja, kad nisam brucoš već više godina :)

a nisam nikad išao na brucošijadu, elektrijadu niti sam uzimao bilo šta na konto studiranja. mada čujem da daju stipendije ako imaš prosek preko 8.5, redovno čistiš i na budžetu si, što je po meni bolje od putovanja, jer kao što znamo putovanja su za buržujsku decu koja studiraju razne umetnosti.

Link to comment
Share on other sites

sa indexom imas popust u odredjenim busovima(ako ih uhvatis ispred stanice)

uz povlastice tipa euro/isaic/easytravel popusti za buseve su smesni ali popust za voz 50% i avion 30-40%(za crnu goru, barem mislim davno sam putovao avionom)

sa indexom mozes da uletis u pozoriste za manju cenu ili da upadnes za dz ako ima praznih mesta ili ako zhelis da stojis

to je ono sto mi pada na pamet trenutno

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Voodoo si ti admin/mod/neko mudo na ETFovom forumu?

Ja sam kurac :) tj. mod tamo na računarima, mada idem retko, verovatno zato što slabo ulaze u sobu "Računari", al je zato "politika" vazda puna, kao i "Ljubav i seks". Tragikomedija.

edit: U stvari sad videh da nisam više \o/ tražio sam pre par nedelja da mi skinu status i najzad su mi ispunili, a jea! fri et lest!!1

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

što ja, kad nisam brucoš već više godina :)

a nisam nikad išao na brucošijadu, elektrijadu niti sam uzimao bilo šta na konto studiranja. mada čujem da daju stipendije ako imaš prosek preko 8.5, redovno čistiš i na budžetu si, što je po meni bolje od putovanja, jer kao što znamo putovanja su za buržujsku decu koja studiraju razne umetnosti.

preko 8.5 mozhesh da uzmesh kredit

a tek preko 9.neshto imash stipendiju

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

kredit mozes da uzimas sa bilo kojim, bar je tako bilo pre 4-5 godina... jedino ako ti je prosek :

6-7.5 : vracas full iznos

7.5-8.5 : vracas pola iznosa

8.5+ : ne vracas nista.

al kao sto rekoh, tako je bilo kad sam ja upisivao prvu... sad ne znam da li su menjali.

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

^Vi ste teoretichari,a oni su praktichari :)

Nego vi mi tu sve prichate za te gluposti shto se dobijaju sa prosekom,shto znachi za one koji su vec uveliko studenti.A mene, kao shto rekoh, interesuje da li mi brucoshi mozemo neshto da izvuchemo sa prosekom is srednje shkole?

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

što ja, kad nisam brucoš već više godina :)

a nisam nikad išao na brucošijadu, elektrijadu niti sam uzimao bilo šta na konto studiranja. mada čujem da daju stipendije ako imaš prosek preko 8.5, redovno čistiš i na budžetu si, što je po meni bolje od putovanja, jer kao što znamo putovanja su za buržujsku decu koja studiraju razne umetnosti.

ja cu da dobijem tu stipendiju

hohoho

savke za kredit/stipendiju ti se gleda prosek iz 4. razreda srednje skole... retardirano ali tako. ako si bio 5,00 dobices studentski kredit od ~5k dinara koji ces nakon studiranja, jelte, morati vratiti od svoje plate.

Link to comment
Share on other sites

ZAr nije fazon sa tim kreditom da ne vracash ako odradish godinu sa 8,5+ prosekom? Mislim nije da ja imam neke shanse za to(imam oko 4,5 sekpro),ali cu za to da konkurishem u svakom sluchaju...

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...