Jump to content

Wow i monitor 22" - help needed


Titania

Recommended Posts

Kupila sam novi monitor (samsung 226bw), i sad imam problem (dok ne kupim i ostatak mašine): kaže nije mu dobar mod, optimalan je 1650x1050, 60 Hz. Ok, to je native za taj monitor, ranije sam imala hansol 17" CRT. No, kartica mi je nvidia 5200, ostatak mašine barton 2500+, abit nf7. Pretpostavljam da je kartica preslaba da istera native rezoluciju. Treba mi ako postoji, rešenje da premostim period do kupovine nove ploče, procesora i kartice (do tada mi novi monitor čami pored mašine, a ja držim stari da bih mogla igrati wow!).

Hvala unapred!

Pozdrav,

Veca

titania@eunet.yu

www.enginenet.co.yu

Link to comment
Share on other sites

Pa igraj u nekoj nizoj rezoluciji, ali bice uzasna slika

Kartica je preslaba, da :)

Cela masina ti je generalno preslaba za tu rezoluciju. Polovicno, i lose resenje je da uzmes neku agp jaku kartu (7600GT, neki jaci radeon), ali opet u native rezoluciji ce stucati. plus minimum 1 gb rama za tu rezoluciju. A kad vec igras u 1650*1050, malo je glupo drzati detalje na low :)

Sve u svemu uzela si monitor koji je potpuno nesaglasan sa ostatkom konfiguracije.

Resenje je igraj na hansolu i cekaj nov komp :)

i da bi uspesno ispratila monitor, 2 giga rama (ionako je sad jeftiniji od paradajza - 1 gb ddr2 35 eura), dual kor neki po izboru i optimalno, 8600GT

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pa i planirala sam da dignem celu mašinu na bolje. Da li postoji neki config change ili drajver ili nešto, što će mi omogućiti da igram dok ne kupim ostatak mašine, to sam mislila pod privremenim rešenjem. Dakle, ne mogu ni da dođem do opcija, pojavi se samo welcome screen i stisnem play i dobijem crni ekran. Dakle, ne mogu da promenim rezoluciju u igri. Možda mogu da probam da je promenim na hansolu, pa da probam onda da promenim monitor.... Ima li neko slično iskustvo? RAM mi nije problem, i sada imam 2GB, problem je kartica.... Neću kupovati prelazno rešenje u vidu kartice, nego sve komplet :D

Edited by Titania

titania@eunet.yu

www.enginenet.co.yu

Link to comment
Share on other sites

tesko da je iko kupio 22' zver na 5200 barton mashinu i imao slichne probleme =o)

ne znam kolika je minimalna wide rezolucija koju wow podrzhava ali mozes da probash da ingame stavish na tu najmanju pa alt+f4 > shutdown > promenish monitor > upalish komp > promenish drajvere i probash da udjesh u igru i vidish sta ima =o)

evo sa official tech foruma topic o wide rezolucijama

http://forums.wow-europe.com/thread.html?t...733&sid=1#0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...