Jump to content

Valvetronic vs i-VTEC


dovlagsi

Recommended Posts

i jedni i drugi prave izuzetne motore, stim sto Honda nema motor veliki zapremine kojim bi se takmicila sa BMW-om, a mislim da u segmentu malih motora Honda nema konkurenta....

Ja u civicu vozim b16a2, motor koji je jos 1989 kad se pojavio razvijao 100KS po litru, taj isti motor u autu od 1200kg(160ks) ne mogu u Beogradu da nateram da potrosi vishe od 11 litara bezolovnog, bez obzira koliko ga nemilosrdno vozio.Istom tom red line pocinje na 8000rpm a blokada stupa na 8400, auto je presao 150 hiljada, sve vreme vozen porpilicno nemilosrdno, a izbacuje 13 bara kompresiju na sva 4 cilindra i ne pokazuje ni najmanje znake da je spreman za remont....

pa motor iz s2000 hiljade, 125 ks po litri, sto je apsolutni rekord u specificnoj snazi itd....

E sad posto je dzentlmenski sporazum izmedju japanskih auto kompanija (o maksimalnoj snazi od 280ks) ukinut, videcemo da li ce biti podjednako uspesni sa velikim motorima....novi NSX bi trebao da dobije V10 agregat

Isto tako, BMW motor iz M5,6 je remek delo samo po sebi, vidim da su i oni poceli da eksperimentisu sa nadpunjenjem i to twin turbo odmah u novoj seriji 3, videcemo kako ce tu proci

Link to comment
Share on other sites

^ Znam, ali me opet nervira... a i kad bih vozio jak automobil, ne bih bas brinuo o potrosnji, a Honda je tek skoro uvela taj i-VTEC koji nesto malo poboljsava rad i u nizim obrtajima. Ustvari, stavio bih neki manji turbo-kit i bio bih glavna faca. :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dodji sedi u moj Prelude i zaboravices na vtec :P

@S9-Assassin

Hmm, signa mi je poznata, Bane ima istu na cannonball-u, a kola mi deluju kao od timija, batice koji si ti? :)

Bane nije Assassin, tolko znam jer mi je Bane dobar drugar [:D]

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...