Jump to content

DIABLO III pričajte - slobodna diskusija


Recommended Posts

Još jedan osvoji ultimativni Feat of Strenght ačivment

http://games.yahoo.com/blogs/plugged-in/taiwanese-teen-dies-40-hour-diablo-iii-marathon-190451985.html

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Auf najveci crnjak u clanku

Sadly, it's not the first game-marathon-related death in Taiwan this year. In February, Chen Rong-yu had a fatal heart attack while playing in an Internet café in Taipei while playing online smash hit, League of Legends. Fellow players, though, didn't notice he had died for another nine hours.

Link to comment
Share on other sites

jel moguce da ste se svi ohladili? :) nije da imam puno frendova u d3, ali retko ko je online.

ja ga nisam igrao duze, jer sam cekao patch da mi sredi problem freezovanja. zadnjih par dana ga igram bez problema, krenuo sa wizardom, vidim da se dobija bolji loot te mi je zanimljivo :)

Bring It

Link to comment
Share on other sites

ma dosta ljudi ga je overplayovalo tako reci [:D] .Problem je sto D3 nema takav smek kao D2 koji si mogao da igras do iznemoglosti.Ovaj D3 posle 2 lvl 60 lika mi je nekako ..mehhh.A i nisam neki mazohista da bi sad besomucno grindao za iteme kako bi uopste mogao inferno da igram.Isto tako po meni onaj crafting mogu odmah da izbace kakav je u ovakvom stanju, jer se jednostavno ne isplati .

Edited by Nemi Zmaj
Link to comment
Share on other sites

Evo posle nekog vremena, par zapazanja.

Do 60-og sam igrao 10 sati dnevno, i kako sam dobio 60, posle par dana se totalno smorio. Bas sam branio igru i govorio kako je dobra i bice to ok, i ispravice sranje, ali jednostavno nije tako.

Recimo na infernu nisam mogao ni pocetak acta 1 da farmujem, otisao na AH i za 250.000 se izgerovao tako da sam prosao kroz act 1 bez ikakvih problema. OK, ne moras ti da koristis AH, ali posle nekog vremena (barem ja) svesno sam isao linijom manjeg otpora kada vec postoji jebeni AH, uopste nema ta doza srece kada dropuje neki item. A realno Diablo = itemi.

Dalje, generalno mi je kratka igra, fali act V, s druge strane ima nekih toliko smor delova da ti se cini da vecno traje, kao npr. momenat sa Zoltan Kulle-om, povraca mi se od tog dela. Zapravo mi je Act 1 najzanimljiviji. Act IV, sada kada je proslo neko vreme i realno sagledam, mi je blagi uzas. Dakle svetle tacke su mi Act 1, Pola act-a 2 i Act 3 do sin hearta.

Ovo je sada samo mozda nostalgija, ali nervira me sto moras biti stalno online i sto si stalno konektovan i sto svi vide da si tu i sto pise sta radis, i sto javlja achievmente tvojim prijateljima i sto uopste postoje achievmenti i sto ti meri odigrano vreme sa klasama i sto te tera da igras party, jbg ja volim solo grind i da igram sam mracni Diablo u 2 ujutru kada je totalni mrak i da se uzivim u igru. A ne dok igram da mi ispada 101 kurac sta je ko uradio, ko sta prodaje, ko je online, ko nije, ko je dosao itd... Ne volim online gaming, pogotovo te MMO varijante community-ja i celog drugog sveta u kome koegzistiras sa gomilom drugih ljudi. I volim "save game" <3. Lan ofc ne svrstavam u to, kao i pikanje nekog starkrafta ili wc3-a 1v1...

Brdo beskorisnih legendary-ja..

Sve u svemu, prilicno los ukus je ostao posle D3. Naravno uvek moze da se kaze da su ocekivanja bila prevelika. Valjda zato ceo zivot pukasavam dapikam nove igre a uvek se vratim Herojima 3, starkraftu 1 i Baldurs Gate-u...

edit: A najveci lol za boss-ove i odnos jacina an relaciji boss-elite packs.

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

ima više faktora što me je smorila igrica.

ali mislim da je najupčatljiviji aukcijska kuća. ona je potpuno poremetila dropove ajtema, pa je strašno teško da ti padne dobar ajtem.

čak sam bio ubeđen da gomilu ajtema na ah-u je postavio sam blizard.

svi ajtemi koje sam dobio posle nm-a su prosto neodgovarajući za prelaženje igrice i na aktu 3 na hellu sam prosto morao da odem na ah i nakupujem se opreme.

problem je što nisam imao golda, pa je bilo ili da kupim gold ili da farmujem. pa se onda farmovao poni level, ali i dalje nije bilo neke zarade od toga. pa onda besomučni butcher ranovi na infernu, pa farmovanje akta dva i tu je padao po koji ajtem. bilo bi mi dosta lakše da sam posvetio veći broj sati igraju, ali prosto nisam mogao, a sad ni ne želim.

u jednom momentu sam kupovao prstenje od vendora koje daje attack speed i prodavao na ah, da bih imao golda da se koliko toliko opremim za inferno. sa onim retardiranim nerfon je i to propalo.

takođe me je strašno iznerviralo dropovanje belih l63 ajtema.

posle toga me iznerviralo i nemogućnost prelaženja određenih elita.

neke elite isečem bez po muke, već sledeću sa invurnable minionima i riflekt demidžom ne mogu ni da dodirnem.

i nije onaj osećaj kao u stariji igricama kad zapneš negde pa moraš da pronalaziš nove načine za prelaženje dok ubodeš pravi, nego prosto ne možeš uopšte da pređeš ako nemaš bolji gir.

možda je tako bilo i u d2, ne sećam se, ali prosto meni se to ne dopada.

čekam da vidim kako će arena da izgleda. a meni to sve deluje da će barb/monk duo da sječe sve redom.

Link to comment
Share on other sites

Bitno da su sa celom tom pricom oko elite packova i nephalem valora hteli da produze vek igri, da dodju do toga da ljudi farmuju komplet igricu umesto samo da odradjuju boss run-ove, a kolko vidim dobili su totalno suprotan efekat. Boli me kurac da se patim oko nekih elita pola dana i onda dodjem do bosa i jedina stvar koja je teska sto mi se umori prst od kliktanja.

A i valjda podsvesno kod ljudi, boss je boss, kapiram da brdo ljudi ce uvek radje ubijati bossa x10000000 puta, nego elite za ajteme.

Sada razmisljam, ne mogu da se setim nezanimljivijeg bossa za ubijanje od Azmodana, ikada na svetu celom. Vise uzbudjenja sam osetio ubijajajuci Le Chucka u Monkey Island 3 (nije da je ubijanje le chucka lose, ali to je jebena puzzle igra)

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

100k ti je zvono a posle ti treba milion golda da se craftuje staf za otvaranje

http://diablo.wikia.com/wiki/Whimsyshire ovde imas listu svega

sto se igre tice, jbg :D. ima mnogo aspekata i nije cist grind, kako su ljudi navikli da bude.

pre svega grind smara svakog normalnog ko ima iq veci od biljke i normalno je da bude dosadno (zato postoje botovi)

a igra se deli na progres, achivmente, levelovanje, igranje igre sa gold/magic find gearom i najveci i najbitniji deo zvani ah koji ima i svoje podele. meni licno je ovo nabrojano sasvim dovoljno da mi ne bude zao ulozenih para i vremena u samu igru jer mi sve po malo zanimljivo i moze da drzi

kapiram da je vecini to dosadno i da nema fun apsekta koji trazite u igri ali ce ga biti sa ubacivanjem "arene", mada koja ce biti tesko sranje jer ce ljudi da se ubijaju iz pola udarca ili nece umirati nikad :D

ali pogledajte samo strimove.. ljudi imaju po milijardu golda, obrcu milione po satu, zaradjuju srpske plate iz zajebavanja doduse ako su imali tu srecu da se rode u bilo kojoj polu normalnoj drzavi ali je tako.

Link to comment
Share on other sites

Igra kontrira samoj sebi... nastala je tolika inflacija u D3 da je to strasno... I u roku od 2 meseca su svi uvidelii da nema vajde od farmovanja pa su svi prionuli na AH da kupe iteme kao sto su i svi uradili... BtW Sto bi iko kupovaoo 1300 DPS 1hand weapon kad lagano moze da farma bilo koji act u infernu sa recimo 1000dps ili 900. I sada sam 100% siguran da je Bllizard okachio pola itema na AH jer sto ne bi i oni zaradili koji dinar od toga kad mogu da stampaju iteme kakve im volja a gledao sam likove koji imaju po 750mil i milione sati igranja i nikad ih nije pao item od 1300 dps 1hand itd kakve sam video na AH. Realno imam DH sa 130k dps i lagano farmam act 3...tako da nemam potrebu za boljim itemima sto je tuga i pobija samu svrhu farmovanjai same igre. Problem je u tome sto ne mozes da zaradis ni simbolichni iznos golda zato sto je vecina kupila sve iteme na AH ili RMAH.. I sad je to postao zacarani krug svi farmuju u nadi da prodaju drugima iteme koji im ne trebaju a ustvari to svi rade i do cega je dosloo da igra vise nema smilsa.. i da ne postoji razlog kupovati iteme i farmovati kad ionako sve prelazis sa itemima koje si nekad davno kupio na AH.. Tuga je da sa 250k golda toliko se nabudzis da farmas act 1 inf lagano... I glavna stvar sto je unistila igru sto je vecina na pocetku igre pronasla bug-s sa kojim je presla celu igru... kao sto je MONK sa svojom mantrom bio.. ili DH sa attack speedom i milion nekih stvari... uzeli su godlike iteme i gold. I to je gotovo on prodaje na AH drugi kupe farmaju isto sa tim pa ti isti prodaju strasne iteme i sta se desilo za 2 meseca svi smo zajebani... prelazimo igricu ili sa strasnim itemima ili polu strasnim... Glupo je to da igru koju cekas 12 godina smori te za 3 nedelje :S:S:

Link to comment
Share on other sites

I sada sam 100% siguran da je Bllizard okachio pola itema na AH jer sto ne bi i oni zaradili koji dinar od toga kad mogu da stampaju iteme kakve im volja a gledao sam likove koji imaju po 750mil i milione sati igranja i nikad ih nije pao item od 1300 dps 1hand itd kakve sam video na AH.

ovo definitivno, kako vreme prolazi, sve vise postaje istina. posto su ti itemi bili prvog dana na ah, a vrlo lepo su smislili sistem u kome obican korisnik igre ne moze da vidi imena ljudi koji su postovali item niti naravno imaju uvid u detalje transakcija.

ja licno najveci dps weapon koji sam ikada dobio, a imam oko 400 sati played-a, je bio 2h xbow sa 1350 dmga.

Link to comment
Share on other sites

ovo definitivno, kako vreme prolazi, sve vise postaje istina. posto su ti itemi bili prvog dana na ah, a vrlo lepo su smislili sistem u kome obican korisnik igre ne moze da vidi imena ljudi koji su postovali item niti naravno imaju uvid u detalje transakcija.

ja licno najveci dps weapon koji sam ikada dobio, a imam oko 400 sati played-a, je bio 2h xbow sa 1350 dmga.

Ne znam da li se ikom desilo, ali meni jeste par puta... Godlike item za neke smesne pare, tipa 3-4mil... minut do kraja posle refresha i svega item i dalje stoji sa niskom cenom, ja stavljam 12mill max bid u nadi da cu ga kupiti, pa makar i za te pare jer vredi bar 20mil, aukcija mi pokazuje da imam najbolji bid. Aukcija istice, dobijam pare nazad, a od itema nista. Posle refresha ne pise "Sold" nego "Expired". Item nestao bez traga. Isto tako sam testirao sa drugarom, da on biduje tipa 10m, a ja posle njega 15m... Njemu iste sekunde kada ja overbidujem izbacuje da ne vodi na aukciji i vrate mu se pare, aukcija istice, meni se vracaju pare i tako... Propustio sam bar 10 itema tako, ali verujem da nije slucajnost nego jednostavno nije postignuta cena koja im odgovara...

Da ne zivim u jebenoj Srbiji, istrazio bih sve to pa ih tuzio za neke goleme pare, jer 100% otimaju na taj nacin... Tuzim za 10mil, dogovorim se za 1mil, meni dosta :D

cRuis3r's Online Shop and Services
Placanje online, podizanje para, razne usluge

cRuis3rns - Skype

Link to comment
Share on other sites

meni se dešavalo da ulovim neki ajtem na početku bidovanja za 2-3k, recimo.

i stoji tako 10ak minuta dok overavam ostale ajteme. vratim se na taj ajtem na kom je i dalje ista cena, bidujem najmanju moguću sledeću cifru, on meni kaže da me je neko bidovao tu cifru pre mene, ja na sledeću i ista priča, i tako više puta za redom.

jel im to neki sistem dizanja cene, šta ?

Da ne zivim u jebenoj Srbiji, istrazio bih sve to pa ih tuzio za neke goleme pare, jer 100% otimaju na taj nacin... Tuzim za 10mil, dogovorim se za 1mil, meni dosta :D

LOL!

Edited by prota_
Link to comment
Share on other sites

Шта год је било са стартом, тј ко год да је крив (на крају се то сведе на искључиво Близард, у било којој комбинацији), то је упропастило игру.

Боље да све побришу сад итеме, голде, врате паре људима који су итеме платили у правим парама и онда сви да почињу са 0, ал макар остају левели. Ал ово тек након што комплет среде МФ, квалитет итема итд... у принципу све што се тиче итема. И да стварно треба луда срећа за добар итем... и то легендарни или сет, а не ко сад.

Link to comment
Share on other sites

Meni je nejasno sta su uopste hteli sa set/legendary itemima i zasto su tolko beskorisni. Zadrzali su setove iz dvojke, ali sem sentimentalne, nemaju apsolutno nikakvu vrednost ovde. Da li su hteli sa novim sadrzajem da izbace nove setove, ali ih je zateklo sto su ljudi proleteli kroz igru za nedelju dana ili sta se tu desilo - uglavnom fejlovali su poprilicno.

There's some disco fans in here tonight!

Link to comment
Share on other sites

Da resimo misteriju bugovanja na AH koja su se svima desavala. To su oni bugovi koje sam pomenuo da su unistili igru.. npr. Postavis item lik ostavi za taj item 2 3 mil nebitno kolko... minut posle isteka vremena na aukciji za taj item odes pa promenis vreme i datum na tvom racunaru... Tebi ostane 2 mil i naravno tvoj item.. a liku se vrati isti iznos para koje je dao za taj item... Pa se posle pitate kako likovi su imali po 750 miliona... I normalno da su ljudi uzivali jedno 10 dana tako postavi item vrati vreme i kad su videli bug bilo je kasno pokupovali likovi sve protrcali kroz igru i GAME OVER

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...