Jump to content

Da li verujete u ljubav?


Recommended Posts

Navlacenje!!! Od koga si cuo Lazo! Reci mi odmah, necu ti nista!

Nisam čuo, samo sam oprezan.

Ali ja pristajem na test, samo ako pred izvršenje istog dobijem pismenu garanciju (pravosnažnu, naravno) da test ne uključuje nikakvo svlačenje, "zaboravljanje odeće", i uopšte bilo šta od homoseksualnih, sadomazohističkih radnji itd.

Jebeš ti te "telešop" fore, hoću sve na papiru, da mogu da tužim.

Ne bih da hejtujem, ali ocigledno je da ne moras da budes pismen. Je l' tako Pesmo?

Nemojte ljudi da se uzbudjujete. Znate kako kaze stara grcka poslovica: ko je glup, a cuti, mudar je. I jos mnogo stvari mozete nauciti kod mene dok se testirate.

A je l' imaš ti sertifikat?

tako je. nema veze sa matematikom, ali ima sa logikom... a opet logika =/= inteligencija, ma koliko uticaja imala... po meni je mensa gubljenje vremena... na svakom poslu ides na intervju.. ako tamo dokazes da si srchan i zheljan uchenja/napredovanja - ne treba ti nijedan sertifikat :)

Ja i ti smo se, ono beše, i prošlog puta saglasili oko toga da su testovi prevelik smor i da ih ne vredi raditi?

;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to nije tacno, mensin test za merenje osnovnog IQ-a do 156 se sastoji samo od jednog tipa pitanja... svi zadaci su napravljeni tako da nemoras ni da budes pismen niti da znas matematiku ili neku drugu nauku da bi odgovarao....

shta ti nije jasno pa kazhesh da nije tachno?

kako mozhe da bude isti tip zadatka da slazhesh/uochavash trouglove i da odgovarash na konkretno pitanje? ja znam lika koji je deo testa za spacijalnu inteligenciju odradio kao retard najgori, a ostatak testa je ubio.

Link to comment
Share on other sites

Ko ja na vojnom, sve sam odradio osim onih sa nizom brojeva. To mi nikad nije islo od ruke.

@daki

Ne fantomu mazohisticki, nemam nista protiv tebe pa da te vijam nego cisto naglsavam da ti fali bazican instikt za prezivljavanje.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

shta ti nije jasno pa kazhesh da nije tachno?

kako mozhe da bude isti tip zadatka da slazhesh/uochavash trouglove i da odgovarash na konkretno pitanje? ja znam lika koji je deo testa za spacijalnu inteligenciju odradio kao retard najgori, a ostatak testa je ubio.

Nisam rekao da mi je nesto nejasno nego da mensin IQ test ne izgleda tako. Na mensinom testu ne postoje vise vrsta zadataka, postoji samo 36 komada koji su svi "slaganje i uocavanje trouglova". To znam zato sto sam polagao taj test u mensi... i to je jedan jedini test koji se polaze svuda u svetu.

Ono sto se radi u vojsci na lekarskim pregledima nema veze s mensinim testom.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Mensa ima vise od jednog testa. U Mensu mogu da se uclane ljudi koji na njihovom testu imaju minimum 148 IQ (do 156IQ) i to je jedini test koji se radi kod nas. Po zahtevnosti (148IQ) Mensa je na poslednjem mestu medju "drustvima".

To su bile neke cinjenice.

Ono sta ja predlazem je da dodjete kod mene, jer i pored toga sto se Mensa i ostala drustva izdaju kao "society that is non-political and free from all racial or religious distinctions", svi znamo da to nema veze sa realnoscu. Realnost je da drustvo ubija individualnost. Shvatite to kako hocete. Ko shvati to kao plus za drustvo, ne mora da dolazi kod mene, jer je automatski pao na testu, a time ce sebi ustedeti novac, a meni vreme.

Da ne bude zabune, nije stvar u novcu. Novac sluzi samo da vam savest bude mirna, platili ste za nesto sto ima vrednost.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Evo vec sam zamislio scenu, dolazimo kod boleta a ono velika farma sa dugackim barakama, crkva u sredini, vidimo ljude obucene u plave carsafe kako se setaju, jedan lik ispod drveta peva "Kumba ja my lord" dok oko njega trce razdragane deve sa cvetnim vencima u kosi. Idilu kvare naoruzani likovi u pancirima i ak47 koji se nasmejano setaju okolo. Sekte ftw!

Pojma nemam kakav ste vi test za vojnu polagali ali nas je imao bas te "slaganje i uocavanje geometrijskih oblika" plus tona drugih logickih stvari. Kako se to onda razlikuje od mensinih?

Edited by Seth Fix

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Mensa ima vise od jednog testa. U Mensu mogu da se uclane ljudi koji na njihovom testu imaju minimum 148 IQ (do 156IQ) i to je jedini test koji se radi kod nas. Po zahtevnosti (148IQ) Mensa je na poslednjem mestu medju "drustvima".

To su bile neke cinjenice.

Ono sta ja predlazem je da dodjete kod mene, jer i pored toga sto se Mensa i ostala drustva izdaju kao "society that is non-political and free from all racial or religious distinctions", svi znamo da to nema veze sa realnoscu. Realnost je da drustvo ubija individualnost. Shvatite to kako hocete. Ko shvati to kao plus za drustvo, ne mora da dolazi kod mene, jer je automatski pao na testu, a time ce sebi ustedeti novac, a meni vreme.

Da ne bude zabune, nije stvar u novcu. Novac sluzi samo da vam savest bude mirna, platili ste za nesto sto ima vrednost.

Ja sam za! Kad, gde, i koliko keša?

Link to comment
Share on other sites

Cekaj, sad mi nesto sto balkonski napisa upade u vidno polje. Sta ti znaci ovo "do 156IQ" ? Nije valjda da ne primaju likove koji imaju IQ preko 156 ? Nelogicno mi.

Edited by Seth Fix

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Hoce da kaze da osnovni test inteligencije moze da izmeri IQ do 156.. ne preko.. dakle, kad polazes u mensi test (da izmeris inteligenciju i da se eventualno uclanis) tebi treba 148 minimum.. ali ako uradis perfektno.. dobijes rezultatl koji glasi IQ 156+, sto znaci da ti je iq veci od 156. Posle toga postoje neki advanced testovi (ja licno sam i te hteo da radim, ali u bugarskoj, a kod nas u zemlji, nisu tada imali te testove). Ti napredni testovi su naravno mnogo tezi, i cini mi se (ako se dobro secam) da se nesto mnogo para placa da bi se polagalo.

@saint: Pa bio sam ja na pregledima (: testovi se rade tamo :P

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Testovi ne samo da su veci nego ukljucuju jezik i matematiku, tako da, toliko o tome.

Dakle, prijava za test kod mene na PM. Voodoo, sto se placanja tice, mora tako, rekao mi advokat, a i zdravije je, sto cudno zvuci, jer je novac sam po sebi nezdrav, ali ocigledno je da je istina kada kazu da se covek na sve navikne.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

A jel može naturalna razmena? Ti mene nedelju dana prosvetljuješ ili šta već, a ja tebe povedem tri nedelje samnom na selo da bereš maline, nakon čega shvatiš koliko je život težak i zajeban, a opet lep i pravedan. I naravno ljubiš beogradski asfalt i beton po povratku, i ne smeta ti gradska gužva i vreva.

Link to comment
Share on other sites

pa u pravu je bolkonski :]

em zvuchi "na mestu", shto bi se reklo, em mi je jdnom sestra dala neku studiju da prochitam na tu temu. a studija kazhe da se ljudi koji plate za savet ili uslugu (kod lekara ili psihijatra recimo) bolje osetjaju od onih koji te usluge dobiju za dzabe :]

ovo vazhi za vetjinu ljudi, ne za sve. vudu je ionako poseban po vishe arshina.... a to je sjajno. biti poseban je neshto chemu svi tezhimo :]

edit:

'si ti bolkonski stvarno ozbiljan? :D

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...