Jump to content

Oblivion, a true rpg


voodoo_

Recommended Posts

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to to zavidimo na dobroj grafici pa zato hejtujemo. nema veze sto je igra raspadakis, bitna je grafika

Naravno da grafika igra veliku ulogu jbg ipak treba malo da lici na nesto, jbg meni nazalost nemoze da docara nista nesto sto je 2d i radi u rezoluciji 640x480 u 256 boja...Jbg

Link to comment
Share on other sites

FRPG - fantasy role playing game

Necu da duzim ali za ovakve igre se koristi masta. Ljudi bez maste mogu samo da se zanose kako vole rpg, kao vudu i kompanija kojima je potrebna grafika da nadomesti ono sto ne mogu sami da zamisle. Nuff said.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Fantasy je od fantazijskog setinga, a ne od "fantaziranja". I gejm masteri u table-top sesijama doslovno opišu trenutnu lokaciju i situaciju igračima, ne kažu sigurno "na livadi si, neko je pored tebe, sad gledaš šta ćeš". Inače bi se još igrali ASCII dungeoni gde slovo D na ekranu predstavlja zmaja...

Naravno da ne treba sve karte bacati na grafiku, ali je ne treba ni namerno bogaljiti samo da bi igra bila "true". Isto ko što ne treba banalizovati gejmplej, nego treba pomoći igraču i učiniti mu igranje udobnijim, ali ne i retardiranim. Znači, ako mi snaga kompjutera omogućava udobnu borbu i voiceoverovane krupne titlove umesto loše animirane borbe sa sitnim tekstom, naravno da ću izabrati ovo prvo.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

ne znam da li je ovde neko ikada spomenuo o namernom bogaljenju grafike

lose anirmiana borba? jel to aludiras na nesto konkretno?

tako je ne treba nam kliketeklick retardiran gejmplej !!!!!? hocemo dubinu!!!woohooo

floating text je cool :(

font velichine 26 je sranje za televizore i ti to bobo dobro znash

voice over je super feature sve dok se ne koriste 3 ista vokala za sve moguce likove i dok ne utiche na dubinu i komleksnost dijaloga

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tužna je istina da većina 2d igara ima loše animacije svega :( loše u smislu da kad se navikneš na pokrete 3d modela, počinju da isplivavaju nedostaci 2d animacija koje su do juče izgledale sasvim dobro :( nad pola bre matorih igara koje sam instalirao u zadnje vreme, a koje sam nekada deljao po vazdan, sam se zgražavao, ko da je u pitanju druga igra :\ al računam, prošle su tolike godine, valjda je to normalno :|

A što se tiče slova, ne mogu bre više da čitam sitan font. Godine stižu, oči popuštaju, boli me glava. Oću krupna slova, sa okvirom i senkama ako može, i da se vide sa dva metra.

Link to comment
Share on other sites

pa to je istina neke stare igre i treba da ostanu samo u secanju (ali neke i ne :))

recimo sada ne bih mogao igrati original xcom ili ufo a provodio sam 10ak sati dnevno

ali 2d animacija i dalje moze da bude atraktivna, kada bi se danas radila nekim chudom, 3d animacija u danashnjim igrama je daleko od savrshenog

ma kakav veliki font, pridji blize monitoru!? ili planirash da fo3 igrash na konzoli o.O ?

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Fantasy je od fantazijskog setinga, a ne od "fantaziranja". I gejm masteri u table-top sesijama doslovno opišu trenutnu lokaciju i situaciju igračima, ne kažu sigurno "na livadi si, neko je pored tebe, sad gledaš šta ćeš". Inače bi se još igrali ASCII dungeoni gde slovo D na ekranu predstavlja zmaja...

Ne.

GM objasni situaciju ali najsladje detalje niko ne moze recima opisati, to je ono sto igraci sami u glavi vide. kao kad se cita dobra knjiga. ali ne verujem ja da ti naslucujes sta hocu da kazem.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Naravno da grafika igra veliku ulogu jbg ipak treba malo da lici na nesto, jbg meni nazalost nemoze da docara nista nesto sto je 2d i radi u rezoluciji 640x480 u 256 boja...Jbg

Hmm... znate sta sam shvatio ?! Da sam uz kurac pukao preko 1000e na komp .... a znate zasto :

tojeto.jpg

da bih se opet vratio igrici u sredini !

Srecom pa mi komp sluzi za posao ... tj. sluzice u narednih par godina valjda da ga ne budzim... toliko.

Kupih da vidim te "nove" oblivioun graficke igrice , i videh , odigrah(1h) , obrisah !

[8D]

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

A kake veze ima sta je na mom desktopu , bitno je ono sto je u sredini... bio je tu nekada i deoblivion pa sam posle 1h igranja otisao na start>control panel>add/remove>oblivioun ... a bice isto i sa ovim govnetom od titana, stalkerom, herkulesa igra devojka , fudbal igram sa devojkom takodje tako da...

;) treba mi slobodnog mesta na hardu ;)

LaG:

morate objasniti vudu sta je to ... to jos nije nasao u deoubliviounu :)

Edited by Frubi

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

omg instaling oblivion again?!?! patch 1.1 applied.... KoN ... .. . fatal error !@?#@#$%!! your computer is infested with fallout a postapocayptic Role Paying Game... incompatible game detected... unable to play oblivion in 640 resolution with 256 colors... sorry...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...