Jump to content

Who can tank what!?!


Recommended Posts

pa u chemu je poenta feral builda ako bi resto mogli isto dobro da tenkuju ? opet samo lupate ko maxim pod dvizijama or something. btw mislim da nam je ovaj sunder za bleed imune mnogo veci fix nego shto nam je nerf za dps dok tenkujemo, ako se ovo uopshte moze zvati i nerf

heh, ovo me potseca na "u cemu je poenta warriora ako druidi mogu da tankuju?"

Razmisli ko ovde lupa, hibrid koji mora da se specijalizuje da radi samo jednu stvar u raidu pri cemu gubi sposobnost da ista drugo radi a za uzvrat ne postaje ni priblizno dobar u onome sto radi kao maticna klasa nema poentu.

Restoration druid mora da bude sposoban da tankuje kada je potrebno ako vec ne moze da radi damage, feral druid mora da moze i da radi damage i da tankuje posto takav spec nije zadovoljavajuci za healera u raidu, balance druid mora da moze i da leci zadovoljavajuce pored toga sto je dobar caster.

Da bi druid bio hibrid mora da ima bar jedan rezervni posao koji ok radi inace bi bio cista klasa.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa tim . Svaka hibrid klasa mora da zadovoljava josh jedan vid igranja ... holy paladin u raidu bi trebao biti sposoban da offtankuje isto kao sto tanking druid moze da vrlo lako prebaci i uz promenu opreme krene da dpsuje ... bar sto se tiche karazana .

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Od nabrojanih stvari, jedino resto druid ne može da tenkuje, ali mislim da to nije do klase, nego do trenutnog party setupa - niko neće da čeka da se taj agro izgradi. A i verujem da će i to moći kada dodje bolja oprema.

Osim toga, hibridno igranje zahteva hibridni bild, a nije jedini hibrid heal/tank. Ja trenutno sasvim lepo hilujem i dpsam sa 26/0/35.

edit: dve stvari:

- ja ne mislim da su karazhan ili gruul endgame. ja mislim da niko endgamea nije video.

- NWO ako pre endgame misliš na 5 manove - o kolikom long termu pričamo? koliko tamo traju borbe pa da ti imaš toliko vremena?

Edited by Lurdusami
Link to comment
Share on other sites

Za druida me zabole ... pala extra tankuje sa 14 poena u protection ... za bosove doduse treba da se ima 31 protection / 30 holy ako vec hoces da budes tank holy . Sto je sasvim prihvatljivo jelte .

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Stromscion, ajd ako ti nije problem baci mi link sa buildom za protection znaci tanking, bas me zanima da vidim, a i hteo bi da mi kazes koji seal koristis pri tenkovanju.

Da druid moze da tenkuje moze, da paladin moze da tenkuje moze, al ne mozete da kazete da su bolji u tome od warriora.

Prvo uzmite stavku kod druida on nema shield de mu je block kao kod paladin i warriora. A paladinu se smajuje armor ako mob missuje perry zato sto (ako se ne varam) buff koji daje 34 return dmg pri udarcu mnogo znaci za agro, tako da mislim sledece ako paladin pravi sa holijem agro kako ja bar mislim onda su mi vishe talenti bolji 10 / 31 / 20 :) Zbog seal of command koji mogu da judgujem i da pravim dodatni holy dmg.

Pricam napamet za paladina nikad nisam tenkovo samo iznosim svoje misljenje, inace razumem se samo oko full holy spec i pvp builda nista vishe :) A imam zelju da probam da tenkujem za paladino i vidim kakav je filing :)

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Za druida me zabole ... pala extra tankuje sa 14 poena u protection ... za bosove doduse treba da se ima 31 protection / 30 holy ako vec hoces da budes tank holy . Sto je sasvim prihvatljivo jelte .

Uopste nije prihvatljivo da druidu treba 41 poen u feralu da bi tankovao a paladin moze da ima full holy i sa 14 talenata u protectionu tankuje. Postoji jos jedna stvar u ovome sto si napisao koja uopste nije prihvatljiva, samo cu reci da se ne razlikujes mnogo od killygora.

Link to comment
Share on other sites

ti da znas odakle dolazi paladinov aggro, onda ne bi lupao gluposti. paladin moze da tankuje bez ikakvog oruzja u mainhandu. CISTI HOLY SPELLDMG multipliciran buffom za aggro(defensive stance/dire bear form) je aggro kod paladina. nekako mi je logicno da je FULL HOLY build baziran oko holy spelldmg&healinga. ovo sam sada rekao napamet kao neko ko razumno razmislja o paladinu a ne zna ga. sada sa pro strane(lol), paladinov jedini problem u vezi sa tankovanjem na duze staze jeste mana, ali obzirom na to koliko je healinga potrebno za tanka u raidu i long fightovima, paladin ima prilicno lepu mogucnost da mu se mana nadoknadjuje za vreme borbe.

@stiven - ja sam koristio u 4dana koliko sam bio prot(uspesno, moram se pohvaliti [:)]) seal of righteousness na mobove i seal of vengeance na bossove.

Link to comment
Share on other sites

brate na kojim si ti drogama ... ali ono realno ... get a life or stfu and heal . Oldai malo ja nigde nisam rekao da druidu treba bilo sta ... REKAO SAM ZABOLE ME ZA DRUIDA KK ? ILI SI PRESKOCIO TAJ DEO ?

elem Silancer ... pazi ... ti sa holy pravish odlichan threat medjutim threat nikada nije problem ... sve se svodi na dmg mitigation ...

koristi seal of rightesness naravno uvek .

U karazanu prio za blessinge ako tankujes bosa je kings pa tek onda sanctuary koji je prilicno losh blessing mrzi me sada dalje da razglabam ali je losh iako deluje dojaja veruj mi :P .

Holy shield je najbolji tanking skill koji imas , posle njega consecration ...

Consecration = primarni agro generation tool ... tek onda seal of rightesness ... judgment of rightesness nije vazan toliko kasnije samo na otvaraju ... kasnije reckoning sa seal of rightesness = tons of threat .

Inache ako bi ishao 100 % kao tank uzeo bi avengers shield i ishao retribution za parry . To za 25 man raidove ako bi bio main tank .

Stats za 10 man nikad nemas primarni stats ... nego balansiraj statsove ... za karazan 500 defence 11k hpa 20 block 18 parry dodge unbuffed sa 200 spell dmg i mozes da tankujes sta god hoces .

@ L italiano ne vredi se raspravljati sa njim .. on 2 godine prica istu pricu . Decko je bolestan i pod uticajem teskih komplexa .

Btw sve sto si ti rekao je tacno ... mada rekao bi da kada se ubroji reckoning avengers shield i holy shield ... onda se protection prema holy odnosi sasvim ok sto se tiche threata ... jer paladin sav agro pravi od holy dmga ... dakle spellovi .

Mrzi me sada dalje da kenjam popadali su serveri jebo im pas mater a i da pricam nesto sto svaki paladin zna .

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

ti da znas odakle dolazi paladinov aggro, onda ne bi lupao gluposti. paladin moze da tankuje bez ikakvog oruzja u mainhandu. CISTI HOLY SPELLDMG multipliciran buffom za aggro(defensive stance/dire bear form) je aggro kod paladina. nekako mi je logicno da je FULL HOLY build baziran oko holy spelldmg&healinga. ovo sam sada rekao napamet kao neko ko razumno razmislja o paladinu a ne zna ga. sada sa pro strane(lol), paladinov jedini problem u vezi sa tankovanjem na duze staze jeste mana, ali obzirom na to koliko je healinga potrebno za tanka u raidu i long fightovima, paladin ima prilicno lepu mogucnost da mu se mana nadoknadjuje za vreme borbe.

@stiven - ja sam koristio u 4dana koliko sam bio prot(uspesno, moram se pohvaliti [:)]) seal of righteousness na mobove i seal of vengeance na bossove.

Ti pricas napamet, a kazes da ja lupam gluposti? Kazes da ja ne znam odakle dolazi paladinov aggro i pricas o tome da paladinu ne treba oruzije da bi pravio aggro a ja nista o toj temi nisam ni rekao da bi mogao da izvedes takav zakljucak.

Scion rece "za druide me zabole" a pre toga da se slaze sa tim da hibrid mora da moze da uspesno obavlja barem dve razlicite uloge u raidu bez respeca. Posto je paladin kao hibrid sa holy/protection buildom odlican healer i dobar tank samo postavljam pitanje zasto bi druid morao da stavi 41 talent u feral da bi tankovao, a ne bi mogao da bude 41 restoration 20 feral na primer i da i dalje moze zadovoljavajuce da tankuje barem u slabijim instancama?

Lurdusamiju je takvo stanje logicno i prihvatljivo, ali meni nije.

Link to comment
Share on other sites

Samo sto su objavili iz Blizza :) ovo je znaci smesno postalo vishe...

We have implemented the following two hotfixes:

The Druid ability Lacerate will now land a small amount of instant damage, causing it to generate threat against bleed-immune creatures.

The Druid ability Mangle (Bear) will now generate 50% bonus threat.

The reasons for this are:

1. Lacerate will now do a small amount of direct damage to the target. This means it will generate threat rather than an immune message when used on bleed-immune creatures. However, bleed-immune creatures will still not receive the debuff from Lacerate. This should address concerns about Druids being able to tank in specific bleed-immune encounters.

2. Mangle (Bear) now generates 50% bonus threat on its damage. We realized that in reducing Mangle damage, we made it less useful as a snap aggro tool. This threat bonus moves it back up to almost where it was before the 2.0.10 changes.

In addition, we examined concerns about the best Feral Druid armor pieces being outdoor world quest rewards, and Druids feeling their tanking ability would not scale with better gear. We are adjusting superior and epic leather pieces designed to be used by Bear Druids and increasing the armor on many of those items, particularly raid sets. These changes, however, will not show up until patch 2.1.0.

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

nemoj vaditi moje reci iz konteksta. ti ispadas smesan. paladin aggro pravi spellovima, ne melee dmgom. zato je continuum blade atm najbolje pala tanking oruzje - dosta stamine, previse spelldmga.

Pokazi sta sam to izvadio iz konteksta i gde sam ja uopste pricao o tome kako paladin tankuje i cime drzi aggro. Pricao sam uopsteno o paladinu i druidu kao hibridima koji treba da mogu da obavljaju vise od jedne funkcije u raidu kao takvi, a ti si uleteo sa nekom desetom pricom koju niko nije ni dotakao a vidim nastavljas je.

Link to comment
Share on other sites

uf svasta ljudi ovde nalupase u vezi pala tankovanja, mada mogu ih i razumeti, vecina nerazume kako to kod pale funkcionise.

ja sam, kao sto mnogi ovde znaju, mog palu prodao al nisam mogao dugo bez njega tako da sad mojoj blood elfici fali par lvl-a za 70.

elem sve ono sto je storm rekao je potpuno tacno samo sam hteo da jos dodam:

-to sto je neko rekao da pala moze da tankuje sa 14 poena u prot je potpuno netacno. tako nesto moze da se radi samo u slabijim instancama i to ako igras sa nekom svojom ekipom koja te slusa. Ali u svakom drugom pug-u ces naleteti na maga koji odvaljuje od nuke-a i to po pravilu NE one mete koje ti targetujes i eto ti belaja cas posla. posebna prica je kako bi se sa takvim talentima proveo na bos-u i cak i ako bi proslo dobro koliko bi healeri vise mane potrosili na lecenje.

-neko je takodje pomenuo da je paladinu problem mana sto je cista glupost. nemogu da kazem za end game instance ali nevidim zasto bi bilo razlike jednostavno lecenje nam vraca vise nego sto je potrebno mane.sve instance u koje sam usao mogao bih da istankujem bez jednog jedinog +int itema. pala cini mi se ima oko 3k mane go sto je po meni sasvim dovoljno.

-aggro se naravno drzi spell-ovima i on je najmanji problem u celoj prici. zabog toga je jedino potrebno imati 200+ spell dmg-a sto se lako postize sa dobrim oruzjem/stitom(eventualno neck/ring ako zatreba mada bi enchant i par gem-ova trebali da odrade posao). holy shield + consecration > all , jednostavno mob-ovi se lepe za tebe. ako nemamo sap/sheep ja volim da zapocnem sa avenger shield-om jednostavno se obezbedim da od samog starta pocnu da biju mene a kad se to desi nece prestati dok neumru :P

-po meni najveci problem za paladin tank-a jeste gear ili da budem precizniji stamina. naravno tu su i defense/blok/parry/dodge ali cini mi se da ove atribute ipak mozemo nagurati na zadovoljavajuci nivo (otprilike koliko je storm naveo, i vise za kasnije instance) ali sa staminom nikako da se priblizimo warrior-u i drood-u. cini mi se kad bi (na sadasnjem nivou) mogli da nabacimo jos 2-3k hp-a da bi bilo savrseno.

-u potpunosti se slazem da Blessing of Kings > Blessing of Sanctuary pogotovo kada se tankuje boss ili bilo koja jedna meta:

Blessing of Sanctuary smanjuje dmg za 80 sto je smesno i pri bloku nanosi holy dmg koji nije tako los ali sobzirom da sam vec rekao da aggro nije problem onda je i ovo donekle nebitno.

sa druge strane BoK moze znacajno da nam popravi preko potreban HP preko stamine + mitigacija profitira od veceg agi i str.

Edited by Revenger
Link to comment
Share on other sites

Obzirom da Pali vise nije potreban crit na njemu da bi "vratio" udarac, mnogo toga se promenilo te sada je jako dobro da nabildujete palu sa defence statom, maximalni defence u igri (isplativ) je 490 a ako hocete da ustedite 5 talenata u protection treba skupiti 510 (ovo vazi i za wariore)

Iskreno mislim da svaka classa ima svoj zadatak u igri i da bolje ili losije moze da ga odradi zahvaljujuci od speca - nerf druida kroz dmg je veliki, jer druid ima samo 3 poena u ranom feralu koji mu omogucuje veci threat, sve ostalo dolazi kroz dmg to threat multiplyere gde je najveci naravno mangle za koji je potrebno 41 talent point.

Po meni i dalje je war najbolji single target (boss) tank, paladin najbolji multimob tank i druid najbolji offtank/hibrid - jer kad zavrsi offtanking ako je pametan moze da uradi mnogo stvari u zavisnosti od aktuelne situacije.

BTW stvarno je krajnje vreme da smanjimo flame na forumu, ako se ne slazete recite sta mislite ali nemojte flejmovati druge zato sto nisu u pravu, ili razlicito misle...

Za hiljadu evra cu sam da naucim da dizajniram ;)

Link to comment
Share on other sites

Ahhaahahah kolko se svi lozite na glupu spiku neverovatno, tako da moram i ja jos nesto da dodam!!

woid ima 11k hp i 10k armora i jaci je tenk od svi klasa :P, gg no re!!

cak ti ne treba ni healer da bi ga hilovao!

inace ociscen stimvault bez ijednog tenka malo void malo rog na dodge, znaci ko ga jos boli ko moze sta da istenkuje mogu da tenkujem i sa kloterom koji nosi stamina opremu ako ima ko da te ishiluje!

Eto sad mozete da nastavite sa 'kad bi bilo sta bi bilo' pricama!!

Furthermore, once players can survive for a few seconds, it tends to force everyone to worry about defenses once again. Will resilience make enough of a difference? That is something we are discussing right now

I'd hug you but I can't do that while strangulated.

using a snare breaker and a purple costume doesn't prevent dps btw.

Link to comment
Share on other sites

Ali u svakom drugom pug-u ces naleteti na maga koji odvaljuje od nuke-a i to po pravilu NE one mete koje ti targetujes i eto ti belaja cas posla.

Necu puno da pametujem posto sam pala u razvoju tek ali gore spomenuta situacija se lako resava sa kick iz partija [:D]

Neko je ovde pitao kakav je filing kad paladin tankuje, ja nikad nisam tankovao pre ali sada kada tankujem filing je preteran, pogotovo kada idem sa 2 ortaka (resto drood i hunta) i kada svi ostali rade ono sto treba [:)] (lazem, tankovao sam ceo UBRS u 6 ujutru sa shamanom ali to je vec druga prica [:p] )

neko mi je ukrao kriglu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...