Jump to content

Pitanje u vezi licne karte


Recommended Posts

Daklem,

Danas me je policajac izbacio sa polaganja testova za vozacki ispit zato shto mi "licni opis nije odgovarao slici u licnoj karti".

Licnu kartu imam vec 6 godina, isti sam kao na njoj, nemam nikakve promene na licu (oziljci i sl.) ili frizuri, sve obrve su mi tu, ne nosim naocare sada a da ih pre nisam nosio itd. Problem je nastupio u nedeljnoj (ili dvonedeljnoj ne secam se koliko se nisam brijao) bradi. Da se razumemo imao sam bradu od pola santimetra ako je verovati mojoj sestri koja je polagala samnom. Ajd ja cu da budem samokritican i da kazem da je mozda u pitanju bio (ceo) jedan santimetar, a nije. Pri tom moja brada i nije bash gusta niti menja moj licni opis. Morao sam da odem u obliznji frizerski salon da mi skrate bradu da bi mogao da polazem.

Ono shto mene interesuje, poshto nisam bash dobar u tumacenju zakona da li ovakva brada spada pod "znatno izmenjen lik" zbog kog mora da se menja licna karta itd. Naravno glupo je reci da sam pre 6 godina imao 18 godina i da bradu nisam ni video tada, a kamoli je imao. Takodje lik je juce isto uradio drugom momku koji je imao kosu do pola ledja i veliku bradu a na slici nije imao toliko dugacku ni bradu ni kosu. Ne znam tacno kako je izgledao pre nego shto se oshishao i obrijao poshto sam ga danas prvi put video na polaganju pa mi je to ispricao posle, poshto je video kako je lik mene izbacio.

U svakom slucaju bio bih vam zahvalan da mi pomognete oko ovoga, pa barem da mogu sledeci put da mu se iskenjam ako je pogreshio poshto sam pao sa 62 poena (falio mi jedan bod za neupucene) =/.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Mali dodatak : pod iskenjavam mislim da uctivo mu ukazem na greshku da ne bi vishe pravio istu a ne derem se na njega i sl :).

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Meni se desila indentichna situacija. Jedina razlika sa slikom u lichnoj mi je bila mala bradica. Srecom na moju inicijativu pandur mi je rekao je da imam 15min da obrijem bradicu i vratim se na polaganje.

Posle naravno 15 minuta trchanja oko pionira u potrazi za bilo kojim ziletom [:D] nashao sam neku trafiku i na suvu kozu sam skinuo bradicu. Posle polaganja sam skapirao da sam toliko izritirao kozu da me je cela brada bolela :)

Tako da teshko da cesh da se izborish sa njim. Obichno traze dlaku u jajetu, chisto da bi vishe para pukao na polaganje.

Link to comment
Share on other sites

jednostavno je drkos... ako je vec corav moze da te pita par podata iz licne cisto da proveri... mada kod nas ceo sistem licnih karti ne vredi ni za kurac po meni...

p.s. meni u l.k stoji slika s bradom i kosom do ramena... sad sam kratko osisan, i bez problema je koristim i dalje(banka,panduri.. itd) ....

aj da ukazem na samo jednu cinjenicu koja je meni zapala za oko... panduri nemaju ama bas nikakav nacin da razlikuju blizance(jednojajcane ofc)

Link to comment
Share on other sites

Juche je policajac izbacio jedno 10toro ljudi zbog brade...

Jbg to sada moraju da rade zbog onih silnih hapsenja i polaganja preko veze...

Tako ce biti jedno godinu dana pa opet po starom...

Ima pravo da te izbaci ako imash bradu a na slici nemash!

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

mislim da smo apsolvirali da pred polaganje treba srediti bradu, kosu i ostalo onako kako je uslikano za ličnu kartu, da nas đubrad ne bi drkala.

inače, "pitanje u vezi sa ličnom kartom" :)

Link to comment
Share on other sites

jel policajac crn i brkat? posto je taj lik vec legenda u krugovima auto-skola:) mene je isto izbacio zbog slicnih tripova, samo sto sam ja jos vise licio nego ti, tj imao sam kosu pola santimetra duzu, a ne bradu:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

svaki put kad se tako izdrka trazi mu broj znacke, jezivo omeksaju posle toga a za tumacenje zakona niste bas u pravu ali me mrzi sad da razvlacim

lol, se besghe tebi desilo isto, dodushe tad si bio kosijaner.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

^a ostalo ti nije smor ;)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ima

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...