Jump to content

OpenDNS


Hide

Recommended Posts

Lol koja nebuloza.

A ovaj dns koji mi koristimo je jelte, closed.

Evo sad ja u deusu gde imam Public IP dignem dns i kazem, svima dodjite, dodjite na moj dns. Mnogo ce vam lepse raditi i free je i zasticen od fistinga :)))

I lepo vam njuskam po kompovima, kupom mailove, i tako to.

Sem toga, posto mi se cini po traceu da je ovo negde u englskoj, ovo moze biti ok resenje za nekoga blizu engleske. Meni je sigurno bolji PTT DNS koji je pored mene i sigurno ima dosta kesha.

Ja do openDNS servera imam oko 14 hopova a do ptt dnsa 2 hopa.

Mislim mozda je ovo nesto super, ali ja ne kapiram, jer prosto sistem "centralnog svetskog dns-a" ne pije vodu.

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ne pije vodu ali kada ti provajderu padne dns koji radi na kurblu i 2 kineza koja okrecu istu dobro dodje kao postapalica. Barem toga kog tebe na ptt-u ima koliko oces [:)]

Zapravo i nema, ja opet naglasavam da sam zadovoljan uslugom (ne cenom nego tehnikalijama) PTT-a. I dalje imam najbrzi net. Tj "lag" (lol taj kanteraski izraz za sve mrezne pojave) mi je manji nego kod bilo kog drugog provajdera.

mislim da ne mo

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ethreal se i dalje zove, koliko znam nisu menjali ime. Pa pazi moze da on sazna samo koje sajtove posecujes i tvoju ip adresu.

Ako ja npr trazim koji je ip www.gmail.com on ce to da mi da i ja to onda zapamtim i ulogujem se. Dakle ne idu kroz njega nikakave osetljive informacije.

Link to comment
Share on other sites

Dovoljno statore, dovoljno :)

Sta ako de1-evi jevreji drze taj openDNS, jesi svestan sta mogu da nam urade!

Ethereal i dalje postoji, da, ali se sad projekat zove wireshark

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

mislim da ne možeš bog zna koliko privatnih informacija da pokupiš od nekoga ko koristi tvoj dns..

Naravno da mozesh ....

Taj dns server recimo je odgovoran za to gde tje zavrshiti tvoj email ...

Ovo shto igor pricha je nebuloza. Network snifferom tjesh samo videti koje adrese neko rezolvuje. Sustina problema je recimo da ja vidim na koje domene ti shaljesh poshtu, dignem mail server i promenim a rekorde za smtp preko kojeg shaljesh da pointuje na moj smtp i dobivam svu poshtu koju shaljesh, a to mozhe itji chak tolko daleko da dignem i pop3 server pa da ti ja serviram mailove kao da ih je neko drugi poslao ...

Da ne pominjem recimo sto se mozhe napraviti identichna kopija nekih e-shop sajtova i promenom dns rekorda za iste ukachiti i neka kreditna kartica ...

Btw sainte otjesh li mi objasniti sta tje mu no recursion pomotji u bilo kom slucaju?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...