Jump to content

Otkrivena slaba tačka virusa HIV


domiNus

Recommended Posts

da, videh ovo pre neki dan...gp120 i gp41 jesu kljucni proteini u omotacu hiv-a koji sluze za vezivanje za limfocite i ulazak u celiju i kao takvi ne podlezu mutacijama...tako da me je cudilo sto i ranije nisu radili neka istrazivanja u tom pravcu...ocigledno da to ipak nije tako jednostavno i da ce trebati jos dosta rada na tom polju...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Verujem da je to moguce, evolucija je cudo. Ali ljudi pokushavaju da smisle lek pre nego shto se to desi prirodnim procesom i usput umru desetine miliona ljudi. Ili sam ja to tako skontao? :)

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Neka me neko ispravi ako gresim da bi evolucija uplela prste mora nesto katastrofanlo da se desi. Evo krokodili nisu se nista promenili milionima godina jer im se nista katastrofanlno nije desilo. Dakle tek kada bi hiv pobio 50% stanovnistva na planeti tek bi onda moglo nesto da se desi. Ono da se nadju 0.1% koje je imuno na hiv i jos toliko koje je rezistentno pa onda njihova deca itd.. Inace u ovoj meri stepena rasprostranjenosti hiv-a ne moze se racunati na to.

Link to comment
Share on other sites

ahah lol. Statore isro si se za sve pare :D.

Cini mi se da su bash radili neko istrazivanje na ljudima iz nekog sela u Skotskoj ako se ne varam. Njihove pretke su za vreme velike kuge (black death) zatvorili u to selo jer je neko dobio kugu i ostavili ih da umru. Cudno, skoro 90% stanovnishtva je prezivelo, jer su bili prirodno imuni. Bash je bila ta emisija na TV-u pre koju nedelju, ali jebiga ne mogu da se setim na kom kanalu. Tako da verovatno postoji i neko ko je imun na HIV itd.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...