Jump to content

O Bozhe dragi, zar smo toliko #low


Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

v47494p0.jpg

Inicijativa za izgradnju spomenika američkom filmskom glumcu Džoniju Vajsmileru koji je svetsku reputaciju stekao ulogom Tarzana, pokrenuta je u banatskom selu Medja, na granici Srbije sa Rumunijom.

Vajsmiler je rodjen 1904. godine u Medji, a sa roditeljima je u najranijem detinjstvu emigrirao u Ameriku, gde je prvo napravio sportski uspeh kao vrhunski plivač, a zatim i kao filmski glumac.

Jedan od inicijatora akcije Nebojša Kosnić rekao je da tu ideju nije isprovocirala nedavna najava o gradnji spomenika Rokiju Balboi u Žitištu, jednom od susednih sela.

"Već dugo razgovaramo o tome, ali detalji gradnje spomenika Džoniju Vajsmileru biće dogovoreni tokom vikenda", rekao je Kosnić istakavši da je u osnovi ove inicijative samo želja da se značajan detalj iz istorije sela ne prepusti zaboravu.

Kuća Vajsmilerovih u kojoj je rodjen proslavljeni tumač Tarzana, još postoji, a njen sadašnji vlasnik je potomak te porodice Tereza Stojanović, koja se do udaje prezivala Vajsmiler.

Na mesnom groblju sahranjeno je nekoliko bliskih rodjaka Džonija Vajsmilera. Tereza živi u Beogradu, a u kuću Vajsmilerovih u Medji, dolazi povremeno.

Pa bolje da su podigli spomenik Marlon Brandu :)

jebote kako su ljudi retardirani, neverovatno.

Edited by domiNus
Link to comment
Share on other sites

sad ce da dodje ivan da izhejtuje dominusa posto je Vajsmiler stvarno rodjen u srbiji.

jebote kako su ljudi retardirani, neverovatno.

btw, kad ovo dolazi od lika koji na svaka 2 dana pishe kako ima keca u skoli iz ovoga i onoga, kako pada na popravni itd.... to sve dobija novu dimenziju.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

"Johnny Weissmuller (June 2, 1904 – January 20, 1984) was one of the world's best swimmers in the 1920s, winning five Olympic gold medals and one bronze medal. He won fifty-two US National Championships and set sixty-seven world records. After his swimming career, he became the sixth actor to portray Tarzan in films, a role he played in twelve motion pictures. Other actors also played Tarzan, but Weissmuller was the best-known. His distinctive, ululating Tarzan yell is still often used in films. ...

... He was registered as J

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

nije rođen u srbiji, taj region smo malo kasnije osvojili ;), ali to ne umanjuje značaj. ali da, ljudi jesu masovno retardirani, i ponekad je mnogo bolje kada svoje stavove zadrže za sebe, kao na primer u ovom slučaju.

no dobro, ljudska prava se moraju poštovati, a pravo na slobodu mišljenja i izražavanja je jedno od osnovnih :)

Link to comment
Share on other sites

no to im ne daje za pravo da njihovi stavovi ne budu ismejani i isprozivani od ostatka drustva, pogotovo na mestima kao sto je rur, gde power of dumb people in groups ne moze toliko da dodje do izrazaja

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

DA BRATE BOLJE DA PODIGNEMO JOS NEKI SPOMENIK MARKU ORESKOVICU ILI SLOBODANU PENEZICU KRCUNU!111

Jebote dizali smo spomenike kurti i murti, što ne bismo i jednom fiktivnom karakteru bez mane, oličenju snage i hrabrosti, da se mladi ugledaju na nešto pametno.

Bolje da dignu spomenik nekom normalnom coveku nego Rokiju, po meni Roki Balboa je profil bukve sa iq -1... al ajd ako ti je Roki idol idi trci sa balvanom na ledjima...

My vote goes to Tarzan!!111

Edited by Lizzard King!!!
Link to comment
Share on other sites

bah ... bolje da su digli spomenik Koletu, kazem ja!

Voice in my head:

... spomenik nije dignut Koletu jer bi to nateralo sve stanovnike da klece pored statue i mole se po ceo dan, a nakon toga da prinose ljudske zrtve u vidu slabije dece ili plavookih devica. zbog toga je odluceno da se izdigne Roki, taj privlaci samo turiste i pare!...

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

sad ce da dodje ivan da izhejtuje dominusa posto je Vajsmiler stvarno rodjen u srbiji.

btw, kad ovo dolazi od lika koji na svaka 2 dana pishe kako ima keca u skoli iz ovoga i onoga, kako pada na popravni itd.... to sve dobija novu dimenziju.

ne lupaj gluposti,

imao sam jednog jebenog asa iz mate, kojeg sam dobio bez razloga, i onda sam kukao dok ga nisam popravio...

@ostali

jebiga, to shto nisam znao nishta o Vajsmileru govori da sam glup? realno, shishte mi jaja za njega, ali kada sam video na mondu vest koja je glasila "I tarzan dobija spomenik u Srbiji" zvuchalo mi je smeshno.

Link to comment
Share on other sites

btw, kad ovo dolazi od lika koji na svaka 2 dana pishe kako ima keca u skoli iz ovoga i onoga, kako pada na popravni itd.... to sve dobija novu dimenziju.

samo je kukao za matematiku.i realno to je decka opterecivalo.ne vidim problem sa time

http://s2.bitefight.ba/c.php?uid=22457

b:"jeli,jel ovo na slici fred durst ili onaj njegov brat limp bizkit?"

mare:"glupa je ko kugla ispod kauca"

Link to comment
Share on other sites

Onda bi na B.Brdu trebali da dignemo spomenik "Olbrajtovoj" posto se tamo skolovala jelte???

Vec vidim u novinama:

"Americka ambasada je sponzorisala sa xxxx$ podizanje spomenika , ali plan nije realizovan, i iz neke slucajnosti , gradonacelnik grada u kom je pokrenuta inicijativa vozi nova kola koja su iste cene kao donacija US...."

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...