Jump to content

Elektronsko placanje


Tauruss

Recommended Posts

ELECTRON karticu naseg Raiffeisena sam koristio i u Dubaiu, tako da ono, nema greske, sljaka provereno.

jedno pitanje - jel to znacilo da si za transakcije u dubaiu morao da otvaras i devizni racun pa ti se sa njega skidalo, ili si koristio dinarski pa se to u procesu konvertovalo u evre i tako islo dalje?

Link to comment
Share on other sites

obično troši pare sa dinarskog računa dok ih ima, a onda ili zadužuje (ako je kreditna) ili automatski konvertuje i skida sa deviznog. opet, to zavisi od banke i tvog dogovora sa njima, ovo je neki opšti slučaj.

Link to comment
Share on other sites

Kreditnu karticu moze da vadi samo onaj ko je zaposlen, jer treba neka garancija kreditiranja (mada je to nekada i samo kesh), i to zavisi od banke do banke.

Debitnu mozes da dobijes bilo gde sa otvorenim racunom, osim u komercijalnoj, oni ne daju kartice ako nemas stalna primanja.

Link to comment
Share on other sites

jedno pitanje - jel to znacilo da si za transakcije u dubaiu morao da otvaras i devizni racun pa ti se sa njega skidalo, ili si koristio dinarski pa se to u procesu konvertovalo u evre i tako islo dalje?

Zaboravio sam da kazhem da ja imam i visa electron i visa virtuon karticu. electron je vezan za 2 racuna: dinarski i devizni. preko dinarskog sad primam platu, a sa deviznog mi se skidala kinta svaki put kada bih

u dubaiu koristio visu electron. inace da, MOGUCE JE da se sredstva skidaju i sa DINARSKOG racuna

pri cemu se AUTOMATSKI KONVERTUJU u evre po zvanicnom kursu ZEMLJE U KOJOJ JE KARTICA IZDATA

tj u kojoj je banka koja je izdala istu...

virtuon sa druge strane ima jedan racun za koji je vezan i on je devizni. sa njega se skida kinta kada

placate na netu. ako je cena na netu u dolarima a vi imate jure na virtuonu, takodje se vrsi automatska

konverzija valute po vazecem kursu i transakcija se neometano obavlja...

ni ja u pocetku nisam verovao da sve ovako lepo funkcionishe, ali to su samo posledice trauma iz 90-tih

kada u ovoj zemlji nisi mogao WC papir da kupish a da nesto ne podje naopako...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...