Jump to content

TBC Srpska guilda-Alijansa (status)


silmarill.x3m

Recommended Posts

Evo kako trenutno stoje stvari i sta planiramo.

Jedan od najboljih kandidata za server i koji je najverovatnije onaj koji ce biti odabran je Burning Blade

Webiste ce poceti sa radom 16 januara,kao i VT/TS server.

Trenutan spisak igraca:

mage rogue warlock warrior priest druid hunter paladin

mage rogue warlock warrior priest druid hunter paladin

mage rogue warlock priest druid

mage priest druid

Serveri su Drak'Thul

Chromaguss

Magtheridon

Executus

Ravencrest

Prosek opreme je t2 .Tu su 3 igraca koji su prodali acceove pa sada imaju nove(nesto slabije gearovane).

Jedan igrac nije raidovao.Svi ostali imaju t2/t3 gear.

Gore su nabrojani samo oni sa kojima smo obavili razgovor licem u lice i koji su primljeni u guildu,pored njih ima jos tridesetak prijavljenih.

Iako udjete u guildu to vam ne garantuje dugu buducnost u njoj.Svi igraci ce biti stavljeni na trial period dok ce se vreme biti pokazatelj nase dalje saradnje.

Trenutno jedini nacin da udjete u guildu je da se licno upoznamo.To vazi sa ljude iz Beograda,Novog Sada i blize okoline.Suprotno pisite na mail radi daljeg dogovora.U Beograd dolazimo 5 ili 6 januara ( i kasnije ako bude potrebe) kad vec imamo dogovoren razgovor sa desetak ljudi,ako zelite da se nadjemo posaljite svoj telefona na mail.

U pocetku u guildu ce biti primljeno do 35 ljudi.Kasnije uskladjivanjem klasa i aktivnosti ljudi primicemo jos 5-10 igraca

Prijave i kontakte mozete slati na Dusansrdanov@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sta cete za shamane ? :P ima mesta da ja mozda pocnem drenai shamana ?

U beogradu sam tako za to okupljane ako hocete nije nikakav meni problem ... naravno ja sam zainteresovan da krenem da lvlujem shaman kada nabavim tbc ... i ako bude ishlo do jaja i ako se guilda pokaze dovoljno pro prebacicu sve karaktere tu ( mag tier 2 ,1 pala tier 3 ) . Ako ne onda nista ... mogu samo da vam pozelim best of luck .

Edited by Ayreon

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Dosla je i do mene ova prica preko glige sa magtheridona...

Lepo je to da se nadjemo oko 5-6 januara, racunajte i na mene, jer ideja je skroz ok.

Jedino me brine ona cuvena prica o nadaleko cuvenoj srpskoj "slogi"...

Elem, par pitanja.

Sto anonymous server na kom ljudi nisu culi ni za glupog cthuna? Konkurencija, dakle, ne postoji. Samim tim igra prelazi u RP, a ja ne igram RP...

Jos 1 stvar. Ljudi definitivno rizikuju odlaskom na neki pich ma server, da me izvinete vi sto protezirate neki nab realm jer imate likove na njemu... Kad izadje TBC, kapiram ja da ce ljudi da leveluju i sve, ali opet, previse toga se ostavlja nazad, a ako gild ne uspe - solucije **nema**. Da vodam likove sa 20 dana playeda opet po BWL-u i AQ-u, blago receno, ne pada mi na pamet. Tako da, ako se vec bira neki "Boze pomozi" server, voleo bih da iza toga stoje NEsubjektivni razlozi.

Pozdrav,

Marko

http://ctprofiles.net/3548107

P.S.

Ocekujem bilo kakav odgovor na pitanja gore.

Link to comment
Share on other sites

Od ljudi koji hoce da se prebace na taj server niko nema lika na tom serveru, tako da ta prica da neko forsira taj server zato sto ima lika tamo je glupava. Prednosti low populated servera su jeftini mats, manji wait time u bg queue i taj server (burning legion) je u pvp zoni sa Dunemaulom, tako da cemo moci da bijemo nashe kolege sa tog servera, vec imam u planu koga cu da jurim po BG, tj ako ga nadjem :D

Vecina ljudi ima aq/bwl/naxx iskustva i nije mladja od 18godina, znaci nece biti nicega tipa "nemogu da raid cale me kaznio itd"

It's kinda hard when you don't know the meaning, but everything happens for a reason

Link to comment
Share on other sites

Ja ne vidim zasto bi morali da igramo na jakom serveru, kada se gleda world rankings ... nije bitno na kom cemo serveru igrati, jos bolje je sto cemo na nekom low population ili slicno da igramo ...+ da server radi dobro, svi ostali serveri koji su jaki imaju lag spikes i probleme ... dok su ostali low serveri ok :), tako da ja sam za burning blade ;d

die.like.the.rest.and.fuc*.only.the.best

Link to comment
Share on other sites

Ok ljudi, hvala za odgovore.

Racunajte i na mene za taj miting, pa nek ide sve u qrac. :)

Da postignemo nesto sto niko postigao nije, da slozimo Srbe :)

Neko mi je uzeo nick na tom serveru... Pa cu morati svoj da promenim, cak i za alta loka sakupljaca :|

EDIT:

to na temu "vecina 18+" zvuci ok, nije zbog "cale me kaznio", nego vise zbog generalnog stava.

Edited by Joxon
Link to comment
Share on other sites

Ok ljudi, hvala za odgovore.

Racunajte i na mene za taj miting, pa nek ide sve u qrac. :)

Da postignemo nesto sto niko postigao nije, da slozimo Srbe :)

Neko mi je uzeo nick na tom serveru... Pa cu morati svoj da promenim, cak i za alta loka sakupljaca :|

EDIT:

to na temu "vecina 18+" zvuci ok, nije zbog "cale me kaznio", nego vise zbog generalnog stava.

znaci podrzavam coveka u svemu,ja sam iz Podgorice al bicu u BG-u do 5 tako da ako miss sastanak sry ljudi al postujte ovde sta ste odlucili na kraju.!

btw Joxon jel ce gliga transfer i oni ljudi iz intrudersa mozda sa Mag servera jer se druze a dobri su likovi i igraci... jel znas mozda posto ga ne gledam mnogo online?

Link to comment
Share on other sites

Prednosti low populated servera su jeftini mats

Ovo nije tacno, na krsh serveru matsi nisu jeftiniji, verovao ili ne domoroci (retardi koji tu igraju) ni ne znaju sta treba jakim gildama. Osim toga, gilda ce verovatno sama farmati sta joj treba jer ne verujem da niko od nas ima para da ebay-uje gold... Ok neki imaju nastekane kamare golda ali bas onda su to ljudi koji znaju sta i kako da farmaju sami

manji wait time u bg queue

Gilda je ono bese pve? Osim toga, sa spojenim BGovima red je isti na svim serverima...

taj server (burning legion) je u pvp zoni sa Dunemaulom, tako da cemo moci da bijemo nashe kolege sa tog servera, vec imam u planu koga cu da jurim po BG, tj ako ga nadjem :D

Da krucijalno bitna stvar, sta je sa nama koji nemamo drugare ne dunemaulu, ili igramo wow radi pve progressa a ne da bismo pwnovali nekog :D

Realno gledano ne postoji ni jedan jedini argument da se igra na krsh serveru. Moji drugari su cak napravili lowbie sada na tom serveru i kazu da server kao server laguje, ali to jos treba proveriti.

Sa druge strane, na jakom serveru mozemo da saradjujemo sa drugim gildama u pogledu matsa, a nasi ljud se nece plasiti da se transferuju na dobar server, tako da cemo imati bolje mogucnosti za regrutovanje. Dalje, trziste velikog servera je veliko, pa je lakse prodati ili kupiti ono sta vam treba. I najvaznije, ako hocemo da srpska gilda bude neko i nesto, mozemo da je napravimo negde gde ce neko i cuti da ona postoji. Dobro ni ovi argumenti nisu toliko neophodni ali su barem nesto za razliku od nekog krsh servera za sta stvarno ne postoji razlog.

Link to comment
Share on other sites

Ovo nije tacno, na krsh serveru matsi nisu jeftiniji, verovao ili ne domoroci (retardi koji tu igraju) ni ne znaju sta treba jakim gildama. Osim toga, gilda ce verovatno sama farmati sta joj treba jer ne verujem da niko od nas ima para da ebay-uje gold... Ok neki imaju nastekane kamare golda ali bas onda su to ljudi koji znaju sta i kako da farmaju sami

Gilda je ono bese pve? Osim toga, sa spojenim BGovima red je isti na svim serverima...

Da krucijalno bitna stvar, sta je sa nama koji nemamo drugare ne dunemaulu, ili igramo wow radi pve progressa a ne da bismo pwnovali nekog :D

Realno gledano ne postoji ni jedan jedini argument da se igra na krsh serveru. Moji drugari su cak napravili lowbie sada na tom serveru i kazu da server kao server laguje, ali to jos treba proveriti.

Sa druge strane, na jakom serveru mozemo da saradjujemo sa drugim gildama u pogledu matsa, a nasi ljud se nece plasiti da se transferuju na dobar server, tako da cemo imati bolje mogucnosti za regrutovanje. Dalje, trziste velikog servera je veliko, pa je lakse prodati ili kupiti ono sta vam treba. I najvaznije, ako hocemo da srpska gilda bude neko i nesto, mozemo da je napravimo negde gde ce neko i cuti da ona postoji. Dobro ni ovi argumenti nisu toliko neophodni ali su barem nesto za razliku od nekog krsh servera za sta stvarno ne postoji razlog.

1)Po logici stvari, zakon ponude i potraznje, sto vise ljudi ima kojima nesto treba tome cena skace, kad nema nikoga kome bi trebalo to cana pada... Uostalom ako niko ne farmuje neke mats onda je nama lakse da ih nabavimo tj sami isfarmujemo.

2)Ako je pve guilda neznaci da neko ne bi zeleo da igra pvp, wait time nije isti na svim serverima

3) Ovo sam cisto spomenuo, posto je dunemaul server u kome ima dosta Srba hordasa

Mogao bi da doprineses ovoj temi tako sto bi predlozio neki server koji ti mislis da bi valjao...

It's kinda hard when you don't know the meaning, but everything happens for a reason

Link to comment
Share on other sites

Mozemo mi sada ovde da kenjkamo , pisemo i lupamo sta ocemo , kao sto sam reko 200 puta do sada ... dok se ne vidis sa nekim u real life i popricas nista ... to sto se tice tih MATS itd... alo e .. TBC .. sve je novo .. sto bi morali da idemo na neki jak server ? Nema potrebe da se ide na jak server, kao sto sam rekao imas WORLD RANKINGS ...i na svakom serveru ima neka dobra guilda, nisu svi serveri kao Maghteridon,Stormreaver etc etc ... najbolje je otici na server koji "RADI" dobro , kao sto vidim ovde u ovim postovima ima dosta ljudi koji imaju dosta iskustva u WOW-u do sada ... tako da mislim da sve ovo lepo moze da funkcionise , naravno ovi ljudi koji su pokrenuli TOPIC i vode ovu glavnu pricu oni imaju glavnu rec,ne verujem da ce biti neke POHLEPE ili nekih stvari, dkp je dkp sto se tice itema (znam da je nekoliko guildova nasih se disband zbog neke pohlepe i ne znam ni ja cega jos) itd..., za guildu cemo sami farmovati naravno sve (moj predlog) sta god da treba, teamplay je bitan u svakoj igrici ne samo u WOW-u ...a posto cemo se svi upoznati uzivo ne vidim nikakav problem da nesto necemo dobro raditi, kao sto sam rekao i ponovicu .. svi imamo iskustva u tom wow-u podosta, imam ok opremu itd.. mozemo stvarno napraviti nesto dobro i extra ...samo je pitanje "mozga" :)

die.like.the.rest.and.fuc*.only.the.best

Link to comment
Share on other sites

1)Po logici stvari, zakon ponude i potraznje, sto vise ljudi ima kojima nesto treba tome cena skace, kad nema nikoga kome bi trebalo to cana pada...
Ponuda i potraznja, a ti pricas samo o potraznji... Ides sa pretpotsavkom da je ponuda konstantna.

Nisam stvarno citao ceo topic, ko zna o cemu se pricalo, ali ja sam prijavljen za guild, u celoj sam prici, al poslednja informacija koju sam ja dobio je bila da server na koji cemo ici jos uvek nije odlucen, ali je neko predlozio burning blade.

Server nije mnogo bitan IMO, al ta ideja da se ide na "krsh server" mi se najmanje svidela. Ako sam dobro shvatio, poenta je bila: "Server progres je nizak, mi dodjemo sa t2/t3 gearom i najjaci smo". Problem je sto nas pisljivi gear posle tbc nema mnogo veze:P Treba izlevelovati do 70 i videti sve instance. Ne znam zasto zelimo da budemo uberguild?

"You may go if you wish. But remember this: walk away now and you walk away from your crafts, your skills, your vocations; leaving the next generation with nothing but recycled, digitally-sampled techno-grooves, quasi-synth rhythms, pseudo-songs of violence-laden gangsta-rap, acid pop, and simpering, saccharine, soulless slush."

Link to comment
Share on other sites

Problem je sto nas pisljivi gear posle tbc nema mnogo veze:P Treba izlevelovati do 70 i videti sve instance. Ne znam zasto zelimo da budemo uberguild?

Ako mi nadjes bolje zeleno/plavo/craftable djubre u odredjenom slotu od itema iz naxxa, pre lvl70 instance... Castim.

Na temu Uber... Sto se onda okupljaju samo ljudi sa najboljom opremom, kao jednim od preduslova? Trazi se XP, sto znaci... Kontam da ce se teziti PvE progresu.

Link to comment
Share on other sites

Zeleni plate belt lvl 70 quest bolji od judgement belta ... Plava oprema je u novou sa tier 3 setom na lvl 70 , pre toga je loshija .

Na lvl 70 za 120 golda i exalted sa odredjenom frakcijom ( ima na netu guide kako da ga uzmesh za 3 dana po 5 sati grinda ) dobijash stormcaller koji je bolji od wraith bladea ... aka 1 hand sword 150 spell dmg ...

Edited by Ayreon

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Zeleni plate belt lvl 70 quest bolji od judgement belta ... Plava oprema je u novou sa tier 3 setom na lvl 70 , pre toga je loshija .

Na lvl 70 za 120 golda i exalted sa odredjenom frakcijom ( ima na netu guide kako da ga uzmesh za 3 dana po 5 sati grinda ) dobijash stormcaller koji je bolji od wraith bladea ... aka 1 hand sword 150 spell dmg ...

To su price za one koji instancu videli nisu u zivotu...

A ne budi siguran da ces biti jedini koji ce da grinda :)

P.S.

Ajd da batalimo offtopic

Link to comment
Share on other sites

Ako uspes da me ubedis da cu na BB u svakom trenutku moci da nadjem reagens / enchant / crafting ... po nizoj ceni od ove na Frostamane-u, ubedio si me da predjem na nub server. Znaci, siguran sam da na BB jos nisu ni culi, a kamoli videli, za pola onoga sto se enchantuje / craftuje na FM

Link to comment
Share on other sites

koja je uopste svrha srpskog gilda? da dokazujemo nekome da smo mi srbi kao sposobni za nesto? trazi li nam to neko? ili da ce biti lakse nekima da komuniciraju na gild chatu srpskim jezikom? /join sprskikanal pa pricajte...

znam mnogo dobrih igraca, srba, ali nazalost jos vise onih koji ne kostaju ama bas nista... casuals, leecheri, gtg u sred raida, igra mladji brat umesto njega, igra neko iz igraonice, itd... da ne pricam da ce svako od membera tog gilda dovesti nekog irl drugara koji je tek levelovao i nema pojma ni u ubrs a tek u end-game instancama...itd, itd...

nagledao sam se svega u srpskim gildovima i iz iskustva znam da o'ta posla nema nista... nazalost...

Link to comment
Share on other sites

Ako bi se pravio cist srpski guild ja bih voleo da se ubacim.

Imam dosta vremena za game, 60 warlocka na Xaviusu, 60 maga na Chromaggusu i igram wow vec dosta dugo.

Sad ne znam o cemu vi pricate(procitao sam gotovo sve ali opet ne kapiram), da li bismo mi re-rollovali nove charactere ili samo migrirali na odredjeni realm? Posto ja nemam kreditnu karticu vec sve idem preko dopune pa bi mi to predstavljalo problem.

Edited by Cry
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...