Jump to content

Pulse


Lucky

Recommended Posts

Vrtim ja neke trejlere, naidjem na film Pulse, horor. Rek'o, prava stvar. Odem na imdb, skor filma ispod 4, just the way i like it. Jos glumi Kristina Milian, rek'o, to moram da pogledam. I pogledah, i iznenadih se, kako film uopste nije toliko losh kao sto bi covek na prvu loptu pomislio.

Generalno, gradom krecu da se dogadjaju samoubistva iz nepoznatih razloga, i sve je manje i manje ljudi. U jednom trenutku ce se otkriti i zbog cega, a ja ne bih to da pishem da ne spojlujem, ali su u sve ukljuceni i racunari, i tako jos ponesto.

Problemi filma su brojni, preko nepovezane price i nelogicnih scena, do poznatih "e jeeeeste" momenata koji se posebno odnose na to sto recimo sve druge ubijaju trenutno, dok im za glavne junake treba nekoliko desetina sekundi, gde ima poznatih "ulazim u mracnu sobu i vicem - da li ima nekoga? ja odlazim da se tusiram gola" scena, itd itd. Ipak, i pored toga, glumacka postava nije toliko slaba. Cisto da pomenemo, film odise originalnim japanskim filmom, podseca na Ring i sve filmove na tu temu, ali ono sto ga izdvaja od svih tih drugih je cinjenica da se ovde pojavljuje i taj efekat "pustog grada" odnosno sirenja epidemije i vanrednog stanja, sto se meni uvek dopadalo.

Nema toliko strecalica, sta vise mozhda cak nema nijedne, posebno sto su sve scene kada ce se desiti nesto iznenada najavljene kulminacijom u muzici.

Eto toliko, ko bi hteo da se malo opusti, moze da pogleda, ko nije fan ovog zanra, bolje da preskoci :)

Link to comment
Share on other sites

sa newsa, dobar dvd rip. Ako te ne mrzi da cekas reci pa cu ti recnuti za erhahu, samo da jos pazarim dvdjeve :)

@ ays - Da, stvarno, kraj jeste malo retardiran, to sam zaboravio da prokomentarisem. Ali sam nesto cituckao po netu, ispostavice se da postoji i neki alternativni zavrsetak. A ima i neke razlike medju verzijama koje su isle za bioskope i ove za dvd, tipa onaj skok sa tornja na primer u bioskopskoj verziji ne postoji, isto tako valjda bioskopska (ili ova dvd) ima neke scene i iz originalnog filma itd.

Link to comment
Share on other sites

aj zemo, nabacaj jos neke simpa filmove, bash sam slabo sta gledao u zadnje vreme, pa ti donesem prazan dvd :]

OK, necu valjda da zaboravim. Samo jos uvek nisam kupio prazne medije :) Inace ne moras da mi dajes prazne diskove, nego mi lepo recni MW na primer, da vidim malo sta se tu dogadja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...