Jump to content

Srpska gilda u TBC?


TUP | Geek

Recommended Posts

... Onda je neki Srbin reko "AOE Srebrenica" i onda je jedan bosanac izasao iz guilda a za njim 5-6 druga i tako se na krjau raspao kad nismo imali ljude za raid i HC igrace...

ako mislis na Morsusa, on je izasao zato sto je sedmicama pre toga aplicirao u Security, ako mislis na "klan-obozavalaca-tamare", oni su izasli zbog sasvim drugih razloga... samo im je falio izgovor...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Za bilo kakave akcije je vec kasno iz jednostavnog razloga, pola ljudi igra alijansu, a pola hordu. Zajebite te fore - "nema frke, izlevelovacu char!"

Ako hocete hard core guild, trebaju vam kvalitetni ljudi sa equipom i znanjem igranja tog lika, a to se dobija samo ako se udruze main-ovi, sto nije toliko moguce jer je dosta ljudi u drugim frakcijama.

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

Sto sta fali ... lepo je lvlovati chara ponovo kao alta ... bar meni je ... malo se odmorish od gungule ironforgea i zadjesh u lepe sume da se jebesh sa svinjama i ovcama :)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

ako mislis na Morsusa, on je izasao zato sto je sedmicama pre toga aplicirao u Security, ako mislis na "klan-obozavalaca-tamare", oni su izasli zbog sasvim drugih razloga... samo im je falio izgovor...

Ne. Rec je o Ahmeu. On je tada cak bio i primljen za oficira i zalio se kako su mu povredjena osecana jer je polumusliman. Ostatak ekipe koji je izasao je Maldarion, Catchthewreck, Mina,Top (svi iz CG). Kasnije je Catch hteo nazad i rekao mi da se samo solidarisao i da nije ni razmisljao previse. Stvar je bila da su svi igrali iz iste igraone i kada jedan uradi gquit, onda i ostali moraju jer ce biti batina ili tako nesto...

I wish it need not have happened in my time,' said Frodo.'So do I,' said Gandalf, 'and so do all who live to see such times. But that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Link to comment
Share on other sites

Ne. Rec je o Ahmeu. On je tada cak bio i primljen za oficira i zalio se kako su mu povredjena osecana jer je polumusliman. Ostatak ekipe koji je izasao je Maldarion, Catchthewreck, Mina,Top (svi iz CG). Kasnije je Catch hteo nazad i rekao mi da se samo solidarisao i da nije ni razmisljao previse. Stvar je bila da su svi igrali iz iste igraone i kada jedan uradi gquit, onda i ostali moraju jer ce biti batina ili tako nesto...

da, setio se posle dve-tri nedelje da su mu povredjena osecana, bas na vreme kada su se poklopoli razni drugi dogadjaj i interesii... nije mu smetalo kada je njegov drugar (taj isti) catch rekao da srbi idu u CG da bi se okupali posto se u srbiji ne kupamo? tada nicija osecanja nisu bila povredjena...? jedna od velikih gresaka je bilo primanje tog lika za oficira, kao i jos neke kao npr. janeway, itd, likovi kojima su lako manipulisale pojedine cure i curice, "vodje" klanova... a price o "solidarnosti" su za malu decu...

Edited by Tokyo
Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi moglo nesto da se izvede, i da potraje, al mora da bude sortirano, znam barem 10 ljudi koji su hardcore, i bacili bi svoje charove na odredjeni serv ako treba, ja lichno podrzavam ideju, chisto srpska/balkansa guilda sa 50-60 raidera nije bila moguca za okupiti, 30-35 hardcore igraca bi trebalo da je pichkin dim naci..

a za ove sto prichaju "lalal moj guild je hardcore, mi farmujemo ovo-ono, ne bi presli nogu da nam odseku", guilda ce vam se za mesec dana prepoloviti ako ne i raspasti, realno recheno :P

Link to comment
Share on other sites

kako je meni receno, taj izlazak je bio u pratnji neke svadje. drug odavde(lazarevac) je bio u enigmi i napustio je guild kolektivno sa ahmeom, ayalom, minom(koji je sada promenio nick na frostmaneu :) ), etc..

anyway, sto se tice ljudi iz te igraonice u kotoru, vecinu sam upoznao u igri(cak i italijana koji radi tamo :D ) i ok su ljudi(koliko sam ja mogao da vidim). poslednje sto sam saznao pre nego sto sam prestao da igram jeste da je matori(warrior) obrisao lika nedelju-2 dana pre mog prestanka.

anyway, srpski guild u TBC nije nesto nemoguce, ali probajte da killy ne bude clan. ako bude, mozete odmah disband da ne gubite vreme i da cekate da se raspadne zbog nekih levih razloga(koji svi na najnezamisliviji moguci nacin poticu od killyja [:)] )

Link to comment
Share on other sites

anyway, sto se tice ljudi iz te igraonice u kotoru, vecinu sam upoznao u igri(cak i italijana koji radi tamo :D ) i ok su ljudi(koliko sam ja mogao da vidim).

Hehe, ja sam cak vise puta dobio poziv da idem u Kotor u goste:) Sve je to bilo lepo,ali je bitno samo ono what counts a to je prokleti attendance. CG ekipa se ponasala ok u medjuljudskim odnosima i time su pokusavali stano da nadomeste nedostatak attendance-a,stalna kasnjenja na raidove itd. To sto sam prijatelj in game sa nekim ne znaci da ostavljam mesto u raidu za njega iako standardno kasni ili ima los attendance. Tada kada su stvari pocele da se zakuvavaju, standarno sam dobijao whispere tipa: ' Tamarra je imala 6 casova pa malo kasni,ostavi joj mesto' itd... Neprekidno sam dobijao obavestenja kako se neko cuo sa nekim u rl telefonom i da mu cuvam mesto. Tati rodjenom ne cuvam mesto ako ga ne zasluzuje i to moze da posvedoci svako ko je imao prilike da raiduje u healer klasi u enigmi.

Evo jedan primer rasprave sa catchthewreck-om gde on pokusava da nesto preti ako ne bude mesta za njega u raidu. Ja se na takvo nesto odmah zahvalim na saradnji,hehe:

http://img186.imageshack.us/img186/210/catchsvadjakx7.jpg

Sada nesto sto je direktno u vezi sa topicom. U nekom novom potencijalno srpskom guildu treba extra pazljivo birati oficire. Ako je igrac hc, ne znaci i da je pozeljan za oficira. To smo videli mnogo puta u Enigmi i TT-u.

U enigmi smo imali situaciju da oficir bude Azaroth (covek sa kojim se slazem po 99%pitanja,ali koji na najmanji problem odmah lomi tastaturu u rl, maltene zapali racunar itd,obrise lika, jebe svima mater...; iako je hc igrac sa attendance-om on ne sme biti oficir zbog tankih zivaca), Ahme (sklon klubastvu, stalno je okupljao neke oko sebe da bi pretio nekom trecem, psovao mater Nizzre zbog neinvitovanja Ayale, kasnije radio intenzivno da se Gale izbaci iz guilda,pa i da raspadne Enigma; covek nije za oficira jer mora sve da se okrece oko njega) itd.

Oficir mora da bude neko stabilan, po mogucstvu da nije iz igraone jer ostatak shit igraca ce stalno vrsiti pritisak pa cak i pretetiti fizicki u rl zbog invita u hc guild. Oficir treba da bude sposoban da kazni glupost a ne kao situacija iz TT-a kada su 3 oficira bila protiv kaznjavanja lika koji je ninjovao sekiru u aq40 iz razloga jer igraju iz njegove igraone (vlasnik igraone=ninja); otisli iz guilda itd...

E,sada kada bi jos nakupili tolike oficire i gm-a koji ispunjavaju sve ove uslove imali bi savrsen guild...ali to malo teze ide u praksi:)

I wish it need not have happened in my time,' said Frodo.'So do I,' said Gandalf, 'and so do all who live to see such times. But that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Link to comment
Share on other sites

Hehe, ja sam cak vise puta dobio poziv da idem u Kotor u goste:) Sve je to bilo lepo,ali je bitno samo ono what counts a to je prokleti attendance. CG ekipa se ponasala ok u medjuljudskim odnosima i time su pokusavali stano da nadomeste nedostatak attendance-a,stalna kasnjenja na raidove itd. To sto sam prijatelj in game sa nekim ne znaci da ostavljam mesto u raidu za njega iako standardno kasni ili ima los attendance. Tada kada su stvari pocele da se zakuvavaju, standarno sam dobijao whispere tipa: ' Tamarra je imala 6 casova pa malo kasni,ostavi joj mesto' itd... Neprekidno sam dobijao obavestenja kako se neko cuo sa nekim u rl telefonom i da mu cuvam mesto. Tati rodjenom ne cuvam mesto ako ga ne zasluzuje i to moze da posvedoci svako ko je imao prilike da raiduje u healer klasi u enigmi.

Evo jedan primer rasprave sa catchthewreck-om gde on pokusava da nesto preti ako ne bude mesta za njega u raidu. Ja se na takvo nesto odmah zahvalim na saradnji,hehe:

http://img186.imageshack.us/img186/210/catchsvadjakx7.jpg

Sada nesto sto je direktno u vezi sa topicom. U nekom novom potencijalno srpskom guildu treba extra pazljivo birati oficire. Ako je igrac hc, ne znaci i da je pozeljan za oficira. To smo videli mnogo puta u Enigmi i TT-u.

U enigmi smo imali situaciju da oficir bude Azaroth (covek sa kojim se slazem po 99%pitanja,ali koji na najmanji problem odmah lomi tastaturu u rl, maltene zapali racunar itd,obrise lika, jebe svima mater...; iako je hc igrac sa attendance-om on ne sme biti oficir zbog tankih zivaca), Ahme (sklon klubastvu, stalno je okupljao neke oko sebe da bi pretio nekom trecem, psovao mater Nizzre zbog neinvitovanja Ayale, kasnije radio intenzivno da se Gale izbaci iz guilda,pa i da raspadne Enigma; covek nije za oficira jer mora sve da se okrece oko njega) itd.

Oficir mora da bude neko stabilan, po mogucstvu da nije iz igraone jer ostatak shit igraca ce stalno vrsiti pritisak pa cak i pretetiti fizicki u rl zbog invita u hc guild. Oficir treba da bude sposoban da kazni glupost a ne kao situacija iz TT-a kada su 3 oficira bila protiv kaznjavanja lika koji je ninjovao sekiru u aq40 iz razloga jer igraju iz njegove igraone (vlasnik igraone=ninja); otisli iz guilda itd...

E,sada kada bi jos nakupili tolike oficire i gm-a koji ispunjavaju sve ove uslove imali bi savrsen guild...ali to malo teze ide u praksi:)

Ima na Dragonmaw jedna guilda sastavljena od profi igraca koji su igrali Aliansu i sada igraju Hordu i spremaju se za TBC. Vecina su sa nasih prostora, ima stranaca i sve profi funkcionise. Tako da moze lepo da funkcionise i sa nama.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav drustvo

Sve stvari koje su pomenute u topicu sve stvarno tacno i prisustvovao sam disbandovanjima guilda od haumarusha do Dragonmawa(frostmana) [V] ali ako ste stvarno za ideju da se napravi nas ozbiljan guild ...hmm..racunajte i na mene.nije vazno da li je horda ili allianca ako ce to stvarno funkcionisati...ustvarni ja sam samo rezigniran cinjenicom da svi Nordijci,Skandinavci mogu da funkcionisu tako lako ..valjda zato sto oni ljudi ne zele nista preko noci..kod nas je drugachije..ne shvataju ljudi da je wow maraton.Never the less... my mail da ono posaljite kad smislite nemacblok1@yahoo.com . Mozda imamam nekog iskustva mada ce TBC biti nesto novo za sve .

Bicar 60 lvl shaman ahnquiraji *former Frostmane

Bichar 60 lvl pala Boulderfist

Edited by bicar
Link to comment
Share on other sites

Heh unapred se izvinjavam Manwe-u a i ostalima, nezelim da pocinjem nikakvu raspravu ali ovde sam licno prozvan a izrecene su neke neistine, po meni jednostavno netreba pricati o necemu ako niste totelno upuceni u to:

Oficir treba da bude sposoban da kazni glupost a ne kao situacija iz TT-a kada su 3 oficira bila protiv kaznjavanja lika koji je ninjovao sekiru u aq40 iz razloga jer igraju iz njegove igraone (vlasnik igraone=ninja); otisli iz guilda itd...

1. Nije tacno da su u pitanju bila samo 3 oficira, u tom momentu SVI oficiri su podrzavali jednu odluku samo su gm i jedan oficir (long i woo) bili za drugo resenje.

2. Taj covek koji je, kako ti kazes ninjovao tu sekiru, jeste rl friend nekih od nas ali NIKO u to vreme nije dovodio u pitanje dali on treba da bude kaznjen! Ali su se, kao sto rekoh, skoro svi protivili onome sto je hteo long a to je da mu se uzme honor-a 5x u vrednosti te sekire. jednostavno to nije bila realna kazna posto je to bila vrednost vise od pola t2 set-a sto bi znacilo da doticni narednih nekoliko meseci nebi uzeo nikakav loot.

3. To sto se desilo nije bilo razlog za moj izlazak iz guild-a, jednostavno kasnije te veceri je doslo do jedne sasvim drugacije svadje medju oficirima. I btw ja nisam izasao iz guild-a nezadovoljan nekom odlukom ili slicno, jednostavno sam bio razocaran u neke ljude sa kojima sam igrao Wow od njegovog izlaska, zbog toga sam OBRISAO lika!

Link to comment
Share on other sites

Naravno da o toj situaciji malo znam, tj ono sto je zvanicno receno tada. Pokusavao sam da saznam do detalja sta se desilo mnogo puta,ali bezuspesno. Izvinjavam se zbog iznosenja poluistine,ali morao sam bar da probam da isprovociram da saznam nesto vise. Kontam sada i da nije previse bitno.

I wish it need not have happened in my time,' said Frodo.'So do I,' said Gandalf, 'and so do all who live to see such times. But that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Link to comment
Share on other sites

zasto jednostavno niste napravili Pool ko je da se pravi a ko ne,i naravno posle vota da postujete ja sam : da ili ja sam :NE bez ikakvih komentara i tacka...jer svako ima svoje misljenje,ja znam da HC igraci koji se smatraju za pojedine najbolje u WoW europe kazu da su srbi najbolji igraci kao celina,ne na to da kad zajedno igraju nego koliko nas ima recimo 100 od toga je 90 odlicno u tom smislu....tako da bez bukanja niko nije pametan bez oficiri i vozi misko daleko bismo dogurali for sure!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

samo da prijavim da su neki ljudi rerolovali hordu na dunemaul-u...doduse ne mnogo (4-5) al' se napravila gilda "Jagnjeca brigada" [:D] ako ima zainteresovanih za non-HC igranje i opusteno levelovanje uz zahebanciju, dobro su dosli [8D]

link-> http://jagnjecabrigada.jconserv.net/index.php

hileri su, naravno, uvek dobrodosli u bilo kom obliku [:p]

ko je zainteresovan moze ovde na PP ili ingame whisp Drkosh (lock, trenutno lvl 45, al' tamo negde posle 11 uvece), Momirpeh (rogue lvl 50 trenutno) ili Krkan (lvl 27 mag)

"A te io canto una canzone perche non ho altro..."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mislim da Srba ima ne za 3 nego za 33 HC guilda. Niste ni svesni koliko ima HC Srba na svim serverima. Naravno da ima i dosta nubova ali to su uglavnom decurlija koja igra iz igraonice. Razlog tome je sto nas standard nedozvoljava da mame i tate kupuju wow svojoj dvanestogodisnjg deci i da im placaju 13e mesecno kao u normalnim zemljama . Vecina Srba koja igra wow , poseduje i odrzava ,naglasavm , sopstveni account je 16+ i zna zasto to radi . Zato je i procentualno mali broj Srba noobova . Nego da se vratim na temu. Ja igram u guildu ciji je GM Hrvat a oficiri su iz Holandije/Danske/Svedse....imamo cak i jednog lika koji igra iz Argentine. Svi se "znamo" jako dugo i zajebancija na Gchanalu i Ventrilu je vrhunska i nebi je menjao nizakakve epice. Verujem da je to slucaj sa 80% nasih HC igraca i da je to glavni problem a ne nesloga. Mislim da je za bilo kakve HC akcije jednostavno previse kasno. Svi su se lepo "ugnezdili" na svojim serverima , popunjavali friend listu od RFC do Naxx-a. Nekazem da je svima tesko da lvluje....nego nije ti to. Kao sto neko vec rece wow se samo jednom igra prvi put

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...