Jump to content

Neverwinter Nights 2


voodoo_

Recommended Posts

Teksture su na high... i draw distance na maksimum al' opet... u stvari, daj onaj advanced graphics da vidimo. Stvarno bi trebalo da mozesh malo jache da je pogurash u toj rezoluciji... inache chemu ljudi sa minimum konfiguracijom da se nadaju. A shto se tiche senki - video sam josh ljudi da se zali na probleme ako tu stoji bilo shta sem low. Moz' biti da je to sredjeno patch-om...

Voodoo, kakva je tvoja makina? I zashto me ne zovesh? [:D]

Ma i nije toliko bitno da ga furam na max. Bitna je prica, questovi. Samo ta jebena kamera. valjda to moze patch da promeni. Mislim ne smeta mi sad toliko, ali sa desnim dugmetom misa je daleko jednostavnije. Ne znam zasto tonisu resili kao u WOWu.??????

Link to comment
Share on other sites

SLIKA

Sempron 2800+, giga rama, 7300GT 500/900, igra patchovana na 1.01.

Radi vrlo dobro, teksture na high, 4 izvora svetlosti, shadows na low, ostalo na medium/high sa bloomom. Kamere su iste ko u kecu, defaultna je vrlo upotrebljiva, samo treba malo da se obori ugao zbog preglednosti. Deluje vrlo obećavajuće.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes in report! [8D]

Prvo, igru mogu da pokrenem. To uvek pomaze kad je krajnji uzitak u pitanju. [:D]

Kad sam spolja, igra primetno bolje funkcionishe. Mada mi je za sada jedino "unutrashnje iskustvo" [:D] kuca ghay elf ochuha. OMG, ova prethodna rechenica je toliko prajsles da cu da je ostavim bash takvu kakvu sam je sad iskucao... ;D Stvar bi sigurno bila josh gora da sam u nekoj besnoj tamnici. Takodje, taman htedoh da kazem da, realno, igra izgleda relativno ruznjikavo na low, ali sad kad sam pogled'o ovaj voodoo-ov screen... jedva primecujem razliku. Ako je uopshte i primecujem. Stvarno, losh posao. Ne u smislu da mi smeta mnogo ovaj izgled, naprotiv, ovakva kakva je, vec je ne nekoliko stepenika, nego celo stepenishte iznad onoga shto je meni zadovoljavajuce kada je grafika za CRPG u pitanju (a zadovoljavajuce je otprilike bilo shta shto je naprednije od roguelike grafike :) , vec u smislu onoga shto shto igra zahteva kada je hardverska zahtevnost u pitanju i onoga shto pruza zauzvrat.

I ja prijavljujem da su uchitavanja brza, mada sam imao sveukupno 4-5 do sada. [8D] Chini mi se da se moze porediti sa NWN-om, gde je recimo ubedljivo najvishe vremena odlazilo na samo otpakivanje modula. Chini mi se da je i ovde slichan sluchaj. A ako kazem da mi je dotichno otpakivanje trajalo 10-15 sekundi, onda vam je jasno koliko se brzo load-uje sve ostalo. Ne znam, video sam da se vishe ljudi zalilo na to, ali ja za sada nemam taj problem.

Top down kamera nije idealna. Ne razumem zashto nisu lepo uradili klasichan isometric fazon. Kad krene shibanje sa po 10+ ljudi na mapi, morace verovatno dosta da se koristi free kamera. Videcemo josh kako to funkcionishe.

- Inventar u kecu je bio odli?an, sa itemima razne veli?ine i pridru?enim sli?icama po kojima se iz aviona videlo ?ta je koji item. Ovde je ko u Balduru i Icewindu, svaki item zauzima jedno polje a mnoge sli?ice su totalno nejasne pa umesto odmah da se vidi ?ta je, mora da se prelazi mi?em.

Neenenenenenene, dechko. [:D] "A la Diablo" inventar iz keca iz teh sux0r. [;)] Ovaj je bolji, podseca nas na stare, dobre, Infinity engine igre. Remembah da roots, nigga. [8D]

Anyway, ja cu lepo da sachekam da izadje patch koji moz' lepo da se skine, i onda lepo da sachekam fix, ako bude potreban, pa da onda nastavim dalje. Mog'o bih eventualno da probam dal' ce da se shlogira mashina ako bacim magiju... hmmm, I go do that now. :)))))

E da, jel' bash mooooooooram da imam Framework 2.0 instaliran? :((((( Mis'im, znam da treba zbog toolset-a, ali mozda ne mora i za sp kampanju? :(

Edited by Wulfgar

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

To je zato shto si ghay. [:D]

In the otha news...

Upravo videh, ochekuje se i drugi patch, onaj koji bi trebao da poboljsha optimizaciju.

Na temu onoga shto je voodoo rekao... chitam po netu shta ljudi pishu i ne razumem kako pola njih tvrdi kako je igra u BG fazonu, a druga polovina kako nema ama bash nikakve veze sa BG-om i da je u ovo u stvari NWN + malo KotoR-a... moram izdrzati da ne igram, makar do prvog patch-a!

btw ne dopada mi se interface Ni vizuelno (opet je sav "metalan"... totalno neodgovarajuce), a ni zato shto su izbacili radial menu... chini mi se da sam jedan od otprilike 5-6 ljudi na ovom svetu kome se takav menu svidjao... [:D]

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Ma nemaju oni pojma, ovo je skroz BG style... od karakterističnog pogleda skoro-odozgo, pa sve do crvenom linijom uokvirene zamke i prenatrpane prostorije :) valjda ja znam, koji sam obrnuo i nwn i kotor 4-5 puta :)

Inače dijalozi su krajnje interesantni, tamo gde ima voiceovera je kotor stil, a gde nema, tu je ko u nwn1 :) mislim mogli su da se dogovore :)

i meni se sviđao radial meni, sad ga zajeba

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

E, to mi je bash falilo. Sve vreme u tutorial-u pokushavam da provalim kako se pricha sa likovima iz druzine. Nadam se da ta mogucnst uopshte postoji...

Hvala za info i hvala za link. [:)] Na mojoj mashini se ~20 minuta instaliralo. Update-uje .exe file-ove, tako da sam morao da predjem na onu Procyon zajebavanciju. Funkcionishe lepo za sada, nema problema sa starim save-ovima. [:)]

Jbt, i Sempron i taj Radeon su ro?eni za overklok, overklokuj ih gaddemit! :)

No dice. [8D] Overclock = voided warranty. [V]

VULFI FEGETU JAVI SE NA MSN ILI ICQ :(((((

wulfgarsr@gmail.com -> for all your Wulfgar needs. [8D]

Eh, sad kad imam patch, odoh da bahato istestiram ovu igru. Da proverim da li se konachno pojavio komercijalni naslov koji neshto vredi ili cu opet da se razocharam...

btw Dzidzi, [:D] josh chekam da chujem tvoje utiske...

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...