Jump to content

šta je poenta stvaranja muzike?


Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sve je to metal samo je evoluirao. Tradicionalani metal? Deep purple i Led Zeppelin su bili metal u svoje vreme, bili su chvrsti i zhestoki za to vreme. Hotjesh retji da je to i samo to metal? Onda je 90% onoga sto ti slusas nedefinisano. Pritom na mtvu se vrti i power metal govnarija i to u vetjem procentu od metala sa prizvukom nabod core zvuka.

Kao sto rekoh metal je jedna od najslusanijih i najpopularnijih vrsta muzike kod klinaca danas. To sto tvoji anonimni bendovi iz sela po norveshkoj nisu popularni ne znaci da metal sa svojim nekim definishutjim podgrupama nije popularan tj mainstream.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ma danas svi mogu da prave muziku... Samo malo njih odrzhava kreativnost i originalost... Btw zamislite muzichku scenu bez David Guette, Bob Sinclar, Gregoryja, i svih tih "komercijalnih" DJ-eva... Svaki DJ koji se probije pre ili kasnije postane komercijalan ne zato shto to on hoce nego zato shto ga takvim naprave mediji/menadzeri i uopshte ljudi.

Jeff Mills i ostali "prvaci" su samo pokrenuli tu lavinu ne znachi sada da od njih nema boljih/kreativnijih/brzhih i mladjih DJ-eva... A i muzika je mnogo evoluirala od 80ih tako da neko i dalje voli Jeff Milsa a neko ovaj "New Wave".

Ali i to ne znachi da Jeff Mills (i uopshte Old School) ---> New Wave

Got some minuses for free?

Link to comment
Share on other sites

U svakoj muzici ima umetnosti, mainstream-a, underground-a i uvek ce biti..

Glupo je raspravljati oko ovakvih tema..

Mene licno u muzici privlaci tekst, emocije(iskrene), interesi grupe/pojedinca kao i odnos publike/medija i grupe/pojedinca..

Da ne smaram.

Inace svi "metalci" koji ovde pisu su malo poremeceni u odnosu "tr00" bendova, mainstream-a itd..

1336¼

Link to comment
Share on other sites

Jeste, eno voditeljka Magazina In nosi majicu Rhapsodyja.

A u vremenskoj prognozi puštaju Nevermore kao pozadinsku muziku.

To što vi zamišljate da je metal, nije metal.

al me lupio fles kad sam procitao ovo

hehehe u fazonu pocinje emisje a pozadi ide priguseni nevermor pade mi napamet pesma dreaming neon black :D

Link to comment
Share on other sites

Ma danas svi mogu da prave muziku... Samo malo njih odrzhava kreativnost i originalost... Btw zamislite muzichku scenu bez David Guette, Bob Sinclar, Gregoryja, i svih tih "komercijalnih" DJ-eva... Svaki DJ koji se probije pre ili kasnije postane komercijalan ne zato shto to on hoce nego zato shto ga takvim naprave mediji/menadzeri i uopshte ljudi.

Jeff Mills i ostali "prvaci" su samo pokrenuli tu lavinu ne znachi sada da od njih nema boljih/kreativnijih/brzhih i mladjih DJ-eva... A i muzika je mnogo evoluirala od 80ih tako da neko i dalje voli Jeff Milsa a neko ovaj "New Wave".

Ali i to ne znachi da Jeff Mills (i uopshte Old School) ---> New Wave

U potpunosti podrzavam ovo

Edited by Latino ^ Beat

Monkey business.

Link to comment
Share on other sites

Samo cu reci na MTV Adriji sam pre neki dan gledao spot ( wtf !!(@)!(! ) Mighty Ravendark od jebenog Immortala . Kada se to pusta znachi da publika postoji i da na njoj moze da se zaradi time sto ce komercijalizovati nesto sto uopste je bilo nezamislivo pre recimo 10 god = black metal band stare shkole .

Tako da ono svako da ima istine u ovome sto mohican kaki ... Sto se mene tiche metal je danas najjebeno komercijalija muzika , sam underground projekat je postao komercijalan ... pogledajte ... pa nijedna druga vrsta muzike nema toliko rasprostranjen nachin odevanja i prodaje majica koje su na svoj poseban nachim HODAJUCE REKLAME , ja nikada nisam video cecine majice niti majice nekih Djeva u uopste broju koji moze da se poredi sa rasprostranjenoshcu metal majica koji su kao neka obaveza , ja cu da kupim majicu time sam metalac , time dokazujem pripadnost toj grupi blablabla , kakve jebene veze majica ima sa muzikom ffs sem toga da donosi pare ... tako da ono ne budite u zabludi .

komercijalizacija je tema za sebe btw da li je dobra ili losha .

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

O čemu mi pričamo ovde? Evo šta kaže metal-archives.com: " There are currently 41705 bands". Aj nek računamo da je 10% baš ozbiljno, ono da ima više od 1 albuma i da se nije projekat nekih studenata ili klinaca. Nek odatle 100 bendova pripada mainstreamu, znači da je poznato i široj publici. To je tek 2.5%! Ostali sviraju dobro ali nisu videli MTV-ja niti je Mohi čuo za njih, pošto ih ne slušaju klinci skejteri sa dredovima. Mislim jebote, ko kaže za američku core scenu da predstavlja evoluciju, taj nema veze sa sluhom.

Dakle to što vi znate 200 didžejeva/producenata ne znači da nema još 20 hiljada njih aktivnih koji su poznati samo underground sceni, ali njihov rad verovatno neće nikada videti većih evropskih klubova.

analogno, posmatrajuci tvoja 2 paragrafa zakljucujemo da

tehno nije mainstream kao ni metal

Edited by daki
Link to comment
Share on other sites

O čemu mi pričamo ovde? Evo šta kaže metal-archives.com: " There are currently 41705 bands". Aj nek računamo da je 10% baš ozbiljno, ono da ima više od 1 albuma i da se nije projekat nekih studenata ili klinaca. Nek odatle 100 bendova pripada mainstreamu, znači da je poznato i široj publici. To je tek 2.5%! Ostali sviraju dobro ali nisu videli MTV-ja niti je Mohi čuo za njih, pošto ih ne slušaju klinci skejteri sa dredovima. Mislim jebote, ko kaže za američku core scenu da predstavlja evoluciju, taj nema veze sa sluhom.

Dakle to što vi znate 200 didžejeva/producenata ne znači da nema još 20 hiljada njih aktivnih koji su poznati samo underground sceni, ali njihov rad verovatno neće nikada videti većih evropskih klubova.

Razmisli dva puta pre nego shto odlemish tako neku glupost.

Nijedan mainstream pravac nema vise od 5% poznatih bendova. Jednostavno nema dovoljno mesta za sve njih i samo oni koji su najbolji/najvise se prodaju upadnu u tih 5% najpopularnijih. Najbolje da ce 41 hiljada bendova da se vrti na mtvu jesi ti izbushio chelo i pustio mozak da ti curi u wc sholju?

A druga stvar je dechko da sam ja slushao metal dok si ti bio klinac zeldi tako da mani me se, poznajem vrlo dobro materiju i vetjinu tvojih "underground" bendova + znam dosta ljudi sa domace metal scene.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Sta je radio ?

Krao je sintisajzere kada je bio mali !!!!111

DA LOL HAHAH JOJ [:o)][:D][:)][8)][:D][:D][:p][:o)][^]

Elem, Eric ,koji je muzichki veoma obrazovan za razliku od vecine producenata, je uzeo lepo oko 1000 evra, iznajmio nechiji bestni studio na dan/dva, isproducirao onu ljigavu hit pesmu Call On Me, i za one sve silne pare koje je zaradio napravio svoj studio, i sad izdaje pod imenima kao sto su: Cirez D i Pryda i naravno kao Eric Prydz i dalje.

Uglavnom poenta je da je prvo prodao svoje dupe da bi postao neko ime, a tek onda krenuo da izdaje FANTASTICHNA izdanja pod drugim umetnichkim imenima, i dokazao da je omgwtfpwnd mega producent.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...