Jump to content

DEFCON


kruko

Recommended Posts

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Abuse that button like there's no tomorrow [:D]

Krule kad ovo izadje jesi za jedni partiju koordiniranog globalnog unistenja

direktiva: efektivno istrebljenje ljudske rase

ciljevi: večni led, zalihe slatke vode, nuklearne elektrane, vulkani...

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A sto ga ja imam na hardu za nekih sat vremena? :))

edit: pozurio sam sa bezrazloznim kurcenjem, ovo je neki derivat eval verzije izgleda. nisam jos skinuo ali suska se da je mazanija :p

edit2: nije torent vec rapidshare linkovi :/

edit3:

[ linkovi uklonjeni :) ]

[>]

Edited by Shekk

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

hah predpostavljao sam poshto sam trazhio pre neki dan i video da ima to i rekoh nije valjda toliko malo =)

btw koji je trip bar, shta se kontrolishe ?

sad videh malo podrobnije, furace se kroz steam znachi nishta od nekog online bar neko vreme i kad izadje, blah :/

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

skinuo sam i probao, stoji mi preko celog ekrana NO CONNECTION fazon...sad cu malo da probam single da vidim radi li..

btw koji je trip bar, shta se kontrolishe ?

koliko sam skontao, imas 6 minuta da rasporedis radare, silose, vazdusne baze, i morske snage, a onda skace defcon rejting i krece rokanje ^_^ kapiram da se i rokanje kontrolise, ofkors.

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

eo chekirao sam sta i kako, nije hevi, ali mora da se udje u fazon...nekako je sporo, a i brzo istovremeno. naduvao me komp za 2 minuta lol

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Posle par sati igre, mogu da kazem da je igra sa svakim igracem vise sve zanimljivija :)

Scena kada 200 nuklearki iz okeana, vazduha, i sa kopna krenu u ko zna kom pravcu, i pocnu da udaraju po gradovima dok iskacu cifre tipa "Beograd - milion mrtvih" je prosto fantasticna :)

Posto je meni slabija mashina, dogadjalo se da mi izadje connection error (za vreme single player skrimisha?!) poruka kada se malo preforsira i krene da stuca. Sve sto mogu da uradim tada je da napustim igru, jer igra jednostavno stane. Nadam se da se to nece cesto dogadjati, mada, nije da igra nije zahtevna kada 6 igraca krene u full rampage.

Struktura i princip igre su jednostavni, svaki nivo borbene gotovosti (DEFCON), se sastoji iz odredjenih radnji koje se mogu izvrsavati, i traje odredjeno vreme. Igra se na poene, koji se dodeljuju na broj unistenih vojnih jedinica i objekata, i broj mrtvih (u milionima). U osnovnom modu igra traje 6 sati, s tim sto sa ubrzavanjem vremena prosecna tura traje oko 30-60 minuta najvise. Postoji i ubrzani modovi, gde se vreme ne moze usporiti, i sve se radi instinktivno, kao i big world mod za one koji vole da igraju duuuugo :)

U DEFCONu 5 se rasporedjuju jedinice, u DEFCONu 4 se rasporedjuju preostale jedinice, i omogucen je pokret jedinica. U DEFCONu 3 je omogucen napad, koji se nastavlja i na DEFCON 2, a u DEFCONu 1 su omoguceni i nuklearni napadi sa bombardera, silosa, i iz podmornica.

Ukoliko se ne varam, DEFCON 5, 4, i 3 traju po 5 minuta, DEFCON 2 traje 10 minuta, a DEFCON 1 do kraja igre.

U DEFCONu 5 je najpametnije prvo postaviti radare, za detekciju aviona i nuklearki pre svega. Njih je najbolje postaviti ili na granice (kako bi se nuklearke sto pre otkrile), ili malo dublje u teritoriju, ako ste dobili Evropu recimo (koja je ftw kontinent, jer je jako mala pa je lako braniti je).

Posle radara na red dolaze silosi koji imaju dvostruku funkciju. Prva je vazdusna odbrana, tj skidanje lovaca, bombardera, i nuklearki, a druga ICBM mod, za lansiranje nuklearki dugog dometa.

Vazdusne baze sluze za lansiranje lovaca i bombardera. Lovci su avioni kratkog dometa, topovsko meso korisno za istrazivanje neprijateljske teritorije i borbu sa drugim lovcima. Izdrzljiviji su od bombardera na vazdusnu odbranu, ali imaju mali domet i mogu da napadaju samo lovce i brodove. Bombarderi su jako velikog dometa, imaju razorno dejstvo na brodove, i pritom svaki nosi sa sobom nuklearku kratkog dometa, koja (za razliku od podmornica), ne otrkiva polozaj aviona kada se lansira. Izuzetno su laki za unistiti, i veoma spori.

Nosaci aviona, kao sto im ime kaze, imaju funkciju "plovece vazdusne baze". Nemaju nikakvu sopstvenu odbranu od razaraca i aviona, ali su mobilni i mogu jako brzi lansirati veliki broj lovaca ili bombardera. Pored toga, poseduju i mod za lov na podmornice, kada u pravilnim vremenskim intervalima ispustaju dubinsko punjenje, ali tada ne mogu lansirati avione.

Razaraci sluze za napad na druge razarace i nosace aviona, osetljivi su na napade bombardera. Odlicni za podrsku nosacima i podmornicama.

Podmornice imaju pasivni sonarni mod, kada ih niko ne moze otkriti, ali ni one ne mogu videti nikoga, koristan za priblizavanje kontinentu i lansiranje nuklearki. Aktivni sonarni mod kada mogu da napadaju i otkrivaju druge podmornice, ali i one mogu biti napadnute, i ICBM mod, za lansiranje nuklearki srednjeg dometa, kada prilikom lansiranja istih AUTOMATSKI otkrivaju svoj polozaj.

Flote se sastoje od kombinacija od po 1-6 brodova, i najbolje je uz svakih par podmornica ili nosaca imati po nekoliko razaraca kao odbranu. Nisam uvideo razlog za sastavljanje solo flote razaraca, osim ako se sa njima moze napadati kopneni ciljevi kada se priblize obali, sto nisam probao. Korisno je i imati i jednu solo flotu podmornica, za back attack kasnije u toku igre, kad se neko najmanje nada :)

Spominjao sam modove za pojedine jedinice i instalacije. Naime, ukoliko zelite da koristite silos za gadjanje vazdusnih ciljeva, ili ste zavrsili sa obaranjem aviona i zelite da grunete koju bojevu glavu na Njujork, morate sacekati 120 sekundi da se on "transformise" u taj mod. Isto vazi i za nosace aviona, koji mogu menjati modove izmedju nosaca lovaca, bombardera, i lova na podmornice, sonarne i ICBM modove podmornica, itd. 2 minuta ume da se otegne kad prigusti, i za to vreme neko moze da vam razjebe pola kontinenta, tako da je to jako vazan astrateski aspekt igre na koji treba obratiti paznju.

Napisao sam u proslom postu da je igra u isto vreme i brza i spora. Generalno sve ide lagano, ali se toliko stvari dogadja da je jako tesko brzo, efikasno, i promisljeno upravljati i koordinirati gomilom brodova, silosa, i ko zna koliko aviona. Sto se tice ubrzavanja vremena u multiplayeru, brzina se bira u zavisnosti od toga koliko igraca drzi kliknutu koju ikonicu za ubrzavanje. Ako zelite igrate na normalnoj brzini, a druga dva igraca su kliknula ikonicu za najbrze, igra ce ici najbrze.

Nuklearkama se mogu gadjati gradovi, koji su glavni izvor poena, i vojne instalacije (za svaku je potrebno 2-3 rakete da bi bila unistena). Broj nuklearki je ogranicen, mada mislim da je nesto bolesno visok, tipa 150 komada, mada racunajte da ce vam, ako ne budete pazljivi, bar pola oboriti, a i ako budete, bar trecinu.

Sa svakim nuklearnim udarom se siri radijacija, mada za sada nisam izvalio da ima nekog efekta na stanovnistvo.

Eto toliko za sada, evo malo i slika koga zanima kako izgleda :)

http://www.everybody-dies.com/screenshots/pcgamer1.jpg

http://www.everybody-dies.com/screenshots/...%20bigworld.jpg

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

kako ti ne radi?

ja sam skinuo odavde, i sljaka

http://www.projectw.org/viewtopic.php?p=7428992#7428992

poslednji link radi, skini odatle, ja skinuo i radi.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

pa jebiga, sacekaj drugu verziju, nece to jos dugo. ionako svi za sada mozemo samo protiv botova da igramo..

igrao sam malo u big world modu, impresivno, sa svim podmornicama i silosima, sigurno svaka strana ima po cirka 300 nuklearki, plus bombarderi, ihaha :))

evo da ilustrujem, osvajao sam svet iz juzne amerike [:D]

defcon.jpg

moze da se podesava velicina sveta (od 100-200%), a koliko sam izvalio, moze i da se igra tako sto se namesti odredjena kolicina kesha pa se jedinice kupuju, tako da mislim da moze da se ima mnogo, MNOGO. bice ovo zajebancija na duge staze, daj da leramo stilgara da kupi par kopija [:D]

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...