Jump to content

Blue Hole


Recommended Posts

to je i meni nejasno, do 10 metara 2-3 puta regulisem pritisak

oni se za minut spuste na 140, idu po atmosferu za par sekundi, tu nema vremena izakakva izjednacavanja

mada kapiram, sto si vise u tome, vise ti se organizam prilagodjava

Ako udises vazduh spolja i onda zaronis kako ides dole tako drzis nos zapusen i izjednacavas pritisak a kada izranjas to nije potrebno, na dah mozes odmah da zaronis na 100m i da izronis nece ti biti nista, medjutim ako crpis vazduh iz boce tipa uzmes vazduh na 30m i nastavis dole onda si jebo jeza, zato na primer kada radis zaron u plavo ili ti odmah zaron na dubinu tipa 30-50 metara kako izlazis moras da zastajes na odredjenoj dubini kako bi regulisao pritisak i vazduh koji udises iz boce koji je pod odredjenim pritiskom.

Kod izjednacavanja nema neke velike matematike kroz ustahijeve tube izjednacavas pritisak unutar bubne opne jer ti pritisak nabija bubnu opnu unutra.

mislim da imaju neku opaku zastitu za ushi tako da pritisak vode ne ide na njih...gledao sam emisiju o nekom kubancu sto se bavi freedivingom i ladno ova pricha sto ivan kazhe, chovek "trenira" tako sto meditira skoro 10 minuta u bazenu ubine 2.5 metra =o))

Ma nema tu zastite kako zaranjas dole pojacava se spoljasnji pritisak koji ti nabija bubnu opnu unutra ti moras da izjednacis kako god, inace oni imaju po defaultu onu stipaljku na nosu tako da samo kroz ustahijeve tube izjednacavaju kako idu dole, a ruke su im slobodne naravno.

Najvise sto sam ja zaronio na dah je bilo oko 10m mozda malo vise, a sa bocom sam isao na 34 najvise, t.j. dubinometar je bio na toj dubini :D ja sam mozda bio 1m iznad sto bi znacilo 33-32. To je bilo kad sam radio zaron u plavo u Zanjicama, obilazili smo neku olupinu od broda sto je bila vojna meta za neku vezbu, ima ogromnu rupu od torpeda precnika oko 5m, super je dozivljaj.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

jeste ivane, d1 me toliko iznervirao svojim postom da nisam hteo da ulazim u raspravu sa njim

ronicima se zbog povecanog pritiska ne samo u vodi nego i chinjenice da vazduh u boci je prod pritiskom i da je 70% istog azot i onda u krv udje azot vishe nego sto treba ali zbog pritiska pd vodom on ostaje vezan...a ako se brzo izranja on se oslobadja i u krvotoku se stvaraju mehuritji azota koji prave mikroembolije svuda, ali naravno najgore je u mozgu, srcu i bubrezima...to se naziva kesonska bolest...izbegava se tim sporim izranjanjem da pluca na smanjenim dubinama natenane izbace taj azot...

drugi nachin za izbegavanje je meshanje kiseonika sa helijumom koji ne pravi te probleme

chist kiseonik se ne stavlja da chovek ne bude malo high/euforichan sto je jedna od posledica udisanja 100% kiseonika (ajmo sad braco narkomani ko ce prvi da digne bocu kiseonika iz neke bolnaje? ;o))

Link to comment
Share on other sites

sto da ne bude toliko duboko? pa jeftiniji je porvsinski kop nego hevi rudarske akcije....braca nemci kopaju pod zemljom i kad neko okno presahne onda ga zatrpavaju meshavinom drobljenog kamena i otpadnog industrijskog pepela i josh nechega...uglavnom stvar je ko low grade beton ono izgleda ko vlazhna zemlja kad ga sleper istovari dole u oknu..onda ga bager nagura do zida i dok sledeca tura dodje ono vec pochelo da stvrdnjava....

uglavnom jeftinije kopati povrshiniski toliku jametinu nego paziti o statici mrezhe silnih tunela =o)

sa druge strane je neki rudnik u SAD...rudnik kamene soli koji je tako kopan da je vlaga i temperatura dole idealna za skladishtenje i oni ne zatrpavaju nista nego pretvaraju okna u skladishta i masno rentiraju taj skladishni prostor na 25+ godina =oD

Link to comment
Share on other sites

Dule da li se secash mozda ti one slike ne znam ko je okachio ja mislim da je zeki... bilo pre jedno 1.5god ako ne i 2 god... Most ogroman na okeanu i na pola se pretvara u tunel ... i opet nastavlja kao most... ako se setish shta je i znash mozda link gde mogu da nadjem ili ako imash tu sliku aj okachi molim te...

ONE LOVE, TJM!

www.last.fm/user/uNkindTJM

Link to comment
Share on other sites

zar nije najduzi onaj u francuskoj? japan je #2 mislim !

ccc pejo:)...mozda je po ukupnoj duzini duzi Milo u Francuskoj, ali ovaj u Japanu ima najveci razmak izmedju dva glavna stuba, sto je kriterijum za najduzi viseci most na svetu...a i ovaj u Francuskoj nije klasican viseci most, drugi sistem kablova je u pitanju, uporedite slike:

Akashi:

akashi_bridge3lg.jpg

Millau:

tarn_bridge.jpg

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...