Jump to content

Svaka pomoc dobro dosla


Recommended Posts

jel moze neko strucan da obljasni sledece : dali postoji mogucnost da mi neko koristi cd-key ? jel to moguce ? ili cuo sam da neko stavi bota i ja ne mogu da udjem nikad ! mogu na us east west al na jevropu nece. ako sam mozda dobio neki ban onda nebih mogao ni na jedan gateway da udjem ? jel tako ? mozda ja gresim al neka neko obljasni zasto nedelju dana ne mogu na evropu a na sve ostale mogu. unapred zahvalan ping-vin.

bla bla truc truc

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jel moze neko strucan da obljasni sledece : dali postoji mogucnost da mi neko koristi cd-key ? jel to moguce ? ili cuo sam da neko stavi bota i ja ne mogu da udjem nikad ! mogu na us east west al na jevropu nece. ako sam mozda dobio neki ban onda nebih mogao ni na jedan gateway da udjem ? jel tako ? mozda ja gresim al neka neko obljasni zasto nedelju dana ne mogu na evropu a na sve ostale mogu. unapred zahvalan ping-vin.

Sta ti pise kad ti izbaci err da je cd key in use by neko? ako ti to pise onda ti je cd key shareovan. A ako ti izbaci da se konktujes na net(verovatno korstis wireless) onda ti je to do neta nekad radi nekad ne.

Link to comment
Share on other sites

Da i isao sam na sajtove da izmerim koliki mi je download/upload i pice iz telekoma kradu ko ludi . Gle sad download mi je od 190-210 kbps , a upload od 35-45 kbps . znaci kao imas zagarantovanih 256/64 jeste kako da ne samo kod nas u srbiji mogu ovoliko da te pokradu i da jos te to papreno izadje . Kontam ja da nemoze stalno da bude 256/64 ali on nije ni priblizno tome znaci lol . Aj da su pokrali 10-15 kbps-a za download i 5 kbps-a za upload pa i da precutim , ali kada ti ukradu vise od 50 kbpsa-a za download i skoro duplo za upload onda nesto stvarno ali bash stvarno smrdi tt for that .

Da i jos nesto kod kog si ti providera i koliki si paket uzeo ?

Link to comment
Share on other sites

ne krade to telekom, vec adsl ima svoj, ne znam kako je struchan naziv za to, overleap, a to je da on ne moze zbog nacina veze i telefonskih kablova da izvuche max, vec se to krece oko 80-85% ukupne veze, shto znachi da nikad neces moci da imash 32 KB/s sa 256 kbit/s, za razliku od kabla koji to ogranichenje nema.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

t.j. nasi telefonski kablovi suxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

napises

ping 213.248.66.170 -t

zatim ostavis malo da pinguje jedno minut i onda uradis CTRL+Pause Break i onda vidis min max i avg ping meni je avg 90+....

BTW Ja koristim wireless 512Kb/s i kad igram na bnet-u cesto znaci od 5 partija 3-4 su disconnect, nerazumem zasto se to desava posle velikog laga me iz igre dropuju i kad se vratim na bnet ping mi je opet normalan i vidim chat normalno i sve kao da se nista nije desilo... Ako je neko imao slican problem plz help me na ovo acc sto igram sad imam jedno 70 discova ko neveruje neka klikne na link i neka izbroji partije cija je duzina trajanja 1 pa do 4 minunta + join bugovi + discovi u sred igre + kad b net chasti kao kad smo igrali ja i hatemenow 2v2 onako prva partija win dobijemo i lose a evo i linka

http://www.battle.net/war3/ladder/w3xp-pla...sc&PageNo=1

radi lakseg prebrojavanja klinite na Game Length da vam sortira od 0 pa navise... ja sam se zabrojao ali racunam oko 80-90 discova -.-

Edited by BlooDMoney
Link to comment
Share on other sites

Znaci nema nista ping da se poboljsa tt . jednom kada sam usao ping mi je pisao 219 ko na modemu jebote tt. A standardan mi je 156-172 tt .

Predpostavljam da si otishao kod nekog "srem online" provajdera, otidi u eunet, lichno sam video ping i non stop je 71, 72, 71, 72, 71, 72, 73, 72, 70 etc etc. . . Malo je skuplji ali vredi uzeti.

bnlsignature.jpg
Link to comment
Share on other sites

' date='Aug 23 2006, 07:53' post='855796']

Predpostavljam da si otishao kod nekog "srem online" provajdera, otidi u eunet, lichno sam video ping i non stop je 71, 72, 71, 72, 71, 72, 73, 72, 70 etc etc. . . Malo je skuplji ali vredi uzeti.

znam gogo ali neplacam ja taj protok nego buraz koji radi tako da da mi daje 2100 mesecno nije pao sa kruske i onako mi daje i previsee [:D] .

Nego nije srem provider nego SezamPro i iso sam do njih i naravno kao i svako da skine odgovornost sa sebe kazu da je do telekoma .

ne krade to telekom, vec adsl ima svoj, ne znam kako je struchan naziv za to, overleap, a to je da on ne moze zbog nacina veze i telefonskih kablova da izvuche max, vec se to krece oko 80-85% ukupne veze, shto znachi da nikad neces moci da imash 32 KB/s sa 256 kbit/s, za razliku od kabla koji to ogranichenje nema.

Da to si mozda upravi ali slusaj kako kablovi mogu da su stari kada su ih stavili pre 2,5-3 meseca znaci opticki , i da od centrale sam u centru Petrovaradina 50 metara . nemoze da nevaljaju .

Bice to sto si rekao da nemogu ma kakvi god da su kablovi da izvuce max iz protoka .

PS: ili ce biti ono sto sam rekao da telekom krade a ja stvarno sumnjam u njih ;)))

Link to comment
Share on other sites

ma glupi ste... dino samo par pitanja:

1.da li ti laguje dok igras?

2.pa meni sa 512/128 kada udjem na xpam server pise 350 ping,medjutim dok igram i sl sve je super...a sto se tice downloada ide od 63-64 KB/s...znaci max maxa :P ovo u crnoj gori :)

Link to comment
Share on other sites

ma glupi ste... dino samo par pitanja:

1.da li ti laguje dok igras?

2.pa meni sa 512/128 kada udjem na xpam server pise 350 ping,medjutim dok igram i sl sve je super...a sto se tice downloada ide od 63-64 KB/s...znaci max maxa :P ovo u crnoj gori :)

xpam lol pa verovatno ti pise 350 zato sto server laguje , dodji na northend pa ces videti bice ti petoduplo manji ping

Link to comment
Share on other sites

ma glupi ste... dino samo par pitanja:

1.da li ti laguje dok igras?

2.pa meni sa 512/128 kada udjem na xpam server pise 350 ping,medjutim dok igram i sl sve je super...a sto se tice downloada ide od 63-64 KB/s...znaci max maxa :P ovo u crnoj gori :)

Ma glupi smo, sidji sa brda i objasni nam.

znam gogo ali neplacam ja taj protok nego buraz koji radi tako da da mi daje 2100 mesecno nije pao sa kruske i onako mi daje i previsee [:D] .

Nego nije srem provider nego SezamPro i iso sam do njih i naravno kao i svako da skine odgovornost sa sebe kazu da je do telekoma .

Da to si mozda upravi ali slusaj kako kablovi mogu da su stari kada su ih stavili pre 2,5-3 meseca znaci opticki , i da od centrale sam u centru Petrovaradina 50 metara . nemoze da nevaljaju .

Bice to sto si rekao da nemogu ma kakvi god da su kablovi da izvuce max iz protoka .

PS: ili ce biti ono sto sam rekao da telekom krade a ja stvarno sumnjam u njih ;)))

Udji u command prompt, kucaj "ipconfig" procitaj na koji gateway se kachish, onda pinguj taj gateway i proverices da li je do telekoma ili provajdera, sezampro je krsh ima josh povoljnih i dobrih provajdera.

@highl1: chini mi se da je 768kbita ili 1 mbit protok adsl-a po jednoj telefonskoj centrali.

Nemojte se raspravljati u vezi protoka, to nema veze sa igranjem war3-a.

Edited by Goga[TT]
bnlsignature.jpg
Link to comment
Share on other sites

ma glupi ste... dino samo par pitanja:

1.da li ti laguje dok igras?

2.pa meni sa 512/128 kada udjem na xpam server pise 350 ping,medjutim dok igram i sl sve je super...a sto se tice downloada ide od 63-64 KB/s...znaci max maxa :P ovo u crnoj gori :)

Ma glupi smo :D ot je decko piratski server zato ima puno bagova i svega toga a moguce je da i server laguje posto je iz Poljske.

C:\Documents and Settings\dinoxp> ping 212.200.197.17

Pinging 212.200.197.17 with 32 bytes of data:

Reply from 212.200.197.17: bytes=32 time<1ms TTL=128

Reply from 212.200.197.17: bytes=32 time<1ms TTL=128

Reply from 212.200.197.17: bytes=32 time<1ms TTL=128

Reply from 212.200.197.17: bytes=32 time<1ms TTL=128

Ping statistics for 212.200.197.17:

Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms

C:\Documents and Settings\dinoxp>

Evo ovo pise kada pingujem taj gateway , sada neznam sta znaci ali objasnices mi ti :D

Link to comment
Share on other sites

cini mi se da nisi pingovao telekom :P

start/run cmd

tracert europe.battle.net

pingovace ti sve servere posle tebe do europe battle net servera, vidi na kom ti serveru ping skace, isto kada pingujes europe (213.248.66.170), ostavi da pinguje neko vreme, obustavi sa Ctrl+c i pogledaj packet loss, evropski standard za adsl je 1-3%, recimo da preko 6,7% osetno smeta za igranje

Link to comment
Share on other sites

Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]

© Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\dinoxp>tracert europe.battle.net

Tracing route to europe.battle.net [213.248.106.200]

over a maximum of 30 hops:

1 38 ms 38 ms 42 ms cisco-adsl2.sezampro.yu [194.106.188.74]

2 34 ms 38 ms 37 ms catalyst.sezampro.yu [194.106.188.94]

3 37 ms 34 ms 38 ms sezampro-bcn.telekom.yu [195.178.34.5]

4 36 ms 39 ms 39 ms 212.200.232.81

5 40 ms 37 ms 50 ms 212.200.232.22

6 60 ms 58 ms 59 ms ffm-b1-link.telia.net [213.248.96.137]

7 58 ms 56 ms 59 ms ffm-bb1-pos1-1-0.telia.net [213.248.68.9]

8 69 ms 72 ms 70 ms hbg-bb1-pos6-1-0.telia.net [213.248.64.41]

9 83 ms 80 ms 79 ms s-bb1-link.telia.net [80.91.249.221]

10 87 ms 82 ms 81 ms s-b3-link.telia.net [213.248.66.2]

11 114 ms 226 ms 201 ms s-hdn-i3-link.telia.net [80.91.249.69]

12 80 ms 78 ms 82 ms blizzard-01072-s-hdn-i1.c.telia.net [213.248.66.

170]

13 * * * Request timed out.

14 * * * Request timed out.

15 * * * Request timed out.

16 * * * Request timed out.

17 * * * Request timed out.

18 * * * Request timed out.

19 * * * Request timed out.

20 ^C

C:\Documents and Settings\dinoxp>

i sta sa ovim sada sto skace preko 220 pinga .

Evo stavio sam da mi ide ping da meri pakete i ide od 80 do 100 ms

Link to comment
Share on other sites

@decreesofjustice

dok si u igri na xpamu nije bitno da li server laguje, nego ko je host i brzina interneta hosta(visi lvl je host) sada se cak i popravilo stanje na xpamu u vezi sa hostovima. vecina high lvl igraca imaju prilicno dobar net, dok kad igras na svom hostu imas lan delay. mada uvek moze da uleti neki brazilac i ownuje te :)

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

da to sam i ja primetio nego ostavio sam ga da pinguje i nije izgubio ni jedan paket znaci 0% lost packets ali ide ping i do 200 tako da tt .

E sada zasto do b.neta ide 80 ? a kada se ulogujem pise od 100 -219 ?? to mi nije jasno kada na cmd-u mi pise od 80 do 100 ms.

Hvala za denoklu pomoc , ostavicu da pinguje :)

i nekada ne izgubi paket nego samo se popne ping bude veliki tj.

neznam zasto mi ide preko 100 ping ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...