Jump to content

Wirelles antene


Cell

Recommended Posts

Igrom slucaja sam iskopao neke prastare televiziske antene.

Pa me zanima da li bih mogao da ih iskoristim za wifi net.

U smislu da ih dokacim na 19 db grid sa spliterom za dve antene.

A ntene su duzine 2 m.A njihove slike sam okacio ovde.

Sta mislite.Da li bih sa time uspeo da prosirim opseg i donekle poboljsam

signal ili bih samo povecao gubitke sa dodatnim koax kablovima?

Na slici je samo jedna antena ali ona druga je isto takva.

PS

Antene sam isprobao i rade besprekorno.Jeste da su preko 35 g ali rade

ko zmaj.

Neukrotljivi!

Link to comment
Share on other sites

35e ti je najjeftinija wireless net antena a ako ti i to puno

onda pravi od nesskafe konzerve 200g, treba ti konektor,

konzerva i kabl pig tail... imas shemu negde na netu, al za

tu antenu moras da imas predajnik negde blizu...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Dobro. A sta bi onda znacilo da spojim grid sa jednom kantenom?

Sve u svemu ja samo pravim neke kalkulacije.Kad radi net radi ko zmaj al kad naidje neki period ne radi pa da ga bijes.A niko ne zna razlog i provajder ni Janko ni Marko.Pa mi svakakve kombinacije padaju na um.

Ali bice da cu ja sacekati ADSL koji krajem ove godine treba da stigne u Subaju.

Neukrotljivi!

Link to comment
Share on other sites

Iskreno to je dobra ideja,ali ne mozes staviti Ap od 100 i kusur evra u kutiju za sladoled.Moras uzeti kutiju od 30ak e pa jos POE (power ver ethernet).U principu i sa 7-8m debelog kabla bi ti izuvalo.A sto se tice mreznog kabla i Speed Lan je super.Mada ja sam stavio SFTP kabal i uzemljio ga ;).Znas kako radi pih...Inace UTP kabal se testira tako sto se pusti 100.000 pingova i ni jedan ne sme da iskoci.Onda je stvarno ispravan(preko linuxa postoji komanda da tih 100.000 pingova prodje brze ;) ).

Link to comment
Share on other sites

Iskreno to je dobra ideja,ali ne mozes staviti Ap od 100 i kusur evra u kutiju za sladoled.Moras uzeti kutiju od 30ak e pa jos POE (power ver ethernet).U principu i sa 7-8m debelog kabla bi ti izuvalo.A sto se tice mreznog kabla i Speed Lan je super.Mada ja sam stavio SFTP kabal i uzemljio ga ;).Znas kako radi pih...Inace UTP kabal se testira tako sto se pusti 100.000 pingova i ni jedan ne sme da iskoci.Onda je stvarno ispravan(preko linuxa postoji komanda da tih 100.000 pingova prodje brze ;) ).

Kod mene na krovu stoji komp, tj ploca sa svim sto treba u kutiji koja kosta 600 dinara u netiksu, samo je zatvoris silikonom i kraj price. Znaci ne radi se o kutiji od 30 evra vec od 600 dinara najvise.

Evo ruter radi vec 3 meseca 24/7 da kucnem u drvo.

Nije bitno kako radi UTP kabl ako i ima gubitke ima malo manje od 100mbit/s a covek nikada preko tog wirelessa nece isterati ni 4mbit/s...

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Iskreno to je dobra ideja,ali ne mozes staviti Ap od 100 i kusur evra u kutiju za sladoled.Moras uzeti kutiju od 30ak e pa jos POE (power ver ethernet).U principu i sa 7-8m debelog kabla bi ti izuvalo.A sto se tice mreznog kabla i Speed Lan je super.Mada ja sam stavio SFTP kabal i uzemljio ga ;).Znas kako radi pih...Inace UTP kabal se testira tako sto se pusti 100.000 pingova i ni jedan ne sme da iskoci.Onda je stvarno ispravan(preko linuxa postoji komanda da tih 100.000 pingova prodje brze ;) ).

vidi se da ti je ekipa sa bgw-a isprala mozak

kutijaoo6.jpg

ovo stoji na krovu vishe od pola godine , u istoj takvoj kutiji stoji na krovu ap bez poea sa direktnom strujom vec nekih 5 meseci

/edit

povlacim ovo za bgw ekipu posto se mnogo vredjaju zbog ovoga

nemojte sve shvatiti toliko ozbiljno ...

Edited by Intruder
Link to comment
Share on other sites

Nije bitno kako radi UTP kabl ako i ima gubitke ima malo manje od 100mbit/s a covek nikada preko tog wirelessa nece isterati ni 4mbit/s...

Nije ni cudo kad ide preko stapa i kanapa.26Mbit/s [;)]

vidi se da ti je ekipa sa bgw-a isprala mozak

Omg h8t...A sta mislis neko ko zivi u soliteru na 9 spratu a ima 13 spratova.I sprovede struju i ode na posao dok se klinac iz komsiluka popeo na krov i iz zakaci kabal/prokisne kuritja i klinca ubije struja?Nemaju svi kuce,a i MOJA licna preporuka je da kad radis nesto da ga uradis kako valja,a ne sa kutijom od kremisima.

My 2 cents.

Btw admini na BGWu (vecina njih) su strucnjaci u toj oblasti i neke stvari govore iz iskustva a ne zbog toga da bi se pravili pametni...

p.s. video sam tu "instalaciju" sto stoji na krovu.Super ako si ti srecan ja sam jos srecniji :) samo savetujem coveka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...