Jump to content

Nista se ne desava - HoMM V related.


dusko.m

Recommended Posts

Koliko vidim niko zivi ne postuje nista vezano za heroje ovih dana. Jeste li svi zbrisali na more ili polako odustajete od heroja? Ja sam trenutno na Dungeon-u i zavrsicu igru cisto iz znatizelje (da vidim da li ce Agrael da kresne Isabel :)). Sva u svemu, nesto me smara ova igra (Narocito Dungeon - nervira me nepreglednost podzemnih nivoa a i vojska im je obicno sranje). Nisam odustao od igranja toliko brzo kao sto je to slucaj sa cetvorkom (nada za buducnost) ali ovo nije ni blizu smeka koji je imala trojka....od igre koja se igrala u nedogled, dosli smo do igre koja se prelazi i zaboravlja.

P.S.

Ne mogu da verujem da imaju obraza da jednu od retkih singl mapa (inferno), samo prekopiraju iz kampanje...bezobrazno.

Link to comment
Share on other sites

Eeee moj dushko,danas se sve igre pored WoW-a igraju i zaboravljaju...jebiga,takva su vremena doshla.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Pazi, mene je dungeon kampanja ubila u pojam koliki je smor, pa sam 4 i 5 misiju presao na cheat, i vise mi se nije ni igralo:-( Relno, iako je cetvorka ispusila kako je ispusila, ipak mnoge novine koje je posedovala smatrao sam napretkom, i one nisu smele da se izbace iz petice samo radi pukog udovoljavanja fanovima trojke (kretanje vojske bez heroja, karavani, napredne klase heroja itd). Ipak pozdravljam sto je i petica igra zbog koje ipak moras malo da razmisljas pri razvijanju heroja i grada, sto se za apsolutno mehanizovanu trojku ne moze reci (priznajte, uvek se igra isto!)... Ustvari, sta ja stvarno hocu da kazem je:

SEREM VAM SE U SVE TRI DIMENZIJE PONAOSOB!!!!!

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

word :)

ja sam jedva presao neke misije, a ne mozes realno ni da se zanimas preterano po mapama single plejera, jer moras da predjes sto pre, da bi samo preziveo ...

zavrsio i ne prelazi mi se ponovo, jer ne mogu sve da poubijam po mapi ... samo jedan od razloga ... jednostavno nema sirinu ...

ja doduse volim da igram na mas okupljanje jedinica i bunker, a to ovde ne moze, i jos gomila drugih razoga ...

a i brate prespora je igra .. dok se okupim iole i krenem, po mapi je vec skoro nesavladiva gomila neutralnih jedinica i jos pride u manuelu ne postoji spisak kombinovanih skilova ... doduse poslednje heroje pre ovoga sam odigrao 3. deo ... ali to ne mora da znaci da ne moraju da me uvedu u update ...

i brate ne daj Boze, da ima vise od tri AI-a, pa vreme izmedju poteza se proteze ko u vreme pojavljivanja fallouta, u minutama, aj sto pride imam malo slabiji komp ... i taj jebeni 3d fazon, totalno je nepregledan i previse lice na warcraft i par likova ...

Edited by Yevod

Never underestimate the power of human stupidity. Robert A. Heinlein

God is subtle but he is not malicious. Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ko je igrao trojku tek kad je izasla, valjda se seca da je isto tako bila spora sto se AIja tice. Tek kasnije linja "razmisljanja" kompova je pichila ko luda, cisto zato sto su izasli xxxx puta brzi kompovi. Tako da, il budzi makinu, il sacekaju god, dve da sa nekim tadasnjim krshom sve leti.

Ruku na srce, sve priche "sto ovako, sto onako, i trojka je igra za nebeski narod", su chista proseravanja koja su i tje unistiti svaki sledetji nastavak.

Igram ceo serijal od pocetka i jedini skokovi u kvalitetu igre (ne grafike, vec strukture) su bili izmedju Kings Bounty-Heroes i Heroes 3- Heroes 4, sve izmedju su bila peglanja i nishta drugo. Sto se tiche izmedju 4ke i 5ice, unazadili su strukturu zbog kuknjave TZV fanova i vratili je ka trojci, a zbog kriterijuma sadanjih igara ubacili 3d grafiku.

Najbolje bi bilo da kad budu pravili 6cu da zadovolje sve te "fanove" i naprave potpuno istu trojku, samo da ubace koju jedinicu vishe, josh malo beskorisnih skillova da dopune listu istih u trojci (da slucajno ne bi zamutili fanovima combo skillova koji su prezvakali 50000 puta) i da dotichni budu extra zadovoljni....pffffffff

slam, krash, bum "a sad malo ona!" "serem vam se u ton film"

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

pa to i ja kazem, cetvorka je imala gomilu izuzetno korisnih, izmena, i jako mi je zao sto je prosecan mehanizovani igrac trojke morao malo da zaista upotrebi mozak pre nego sto uzme neki skill, ili izgradi nesto... Steta sto je to izbaceno, zaista... Mada, i petica zahteva malo razmisljanja, i ona zaista poseduje relativno dovoljno komplikovan sistem razvoja heroja, sa dovoljno raznovrsnosti, mada mi se to mnogo vise svidjalo u cetvorci...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Brue, trojka je bila "kompetentna" na svim skirmish mapama od samog izlaska igre.

Kad kazhem kompetentna misli sa na to da kada se stavi iznad 100% (i ukljuche oni bonusi koje AI dobija svaki turn) onda komp nema problema sa odluchivanjem sta troshi na kupovanje chega vec ima carte blanche na izgradnju i kupovinu.

Zatim ide uvek na budzhenje DVA heroja paralelno, koliko je to pametno pitanje je ali opet bonus je tu da mu pomogne.

E onda dolazimo do problema koji je trojka imala sa combat AI - uvek ok, ali u odredjenim situacijama radije ubije masu low lvl unita (jer tako prikolje vishe HP) nego jedinicu koja je taktichki bitnija, to je bio najveci problem koji je zapravo u cetvorci otklonjen.

Sva doterivanja trojke kroz patcheve i expanzije bila su chisto balansiranje MPa, nikad borbe protiv kompa...

Slazhem se da masa ljudi koja je 'tela da igra trojku nezasluzheno badmouthovala 4ku ali chinjenica jeste da u cetvorci nikad nije do kraja zaradjen heroj na samom combat screenu (slavni low lvl staff koji je preradjen u potion of imortality i silni imbalansi oko toga...) kao i josh bitnija chinjenica da cetvorka jednostavno nisu heroji zbog toga sto je gameplay silno usporen...razdvajanje jedinica koje jetrebalo da otkloni problem sporotje po mapi samo je produzhio gameplay...cetvorka je imala super ideje ali je izashla 8 meseci ranije minimum...a posle kad je izasla onda nije bilo vremena za doterivanje mehanike nego je 3DO forsirao NWC da radi expanzije...tada je JVC digao ruke i krenuo da razradjuje 5icu u svojoj rezhiji ali onda je sve puklo i ubi kupio licencu...i bilo im je jeftinije da pazare buljuk rusa nego jednog skupog amera holandskog porekla... =o)))

a petica je pak kompromis izmedju nekih inovacija iz cetvorke i onoga na sta su igrachi navikli iz trojke...to ima svojih dobrih a bogfami i loshih strana...ipak za sada najvetji moj problem sa peticom je sto nema map editora da ljudi iz celog sveta krenu da stancijuju mape da mogu da se zezam kad imam vremena =o) takodje smaraju i bagovi zbog kojih josh uvekn nisam zavrshio kampanju a da chitujem da bih preshao misiju necu ;oP

Link to comment
Share on other sites

ja sam doshao do 3. misije s Academy i smorio sam se i mrzi me da igram..

a za taj dungeon ne znam koji vam je... ali vojska mu sabija.

do sada sam primetio 2 imbalans misije, jedna s infernom kad vodis Agraela i dodje ti onaj Druid mrtvi s gomilom vojske, i jos u nekoj kasnijoj kampanji, nemogu se setiti tachno.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Taj fazon sa druidom, ako mislis na zadnju misiju, nisam primetio, ali ako mislis na ono kada ima gomila raspalih garnizone pre nego sto dodjes do njega, tu mi je bilo da ima kao 15tak zmajeva, ja ga napadnem, kad ono prc-odjednom ih ima 50! Ipak je najjace ono sa 6000 spectral dragona... kad sam to video, vise mi se nije ni igralo...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ma zavrshio sam kampanju za par dana od kad sam je bio nabavio, bez cheata. Prvo sam hteo na najtezem lvlu, al sam se smorio na zadnjoj misiji sa grifoncima, a hteo sam nabrzaka da vidim igru tja pricu i jedinice, pa sam spustio za 1 lvl nize tezinu. Nisam primetio nesto preterano bugova (onih koji bi me sprecili da predjem misiju).

Da, nedostatak map editora je stvarno bez veze i ubija u pojam. Mada me vishe ubija u pojam koliko rachuna poteze kompu na mojoj mashini. I tu ima slicnosti sa Disciplesom :P

Sve u svemu, kao sve igre i serijale, pozurivanje da se izbaci igra ce dovesti do prerane smrti dotichne :(. Jedino sto take stvari drzi pomalo u zivotu su fanovi, ali ako bude sve vishe nezadovoljni (na obe strane, i onih koji ma je trojka imba i onih koji zele poboljsanja) kompanije tje odustati da ih prave...i preci na sigurniju mesechnu zaradu, tja mmorpg :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja stvarno ne mogu da verujem koliko pljujete jednu od najvecih igara svih vremena !

Znaci sve ja razumem i da postoje bagovi, i da je ogromna steta sto jos uvek nema map editora, i da ima misija u kampanjama koje je tesko preci...ali ljudi,shvatite...bolesno je cak i pomisliti na to da je moguce da izbace igru koja bi zadovoljila BAS SVE nas u potpunosti.Poenta je sto ne treba H5 poistovecivati sa prethodnim nastavcima kad se zna koliko je ta tema puna kontroverze i neslaganja medju fanovima oba serijala.Ljudi su jednostavno izbacili Heroje 5 i to je to! Ovu igru ocigledno treba posmatrati individualno jer jedino tako je moguce izbeci razocarenja koja muce vecinu clanova ovog foruma.

Ja sam ,verovatno,jedan od retkih ljudi koji MNOGO vole i trojku i cetvorku (trudio sam se da ih posmatram kao dve odvojene razlicite igre koje su obe super) i koji su provodili ogroman broj noci igrajuci i jedan i drugi nastavak u hot seatu i lanu. Kad je izasla petica (koju sam cekao ko ozeb'o sunce) sve vreme dok sam je instalirao sam bio u teskoj frci ,tipa, sta ako je sranje,sta ako su unistili serijal,sta ako ovo,sta ako ono...onda sam krenuo da je igram i sve crne misli su nestale.Ponavljam,vrlo brzo sam uocio odredjene bagove ali svi znamo da ce patchevi to vecinom ispraviti.E sad,koliko sam stigao da primetim,vecina ljudi se zali na probleme u SINGLE playeru.Ok,slazem se da je AI isuvise slab sem mozda na heroicu koji nisam jos probao,ali prava i najveca vrednost Heroja je MULTIplayer. Ako ste u prilici da kupite originalnu igru i registrujete se na TOH (tournament of honor) sto ja planiram da uradim kad mi se vrate 2 druga sa letovanja,sa kojima igram Heroje, onda svi problemi nestaju! bukvalno svi! znaci,nema nikakvih AI bagova i cekanja na kompjuterske poteze,nego lepo covek na coveka.PvP u pravom svetlu.E sad jebi ga..,igra staje 3900 dinara,ali za nju mi nije zao da dam taj novac.Do tada,igrao sam u hot seatu i u LANu i meni je igra VRH! znaci bukvalno imam nekih minijaturnih zamerki koje su toliko nebitne da cak i ne moram da ih pominjem.

Tako da manje pljuvanja,vise pozitivnog stava prema Herojima da ne bih poceo da zavrcem usi :)))

A sto se tice izjave Duska.M :" (Narocito Dungeon - nervira me nepreglednost podzemnih nivoa a i vojska im je obicno sranje)." moram da mu porucim da je verovatno bio pijan kad je igrao sa dungeonom ako misli da im je vojska sranje,jer njihove jedinice su najveci damage dealeri sa najvecim brojem hit poena ako posmatramo jedinice pojedinacno u odnosu na ostalih 5 fakcija i sa iznimkom jedinice 6og levela koja je najveci hendikep dungeona.Sve ostale rulaju.

Poz svima,izvinite zbog dugackog posta al nisam dugo pisao pa mi se prasta :)

Link to comment
Share on other sites

Tako da manje pljuvanja,vise pozitivnog stava prema Herojima da ne bih poceo da zavrcem usi :)))

A sto se tice izjave Duska.M :" (Narocito Dungeon - nervira me nepreglednost podzemnih nivoa a i vojska im je obicno sranje)." moram da mu porucim da je verovatno bio pijan kad je igrao sa dungeonom ako misli da im je vojska sranje,jer njihove jedinice su najveci damage dealeri sa najvecim brojem hit poena ako posmatramo jedinice pojedinacno u odnosu na ostalih 5 fakcija i sa iznimkom jedinice 6og levela koja je najveci hendikep dungeona.Sve ostale rulaju.

Poz svima,izvinite zbog dugackog posta al nisam dugo pisao pa mi se prasta :)

mojne bre shadow matriarch da mi diras, dominatrix ftw:)...shalu na stranu ne znam stvarno verovatno je do mene, ali jednostavno nemam vise zivaca da se posvetim nekoj igri kao sto sam se posvetio trojci

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...