Jump to content

Kabl i Quakeovi :)


Recommended Posts

Zanima me koliki je mrezni protok kada se igra Kvejk 3 ili 4? Podesavanja su kao sto je Niko dao za SBB:

\rate 6200

\snaps 40

\cl_maxpackets 30

\cl_timenudge -20

Imam kabl 256 kbps ali je veza postala losa. Sa pinga 6 - 8 sada varira od 7 do 307 :(. Vratio bih se na ogranicen protok, tipa 1 giga, vise je neisplativo na mesecnom nivou, sa brzinom 1024 kbps, i hteo bih da znam koliko to u stvari moze da se igra.

Ako neko ima iskustva sa ogrnicenim protokom i surfom neka kaze kako mu je bilo, jerbo ne bih bacao pare. Sta se s tim moze? Koliko dugo? Nadam se da moze da se odgovori na ovako formulisana pitanja :)

poz

Edited by [oveRk1nd]
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na Beogridu, i imao sam ogranicenje koje je radilo extra - novi korisnik pa kao neka promocija. Ja rekoh da uplatim flat, kad ono - prc.

Sve sljaka sem igrica...

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

merio je per tu amor u deusu,.. chini mi se da je cifra bila 10mb uplodovano i 2mb downloadovano po satu sa gornjim podeshavanjima

Ja sam mogao da se zakunem da bi odnos trebalo da bude 1:1 a ne 5:1. Zanimljivo.

Ima li nacina da se po cenu pinga smanji protok? Ima li veze da li gledam i svrljam sa servera na server ili ja igram?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

merio je per tu amor u deusu,.. chini mi se da je cifra bila 10mb uplodovano i 2mb downloadovano po satu sa gornjim podeshavanjima

bogami bilo je 16 mb UL i 12 dl kad se podese solidni rateovi.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mogao da se zakunem da bi odnos trebalo da bude 1:1 a ne 5:1. Zanimljivo.

Ima li nacina da se po cenu pinga smanji protok? Ima li veze da li gledam i svrljam sa servera na server ili ja igram?

ne znam, probaj da instalirash neki net limiter/watcher/counter, dignesh sam server i nakachish se sa tim podeshavanjima na localhost i merish;

pa i Igoru je bilo jako chudno shto kvejk uglavnom troshi apload, ping zavisi od rate/maxpackets (veci rate/maxpackets manji ping)..

nisam siguran ali mi zvuchi logichno da potroshnja zavisi od tipa igre,..

npr. predpostavljam da rate od 20000 ne znachi konstantan protok od 20000 vec da je 20000 samo ogranichenje a da igra troshi po potrebi (npr. ako je jedna osoba na serveru i igrate 1v1 igri ne treba vishe od 5000-7000);

ako je 10 ljudi na serveru i igrash 5v5 igra bi sa rate 7000 troshila maximum i "udarala u plafon" dizuci ping..

to bi objasnilo dizanje pinga smanjivanjem rate ispod 5000 i dizanje pinga npr. kad na 128kbit stavish vishe od 12000 ili pakete povecas za duplo/troduplo..

sad to su samo moje predpostavke i mogu biti potpuno pogreshne... :P

negde sam prochitao da rate komanda u q3 sluzi samo za ogranichavanje maximalnog uploada (da se download ustvari nigde ne kontrolishe), mislim da je to bio upset chaps guide,..

pogledaj u nekom od vodicha ili guglaj:

ftp://sbbquake:sbbquake82.117.194.235/dokumenti%20i%20uputi/

ftp://sbbquake:sbbquake@82.117.194.235/do...upsetchaps).zip

bio sam nashao za raspali kamper na nekom sajtu sliku potroshnje sa rate 7000 koliko server vuche mesechno+opterecenje u zavisnosti od broja igracha, probaj gugl, mozda ima i za q3..

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...