Jump to content

Jedan predlog...


Recommended Posts

Mozda cete misliti da je ovo glupo i bezveze, al posto u poslednjih nekoliko dana nisam videla ni jedan jedini konkretan potez da se nesto ucini da se SC vrati na WCG ove godine, mozda ovo malo pomogne.

Lepo je sto ste pokrenuli peticiju da se SC vrati, al cisto sumnjam da ce to biti dovoljan dokaz. Takodje, mislim da nije dovoljno da posaljete par screenshotova gde se vidi kako igrate sc...

Kao prvo (ovo je upuceno organizatorima), zanima me koji je rok (koliko dana) da se promeni konacna lista igara koje ce ove godine biti na WCG, i da vidimo sta moze da se uradi za to vreme. A drugo, koji su uslovi da se SC vrati.

A predlog je sledeci: organizujte on-line sc ligu. Nidzika je vec poceo da pravi spisak ljudi koji bi sigurno dosli na WCG, pa eto moze odatle da se krene. Oni koji se prijave neka sledecih nekoliko meseci igraju tu ligu.

Odredite sistem bodovanja i napravite rang listu, odredite koliko meceva nedeljno treba da se odigra, koliko ce da traje, postujte rezultate i repove na nekom sajtu (mozda bi colos mogao nesto da napravi na broodwar.co.yu).

I to neka bude neka vrsta kvalifikacija, na osnovu konacne rang liste bi mogle da se kreiraju grupe za WCG.

Pokazite da vas ima i da stvarno igrate SC, da vas revolt prema organizatorima ima osnova i da su pogresili sto su Starcraft izbacili ove godine.

Link to comment
Share on other sites

Ja mogu samo da kazhem nekoliko stvari, pa eto, mozhda bude dovoljan savet ...

1. Kapiram da SC ima mogucnost da se vrati na WCG _pre_ druge konferencije WCGa koja je valjda negde pocetkom avgusta, ili sredinom jula. Znaci (po meni, a ne znam, shone ce potvrditi) ako nesto mozhe da se promeni mora do tada.

2. Pristup povratku SCa na WCG od strane vas koji volite SC je potpuno pogresan. U smislu, vasi postovi koje ste napravili (nhf) su potpuno u hejterskom fazonu, vredjaju organizaciju a opet trazhe da se SC vrati. Posle takvih spika sasvim sam siguran da su organizatori u fazonu "ko ih sljivi, pljuju nas kako stignu a hoce da im vratimo sc". Znatno umereniji stav bi bio bolji, ako mene pitate.

3. Znam i sam kao organizator (ne wcga vec raznih hepeninga uopste), da recimo 32 prijavljena coveka na onoj "anketi" sigurno nece biti i 32 coveka koji ce zaista doci. Recimo da je 50% "popunjenost kapaciteta". Nije ovo vezano za SC komunu, vec uopste. Ono, veliko finale je 26. kvalifikacije nedelju dana ranije, neko ce biti na moru, neko ce se setiti da ima popravni, nekome je slava 27. pa mora da pomazhe po kutji, neko ce se razboleti. Ja kada bih odlucivao da li da vratim SC ili ne, meni bi, za turnir od 32 igraca finalnog dana, trebalo najmanje recimo 50 ljudi (ako ne i vise) na tom spisku da kazhem "e ok, ima dovoljno ljudi, da vidimo sad dalje sta i kako".

Link to comment
Share on other sites

Malo je glupo otvarati hiljadu topica na istu temu, al ajde da odgovorim i ovde.

Ne znam kako vi razmisljate na ovu temu.

Ali nije poenta ovoga svega da se po svaku cenu SC scena 'stvara' samo zbog WCG-a.

Poenta je da ta scena sama po sebi postoji, pa da zbog nje SC bude oficijalna igra na WCG-u.

Ne trazim ja da se sada organizuje hiljadu turnira i da se pokaze ta aktivnost.

Ako ti turniri sami po sebi ne postoje, to znaci da ni aktivna SC scena ne postoji.

Te kao sto rekoh na drugom topicu:

Posto sve vreme pricamo o online turnirima koji su izgleda jedino sto se desava na SC sceni, da li mozete da mi posaljete/postujete linkove sa sajtova tih velikih turnira gde se nasi igraci takmice? Kako domacih, tako i stranih. Da vidimo te uspehe protiv stranih igraca u poslednjih par meseci.

Recimo da bi to mogla da bude prva polazna tacka u nastavku diskusije.

Never argue with an idiot. They drag you down to their level, then beat you with experience.

Link to comment
Share on other sites

Ali nije poenta ovoga svega da se po svaku cenu SC scena 'stvara' samo zbog WCG-a............

Poenta je da ta scena sama po sebi postoji, pa da zbog nje SC bude oficijalna igra na WCG-u.

Ta scena postoji i postojace u buduce ma koliko ti odbijao da to priznash.

Ne trazim ja da se sada organizuje hiljadu turnira i da se pokaze ta aktivnost.

Ako ti turniri sami po sebi ne postoje, to znaci da ni aktivna SC scena ne postoji.

to shto su ti linkovali WGT ili PGT su lige koje se igraju po sezonama a ne neki lokalni raspali turniri koje igraju ovi ostali. Znachi em su mnooogo tezi za igru (psiho-fizichki) em je konkurencija gigaputa veca od bilo koje koju mozesh i da shvatish.

Iz tih i takvih razloga je i najbolji score koje postizu igrachi SC-a na WCG-u

razmisli malo o tome.

Edited by Mazzola^^
Link to comment
Share on other sites

em je konkurencija gigaputa veca od bilo koje koju mozesh i da shvatish

Inace morash da budesh doktor nauka da bi ovo shvatio. Ne znam onda kako je Mazzola uspeo to da shvati.

[edit]Nema poente da budu dva topica o istoj temi. Samo razvlace temu i proizvode dodatni flame :P.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...