Jump to content

Dan bez dima


Recommended Posts

Da ali zanimljivo je npr kad sam sreo jednog coveka koji je dobio rak pluca zbog cigara i u sred Klinickog u hodniku sedne i zapali jos jednu.Zar mu nije dosta zla koje mu je cigara vec nanela?

Na kraju se sve svede na jedan veoma lak i "razumljiv" zakljucak!

Kako se obogatiti u srbiji?

Vrsiti promociju Autodestrukcije! Sto vise zla ti nesto nanese to je popularnije i bolje se prodaje!!!!

Edited by Malatrolapunakontrolora

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

u Madjarskoj imas dozvolu da pusis samo na odredjenim obelezenim mestima

istina, dobio sam 20e za pusenje na ulici (preskaci penal, tako doslovce pise na kazni )

kad neko stoji pored mene na stanici , i za 2 min stuce celu paklu cigara.

Ne razumem zasto se ne pomeris?Ako ti se bas svidja mesto zamoli njega da se pomeri.Ako si u fazonu "sto ja da se pomeram zbog njega" - ne znam sta da ti kazem.Tvoje zdravlje je u pitanju.

1.ima posebna inspekcija za to.

2.pasivnim pusacima najvise steti to sto ako sede u prostoriji prepunoj pusaca odeca im kasnije ima 'shmek' duvana.

3.a inace kako oni misle da sprece bacanje pikavaca na zemlju? kad nema nigde ni jedne "piksle" na ulici. i sta? sad treba da bacam pikavac u kantu za smece. koja se moze zapaliti pa nastati 1000 puta vece sranje... mislim gluposti...

1.ni oni nemaju pojma sta da rade, u kom periodu, u kojim delovima grada.

2.Koliku si glupost sad izvalio.

3.U centru ne mogu da povucem dva dima da ne naidjem na kantu (koja uredno ima deo za gasenje cigara).A zasto do kraja ne ugasis cigaru pre nego sto je bacis mi zaista nije jasno.

da brate, chudo je jedno kako srbi vole da sjebavaju svoje zdravlje i bas iz zabole za bilo kakve savete sve dok se ne sjebu nacisto, a onda im je lekar kriv za sve naravno...

Ti imas pametne postove, realno mozes da shvatis koliko je rasprava na temu "ja ne pusim" vs "ja pusim" totalno gubljenje vremena.

Link to comment
Share on other sites

Pa Demiane sklonio bih se ja da imam gde ali to mi se vrlo cesto desavalo kad je kisha (sto je u proteklih nekoliko meseci svakodnevnica) i kad su svi sabijeni pod pecurkom cekajuci bus a da ne pokisnu!

Naravno da se ja pomerim ali mnogo puta mi se desavalo da nisam mogao.

Zato mi je i islo na zivce

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

ovde ce ti svako reci "ma boli me kurac bre seronjo, sta ti meni ugasi cigaretu, pomeri se ako ti smeta!"

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

inace kad me ljudi pitaju zasto pusim?

tu ima lepa dva odgovora:

1. zato sto zaista uzivam u svakom dimu cigarete. onaj rezak osecaj u grlu, onaj fantastican filing kad pravis kolutice od dima. onaj odlican osecaj kad izbacis sav dim odjednom brzo... nema poredjenja za filing...

O tome ti govorim....Ali:

edit: eh da, neko je pomenuo starosnu granicu pusenja. pa naravno da nije u redu kad neko pocne sa cigarama u 13-oj ili 14toj godini. tada pluca jos uvek nisu formirana i mogu da nastanu dosta velike posledice.

ja sam poceo da duvanim sa 19 i sretan sam. pusim vec dve godine i sjajno mi je. svaki dim cigarete mi je kao onaj bozanstveni prvi dim.

Veruj mi da ja,kao jedan od onih koji su pocheli u toj famoznoj 12.toj,13-toj godini i koji je pushio celih 5 i vishe godina,tj koji je prestao u godinama kada si ti pochinjao zna da su cigarete najvece govno.I meni je u prvih 3,3 i po godine svaki dim bio kao onaj prvi,najlepshi nasvetu,uzvivao sam sa svakim dim-om,sa svakim udisajem i izdisajem,u bukvalno svemu.ALi videcesh u jednom trenutku koliko cesh se sjebati,a onda cesh se kajakti.I pocecesh da pushish samo zato shto ti je to navika,a uzivanje ce prestati....Nastace samo sranja koja uz cigare idu.

Mada ne slushaj mene,evo ja i pored svih tih sranja koja imam zbog cigara(grlo prepuno shljama,ochajna kondicija,bol u plucima,sjeban glas... :)) i dalje obozavam da pushim,ali se drzim sebi zadatog sopsetvong obecanja da vishe nikad,ali nikad necu da budem aktivan pushach....

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Moram da se slozim sa Krukom oko "molbe" da ugasi cigaru :(

Cast izuzetcima naravno!

Ljudi ovde gledaju samo na sebe i kad ih pitas za nesto kao gasenje cigare , naprave #careface i nastave ...

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

I onaj najglavniji argument... braaatee... cigare smrde i to najogavnije... to pushachi nikako ne mogu da skontaju... da smrde za medalju... koliko god da su kvalitetne pljuge to smrdi.

A BS, za sekundarne pushache si odvalio svetski... raspitaj se malo opet kod pandura... ;)

Dule Smoreni, stari ratni druzhe, mislim da si zasluzhio Nobelovu, ako nishta, nagradu! :)

Moj generalni stav je o svemu ovome da nema svrhe raspravljati.... no, zanimljiv je podatak da:

Moj tjale ostavlja pushenje posle 45 godina tog divnog iskustva gde kazhe da ipak na kraju mu smetaju iako je uvek uzhivao u svakom dimu. A sada shvata da mu ugrozhavaju zdravlje... a ja ga slusham vetj 10 godina svako jeb... jutro kako iskashljava katran.. chak kada overduira nekad (faze sa tri-4 pakle) se taj nikotin prenosio i na ostatak gajbe i i ja sam iskashljavao je..no sranje ujutro iako sam nepushach :) :( ... i shta da mu kazhem... tjale, pomeri se malo? :D

Ujaaa greemmmliiineeee...

Oh no! We're all gonna die!!

WE'RE SAVED!!!I'm screw'd!

"Mi smo uvek tu - RUR Gerila"

Link to comment
Share on other sites

jebote ala smarate.. nishta ja vas vishe ne zagadjujem nego shto vas zagadjuje vasha okolina.. i znam, sace svi da skoche i da kazhu da ako je vec okolina toliko zagadjena zashto moram bash i ja itd... e sad, shto bih ja bash morao da prestanem da pushim? neka pritisnu na nekom drugom mestu, tipa limit za broj automobila na teritoriji beograda, filteri za svu industriju u panchevu i beogradu (koji su btw obavezni!)... kad se sve to reshi, mozhda i razmislim da prestanem da pushim (zbog drugih), do tada - eat my shorts..

Link to comment
Share on other sites

Moj generalni stav je o svemu ovome da nema svrhe raspravljati.... no, zanimljiv je podatak da:

My thoughts excatly.However, Sa1nt lepo rece smarate.To sam ja hteo da postujem jos na prosloj strani, kad je izronila masa nepusaca da sipa drvlje i kamenje.Ili mozda mislis da imam 13 godina i nisam svestan sta radim?Podatak uopste nije zanimljiv, tvoj stari je verovatno znao sta radi sebi vec posle 5 godine.Poenta:

nema je.

Pusti me da pusim i ja cu dati sve od sebe da ti sto manje smetam.Shvatiti neces, ni ne pokusavaj.

Link to comment
Share on other sites

Ko je rekao da hotju da shvatim ? :D

I to nije bila frustracija... to je bila pospanost.. a generalno me zabole qratz za sve to. Ono shto je bila poenta je da cigare zaista smetaju ljudima, a to shto se vama tj. pardon Vama svidjaju to je Vash problem, meni smeta ali mogu da izdrzhim, da se iscimam, shtavetj. tako da uzdravlje :)

Ujaaa greemmmliiineeee...

Oh no! We're all gonna die!!

WE'RE SAVED!!!I'm screw'd!

"Mi smo uvek tu - RUR Gerila"

Link to comment
Share on other sites

jebote ala smarate.. nishta ja vas vishe ne zagadjujem nego shto vas zagadjuje vasha okolina.. i znam, sace svi da skoche i da kazhu da ako je vec okolina toliko zagadjena zashto moram bash i ja itd... e sad, shto bih ja bash morao da prestanem da pushim? neka pritisnu na nekom drugom mestu, tipa limit za broj automobila na teritoriji beograda, filteri za svu industriju u panchevu i beogradu (koji su btw obavezni!)... kad se sve to reshi, mozhda i razmislim da prestanem da pushim (zbog drugih), do tada - eat my shorts..

to je sve lepo, ali sigurno kao i svaki pusac, znas da pre svega treba da prestanes da pusis ZBOG SEBE

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

taj fazon. a za zagadjenje i pljuge iskulirajte. ono, jedan auto zadimi vishe dnevno nego ceo grad pushacha. nije to toliko relevantan faktor.

a dobra cigara ne smrdi, kada zamirishe samo jedna, to bash lepo mirishe ako je kvalitetan duvan :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ovaj topic josh jednom potvrdjuje da nema smisla nadati se da ce pushachi da uvazavaju nepushache...

a jel' vi uvazhavate pushache?

to je sve lepo, ali sigurno kao i svaki pusac, znas da pre svega treba da prestanes da pusis ZBOG SEBE

po hiljaditi put pricham ovu prichu, ja cu da pushim dok ne pochne da mi smeta (zdravstveno), ili kad prestanem da uzhivam u svakom dimu cigarete... do tada necu prestati..

taj fazon. a za zagadjenje i pljuge iskulirajte. ono, jedan auto zadimi vishe dnevno nego ceo grad pushacha. nije to toliko relevantan faktor.

a dobra cigara ne smrdi, kada zamirishe samo jedna, to bash lepo mirishe ako je kvalitetan duvan :)

jebiga, samson uopshte ne smrdi, al' ko ce da rola paklu dnevno :)

Link to comment
Share on other sites

ja sam to pusio sa drugarom jedno vreme (on je kupovao, a ja pusio [:D]), bash se brzo srola, a i mnogo vise uzivas nego u obicnoj pljugi, pa ti i ne treba cesto. doduse, kad se napijes, jebo rolanje :)

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

:/...ne razumem to svesno narusavanje svog zdravlja...ok necu da kenjam vise, jer zaista ne znam kako je pushacima posto u zivotu nisam zapalio cigaretu...

eh bre dule, pa nije ti to zapalis cigaretu, i odmah osecas kako si se srozao zdravstveno. a ljudi sve misle "ma nece mene sjebati"

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

eh bre dule, pa nije ti to zapalis cigaretu, i odmah osecas kako si se srozao zdravstveno. a ljudi sve misle "ma nece mene sjebati"

nisam zbog toga nikad zapalio cigaretu...jednostavno nikad nisam imao potrebu/zelju/radoznalost, niti me je neko iz drustva terao da zapalim...a tako ljudi i pocinju, prvi put zapale iz nekog bezveznog razloga i posle samo traze izgovore da nastave...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dobro bre brate ti o tome prichash kao da si stavio usta na auspuh,a ne da si uzeo dva,tri dima cigare..."Imao sam pijane noci i mamurna jutra,ali ovo je sve prevazishlo" mislim prichash o tome kao da si posisao kartonche esida...

ja sam do jaja osetljiv na pljuge, i mrzim taj miris a to je bio drugi put da sam povukao dim u životu plus, bio sam pijan i kada se to ukombinovalo baš mi je loše bilo ujutru, onaj osećaj kada izdahnem i osetim šmek pljuge u ustima... bljak!

Znači omašio sam ti godište za 1... mislio sam da si 90to...

jesam 89to, ali ne kapiram...?

God save Opera Mini.

Samo Klejbezable, ostalo su sitnice.

Rastaman still stand.

Link to comment
Share on other sites

evo ja sad sedim s pljugom i kezim se ovo topiku......

@nepusaci ... nikad necete skapirati u cemu je trip kod pljugu i zato nema mesta raspravi oko toga.... kapiram da nekom smeta, ali lepo kazes i vecina ljudi ce da skloni pljugu(ili izadje dok ispusi and such).. i u globalu mi je smesan koncept "dan bez pljuga" kad ga organizuju nepusaci

@topic ..... mislim da bi kod nas trebalo da odvale cenu pljuga... tako ce jedino da smanje broj pusaca i u isto vreme da nafiluju kasu za bitnije stvari(kao sta rade u celom normalnom svetu)

@me ..... pusim pljuge vec 5-6 dina i ne smetaju mi za sad... rekao sam sebi da cu da batalim u par situacija .... kad pocnu ozbiljno da mi smetaju, ako uspem da zapalim negde preko..... kad budem imao dete bacam pljuge iz momenta...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...