Jump to content

CS nacija kod nas...


Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Brate iz vrbasa sam i znam kako je bilo tamo. Imali smo extra igraonu (vozd) ali je sve puklo onog trenutka kada su se svi mudjusobno ispljuvali i posvadjali i gazda nije zaradjivao od padobranaca vec od igraca koji su igrali cs do iznemoglosti i sta se desilo sa igraonom zatvorila se. Bio je Genesis obecao nam covek kule i gradove dok smo dovodili masu a cim je posao malo zapao u krizu odjednom se pojavljuju silni dugovi. Bila je i Arena gde gazda bio ludak od koga nisi mogao da dobijes nista. Isto je i u Novom Sadu(znam jer zivim odve vec 3 godine), imali su btl,x3m,fp,unity,.... i gde su svi ti igraci... nema ili igraju wow ili bleje po gradu kao sad im je extra nista se nije desilo i nisu nikad ni igrali. Ostali su neki likovi koji jos pikaju klanski (veritas) i jos mozda 10 likova kao ja koji pikaju preko neta ffa. Nema vise dece kao sto je nekad bilo. Secam se kad je btl igrao u kumu dolazilo je 20 ljudi samo ih gledaju cekao se rad da igras protiv njih a sad ne mozes da navatas 5 ljudi da odigraju neki klanski for fun,a ne za ekipu.

Sami smo sebe pojeli uz pomoc nekih drugih ljudi za kanter nebitnih. Al kanter ce se uvek igrati po serveri i samo to nam i ostaje>>>>>

KULA JE PREDGRADJE VRBASA !!!!

Link to comment
Share on other sites

Secam se kad je btl igrao u kumu dolazilo je 20 ljudi samo ih gledaju cekao se rad da igras protiv njih a sad ne mozes da navatas 5 ljudi da odigraju neki klanski for fun,a ne za ekipu.

kazi kako to sad zvuci smesno... a svi smo ih gledali...

jedino sto ostaje je uzeti sebi dobar net, natji 4 ortaka, vazbati sa strancima (do iznemoglosti)

otici na neki nas toor i dobiti gloriju [:D]

ja samo da nadjem 4 ortaka i to je to [:p]

Link to comment
Share on other sites

Kapiram ja sta ti hoces da kazes,ali i dalje mislim da nemas pravu predstavu o svemu. Vidis,poslednja 2 razreda srednje skole sam malte ne zavrsio u igraonici (kao i vecina mog odeljenja s obzirom da nismo izlazili iz iste),a onda sam i sam otvorio jednu tako da je ovo vec 6-a godina kako radimo. E sad,nakon svog tog perioda mogu da kazem da na sve to gledam iz jednog posebnog ugla. Ne branim ja vlasnike igraonica,daleko od toga,ali sta mislis kad bi poceli pricu o samim igracima gde su jedan dooobar deo njih klasicni retardaci (ostalima svaka cast)?! Mislim,glupo je trositi reci na njih..... Da ne bih duzio-da se dobro zaradjivalo od tog posla pre par godina jeste,i bilo bi glupo da neko sad laze i izmislja toplu vodu,ali napominjem ti da su najvecu kintu ostavljali "padobranci",ljudi koji su dolazili da se izigraju a ne da bi bili "pro" u nekoj od tih igara (ja imam 15-ak ljudi iz jedne skole koji skoro svaki dan pre i posle skole teraju po sat vremena cs,ne da ne znaju 'de udaraju nego je to strasno,ali se oni za to vreme izezaju,izpodjebavaju jedni druge i odu...). A da ne pominjem koje su sve obaveze jedne igraonice,posebno sada kada su pritisli sa milion novih zakona,legalizacijom celokupnog softvera,kaznama koje opusteno mogu da zatvore jedan takav lokal ako se izreknu....plus habanje i obnova opreme,jer jednog igraca zabole q... ako nesto ne sljaka kako treba vec odma' urla na sav glas..... A to sto mislis da smo "mi",vlasnici igraonica vise cenili igrace da bi cs bio na mnogo boljem nivou....tu se tek varas!!! Pa ajde iskreno pricamo,jedno jednostavno pitanje-Zasto sada,kada svi imamo vise nego solidne uslove CS klanovi kao i da ne postoje?! Imamo 20-ak profi igraca koji se medjusobno tumbaju u nekim ekipama pa se oni stalno i nalaze u vrhu.....Zasto? Molim te nemoj da mi kazes da je zbog vlasnika igraona ili cega vec,pa oni vam sada i ne trebaju za sve to,jel te?! Mi smo krivi,igraci,niko drugi! Pozz  [xx(]

znachi....pretpostavljao sam da si jedan od vlasnika igraonice i ne zelim vishe da diskutujem...svaki cigan svoga konja hvali i brani.....lako je reci da je sve do igracha,kako se stalno tumbaju iz ekipa u ekipu,kako se svadjaju,kako ne poshtuju opremu itd...pa choveche...nije ti to biblioteka ili shahovski klub pa da ochekujesh neko primereno vladanje i stalozenost igracha....ljudi su takvi kakvi su a ti vec kada si mogao da otvorish igraonicu trebao si da budesh svestan toga...znam da su ljudi postali ne zahvalni ali jbg...ciri bu ciri ba i sada ce bidi svet bolji...oce...da ne psujem pred decom....uvek treba naci kompromis i pridrzavati se pravila koja postavi "gazda" lokala shto se tiche igranja...anyway zelim ti sve najbolje u nastavku rada i shta reci...long live to the games [;)]

Brate iz vrbasa sam i znam kako je bilo tamo. Imali smo extra igraonu (vozd) ali je sve puklo onog trenutka kada su se svi mudjusobno ispljuvali i posvadjali i gazda nije zaradjivao od padobranaca vec od igraca koji su igrali cs do iznemoglosti i sta se desilo sa igraonom zatvorila se. Bio je Genesis obecao nam covek kule i gradove  dok smo dovodili masu a cim je posao malo zapao u krizu odjednom se pojavljuju silni dugovi. Bila je i Arena gde gazda bio ludak od koga nisi mogao da dobijes nista. Isto je i u Novom Sadu(znam jer zivim odve vec 3 godine), imali su btl,x3m,fp,unity,.... i gde su svi ti igraci... nema ili igraju wow ili bleje po gradu kao sad im je extra nista se nije desilo i nisu nikad ni igrali. Ostali su neki likovi koji jos pikaju klanski (veritas) i jos mozda 10 likova kao ja koji pikaju preko neta ffa. Nema vise dece kao sto je nekad bilo. Secam se kad je btl igrao u kumu dolazilo je 20 ljudi samo ih gledaju cekao se rad da igras protiv njih a sad ne mozes da navatas 5 ljudi da odigraju neki klanski for fun,a ne za ekipu.

Sami smo sebe pojeli uz pomoc nekih drugih ljudi za kanter nebitnih. Al kanter ce se uvek igrati po serveri i samo to nam i ostaje>>>>>

e vidish to je tuga....secam se da je u Indjiji(gde trenutno obitujem) bilo 8 igraonica i svaka je imala po najmanje 2 servera....chekalo se i po 4 sata da se udje na server...makar odigrao 30 minuta ali je igrao!!!

zbog koga? zbog chega? shta se desilo? jednostavno se narod zasitio...kao shto sam vec prethodnom sagovorniku rekao igrachi su postali sve ogorcheniji i ogorcheniji dok su gazde ili propadale ili su uzeli to "malo" para shto su uzeli i zatvorili igraone....

counter je tipichan primer kako za igricu ti nije potreban kvalitet grafike...chak shta vishe i neke preterane teksturne logike(pucanje kroz zid i dva metra pored glave itd...),nego je bitna igrivost....uzmesh drveni glok,napravish glok...i pucash....ako znash da igrash potrebno ti je malo da bi bio srecan....

ali da ne davim...secam se svih tih ekipa...chak shta vishe slobodno mogu da kazem da smo postali dobri drugari samo zbog cs-a...jer se nikako ne bi slozili oko navijachkih timova i sl.

.........counter u never walk alone!!!!!

CS je u Srbiji prso 2001 ako ne 2000te...

hmm....zanimljiva konstatacija,s'obzirom da je igra jako stara i da se josh igra....mislim da nije prsla....chak shta vishe..imao sam neki osecaj da ce se sve vishe i vishe igrati kako bolji net bude dolazio ali...back to gornji postovi......

shta reci...realno...bacanje para i truda oko nechega shto je bilo ochigledno da nece uspeti......ali shto se tiche sindroma "nada"....cs ce se uvek igrati hteli vi to da priznate ili ne....svaki od vas makar i na 10 minuta podeli hedove "glupim" botovima...chadu i kompaniji....i smanji tenziju prema RL......

aj poz i chuvajte se chitera...... [^]

"Ni kurve me ne vole"

Da li sanjash da te plodi Bekam!?

Link to comment
Share on other sites

zbog koga? zbog chega? shta se desilo? jednostavno se narod zasitio..

Cekaj jel se narod zasitio il su vas sjebale zloce-vlasnici?

I samo da dodam : kunter nikada ne ce da umre!!!!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

aj i ja da dodam nesto :D

za pro kanterisanje je potrebno mnogo odricanja kao i u bilo kom pro sportu.....stim sto je bilo koji sport zdraviji i vise pruza....vecina nas koja je igrala pre nasla je druga zadovoljstva....koja su ruku na srce mnogo bolja od cs-a...

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

znachi....pretpostavljao sam da si jedan od vlasnika igraonice i ne zelim vishe da diskutujem...svaki cigan svoga konja hvali i brani.....lako je reci da je sve do igracha,kako se stalno tumbaju iz ekipa u ekipu,kako se svadjaju,kako ne poshtuju opremu itd...pa choveche...nije ti to biblioteka ili shahovski klub pa da ochekujesh neko primereno vladanje i stalozenost igracha....ljudi su takvi kakvi su a ti vec kada si mogao da otvorish igraonicu trebao si da budesh svestan toga...znam da su ljudi postali ne zahvalni ali jbg...ciri bu ciri ba i sada ce bidi svet bolji...oce...da ne psujem pred decom....uvek treba naci kompromis i pridrzavati se pravila koja postavi "gazda" lokala shto se tiche igranja...anyway zelim ti sve najbolje u nastavku rada i shta reci...long live to the games  [;)]

Savetovao bih ti da sledeci put pre nego sto odgovoris malo detaljnije procitas sta je neko pre toga napisao,a to da li ces da diskutujes ili ne.....pa ne znam ni da te je neko molio da das svoje misljenje na ovu temu?! Ne vidim gde sam ja to rekao da je ono sto se trenutno desava "sve do igraca"?! Prvo sam pomenuo ljude koji drze,ili su drzali,te lokale (a gledali su samo da izvuku korist od toga i nista vise),pa sam tek onda presao na igrace tako da....! Sto se tice druge stvari tj. "da igraonice nisu biblioteke ili sahovski klubovi" sam znao od samog pocetka,ali da ih odredjeni broj ljudi shvata kao obdanista gde se ponasaju debilnije od bilo kog "svog vrsnjaka",to nisam znao! U sustini,poenta cele ove price je da smo mi,igraci,najvecim delom krivi za stanje u kome se nalazimo. Jer ponavljam,90% igraca sada moze sebi da obezbedi koliko-toliko dobre uslove za kvalitetno igranje na netu a opet nam je CS na najnizim granama od kada postoji kod nas. Cak i kada neki lik koji otvori novu igraonu ili odluci da napravi tur posle duzeg vremena (da bi se ljudi druzili i zezali,jel te?!),sta onda biva? Imali smo prilike da vidimo pre par meseci u Pancevu ili nekom delu Bg-a,nisam siguran gde je tacno bilo..... I od onako malo ekipa koje su se organizovale da dodju,nadje se neki majmun,ili majmuni, pa mu opustose lokal!! Graficka,misevi i sta je vec sve odneto......pa cak i hard lika koji nema veze sa lokalom sem sto radi tu a imao je jaku zelju da sve to organizuje?! Zalosno.....i jos se nakon svega toga jave pojedini ljudi da pametuju kako je za sve on kriv jer "ko ga jebe kad je glup".....vazi,al' sutra!

Edited by Shone_Kg
Link to comment
Share on other sites

aj i ja da dodam nesto :D

za pro kanterisanje je potrebno mnogo odricanja kao i u bilo kom pro sportu.....stim sto je bilo koji sport zdraviji i vise pruza....vecina nas koja je igrala pre nasla je druga zadovoljstva....koja su ruku na srce mnogo bolja od cs-a...

masturbacija!! [:D]

btw

"chak shta vishe" - gramatichki nepravilno

"malte ne" -> "maltene"

"ne ce" -> "nece"

bar neshto da se nauchi od ovog topika [;)]

Link to comment
Share on other sites

slushaj me dobro...zaboli me palac na nozi za tebe...ne pishem ja da bi se svadjao sa nekim...sukob mishljenja ne shvatam uvek kao svadju...e sad to shto si ti reko je tachno...ima previshe retarda...znam da za takve extremne sluchajeve nemozesh da krivish gazdu lokala ali znam da sam igrao 6 godina cs i bio jedna od najvernijih mushterija,i? shta sad imam od toga...imam samo lepo secanje i dato obecanje da cemo ici redovno na turove,da ce se organizovati josh liga...kad ono medjutim.boli tuki gazdu shto ja kada idem kuci znam koja mu je sledeca mapa na serveru i shto znam ko sve igra taj cs jer sam bio zaludjenik,sve pare shto dobijem,potroshim na cs,napravim ozbiljnu ekipu,imamo jaku zelju da igramo a samo nam treba igraonica koja ce moci da finansira 6 igracha koji bi koliko toliko uspeli da poboljshaju marketing te igraone...ma shta se ja prepucavam bre sa takvima kakav si ti jer ti samo gledash loshu stranu igracha i samim tim dajesh do znanja da ne respektujesh nikog od tih likova shto ti daju pare. i shto kaze Ivan,ne lupajte gluposti,previshe sam u ovom shitu da bi mi sada neko prosipao pamet jer on igra cs od 03 godine...a gde ste bili ranije kada se igralo na pentijum dvojkama na krshevima od grafichke? smejali se likovima poput nekolicine koja je zarazila ostatak grada....muka mi je vishe od takvih igracha i gazda.

Ma..............

Edited by Play * Planetar

"Ni kurve me ne vole"

Da li sanjash da te plodi Bekam!?

Link to comment
Share on other sites

kakve veze imaju te gramaticke greske sa mojim postom ?!

..

A ja vas josh branio od Pesme.

- Ed will introduce Ed. Full name - Edward Wong Hau Pepelu Tivrusky the 4th.

- That's a long name.

- Ed made up that name for Ed, isn't it cool?

- If you made it up, how can you be the 4th?

Link to comment
Share on other sites

Slusam te dobro [:)] i neke stvari necu nikad razumeti..... Planetar,brate,da li tebe boli palac na nozi zbog mene ili nekog drugog ne znam,ali zasto sukob misljenja shvatas na takav nacin?! Postujem ja sve to sto si ti rekao,i vecim delom se slazemo ali ako malo bolje pogledas sta sam ja napisao (a ponavljam po ko zna koji put) videces da sam PRVO kritikovao vlasnike lokala koji su se ponasali na nacin o kome ti pricas pa sam tek onda pomenuo igrace.... A sto se tice ljudi koji godinu-dve pikaju igre pa sad pametuju razumem te.....mi smo jos '99 kada se otvorila prva igraona u Kg-u terali Quake III i Age of Empires II,posle toga Rainbow Six i jos par sitnih gluposti a tek kada se CS pojavio,igraone su dozivele ekspanziju tako da kapiram sta hoces da kazes....! I na kraju,ni u jednom trenutku se nisam prepucavao sa tobom,vec iznosio svoje misljenje kao sto sam i ja slusao tvoje! To da ja ne postujem pojedine igrace zato sto ukazujem na njihove lose strane,izvini molim te ali to je strasna glupost!!! Za dogadjaj koji sam pomenuo kada su radniku igraone,koji je organizovao tur pokrali sve zivo pa je decko morao iz svog dzepa da daje zbog tamo nekih debila je cist dokaz toga! I ono sto je najzalosnije je to sto se i na ovom forumu javilo jako malo ljudi koji su direktno pljunuli u lice i rekli pravu istinu! Lopovluk na takav nacin je cist idiotizam,makar oni pikali CS 100 godina i bili najbolji u tome! Pozz

P.S. "Ma"....nemoj da ti je muka od igraca i gazda,posebno sad na ovu vrucinu,ne valja.... [;)]

Link to comment
Share on other sites

ma bre iskreno sam prso vishe...imao sam taj svet jer mi je losh bio ovaj realan...pisao sam u nebuloznom kontekstu ali onaj ko me malo duze poznaje zna da nisam tebe pljuvao....nisam mogao da napishem jer...lichni razlozi...previshe zlih ljudi koji samo chekaju povod za neku svadju i tuchu...meni to u zivotu ne treba...meni je nekada trebalo samo malo kondicije da dodjem do igraone i da se zabodem u stolicu i pikam po ceo dan cs...ja sam bio klinac kada sam pocheo da igram cs...sve sam sam uchio nije imao ko da mi pokaze sem par ljudi(Bjeli prvi) kasnije koji su doshli i pokazali kako se puca i pokazali neke fore...sve je to bilo lepo i slatko ali ne realno.....ovo je srbija....i ovde 25 godina nece biti dobo.....mozda nashi unuci budu doziveli da nam bude bolje a mi da im prichamo kako smo razbili turke u ESL-u i kako smo uspeli da od necheg napravimo nishta...

aj poz ljudi i long live cs...ali u srcima!!!

"Ni kurve me ne vole"

Da li sanjash da te plodi Bekam!?

Link to comment
Share on other sites

Tad nije ni postojala scena, tad SkG, G, RiSK i ostali nisu postojali ni kao ideja [:D]

prvi turnir koji je osvojio SVI inace, je bio u januaru 2000.

na putu do finala su dobili sve koje si naveo sem riska (tj. SKG je izbacio G, a SVI je izbacio Flekaju i Kwara koji su tada bili u KB)

CS je ipak dosta matora igra :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...