Jump to content

Clerks II


Recommended Posts

Vec neko vreme znam da bi trebalo da izadje i malo sam debatovao o njemu sa nekim drustvom dok smo cirkali vops i dosli smo do nekih tuznih zakljucaka mada bih voleo da vidim sta vi mislite o tome.

Clerks je jedan od onih filmova koji su mi jako prirasli za srce iz vishe razloga ali generalno najvise zbog velike slicnosti likova iz tog filma sa nekom nasom generacijom automata za igrice ratovima zvezda i naravno zbog spontanosti s kojom je sve ovo predstavljeno. Ovo je ostavilo veliki utisak na mene posto su uglavnom svi s kojima se druzim od te nase generacije deo ove neke price i mogu se naci u nekom od likova i sl dok kad pogledam danasnje klince bash mi je bedak i nekako mi je nase detinjstvo bilo 100x gotivnije. Danas klinci blenu u ultra giga mega 3d fancy igrice na zver kompovima dok smo mi blejali po "igraonama" sa automatima kadilak, punisher, mk, sf itd itd i kopirali diskete po milion puta zato sto su se koruptovale a da ne pominjem filmove koji su sada 90% efekata 10% kvaliteta. Sve ovo je kad pogledamo realno smor ali je imalo draz ovo danas mi je jako bezlichno, na primer secam se da sam isao sa kanarevog na konjarnik kod lika koji je kopirao igrice na diskete ko debil pa budzio frikin extended memoriju da bi mi te iste radile itd itd. Ok kapiram da je mozda opet ovo sve malo geek za dosta ljudi ovde ali ja se rado prisetjam svega toga i ne bih to menjao ni za sta sto danasnjica moze da ponudi osim mozda za giga rama :] kako me nervirala ta memorija ...

Nego da se vratim nazad temi zanima me sta vi mislite kolko ce Kevin Smith uspeti da ozhivi i dochara tu pricu opet ljudima kroz nastavak s obzirom da su mu filmovi generalno kroz godine popustali kvalitetom kad malo bolje pogledam nisam cak ni gledao nijedan njegov film posle 2000ite godine i jos uvek mi favoriti ostaju clerks mall rats i amy. Ja se generalno nadam da ce me oduseviti kao sto je to uradio prvi deo jos davne hmmmm ko zna kad sam ga gledao. Sve u svemu znam da bi ovo mozda trebalo u podforum filmovi i zabava itditd ali sam hteo ovde cisto zato sto ima i veze sa tom nekom ekipom ljudi oko 80og godista koje povezuje neka slichna pricha i rado podsecanje na istu stoga bih malo i razvio diskusiju u tom pravcu.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Bolje da ne prave nastavak...

Imam osecaj da ce samo katastrofalno da useru stvar.

KS pravi bedne filmove vec dugi niz godina...daj bozhe da ovo prekine taj niz ali ne nadam se bash previshe.

:(

FZ: I have a message to deliver to the cute people of the world...if you're cute, or maybe you're beautiful...

there's MORE OF US UGLY MOTHERFUCKERS OUT THERE THAN YOU ARE!! So watch out.

Link to comment
Share on other sites

Mozda on pravi sve gluplje filmove, ali oni su i dalje boli od 80 posto americke produkcije.

Sto se tice clerks 2, mislim da nema poente, al opet zasto da ne.

Inace oko mohijevog-generacija-stava.

I nekome ko je 60 godiste kadilaci, operation wolfovi, sega, amiga, diskete deluju tuzno jer je on sa drustvom isao na...nemam pojma, radnu akciju :)

Jebiga svaka generacija ima neki svoj highlight.

Mozda i nekom klincu deluje debilno sto ja skoro svaki dan odgledam neki film iz SW serijala :)

I jos jedno pitanje posto sam se malo zaboravio : jel su bob&silent jay "omaz" c3p0 i r2d2-u?

Edited by pER tU aMOR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...