Jump to content

Nindze VS samuraji


Guest

Recommended Posts

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uh evo chist primer sta holivud nachini od istorije ...

katana nije nimalo laka (mozda bi za vikinga bila) ali generalno da si ikad drzao pravu katanu bilo bi ti jasno da neko ozbiljnije baratanje s njom zahteva shvartzenegerovu ruku i btw sko se ja dobro setjam svi potezi sa katanom su dvoruchni.

shto si jachi lakshe cesh kontrolisati oruzhje, bila to katana ili mitraljez. ali katana je dizajnirana da se koristi i sa jednom i sa dve ruke, s tim da druga ruka nema istu ulogu kao glavna, vec doprinosi vecoj okretnosti, brzhem pozicioniranju i preciznijim udarcima. retko kad cesh drvosechinim dvoruchnim zamahom krenuti da udarish protivnika, jer cesh se toliko otvoriti da te mozhe tri puta ubiti dok ti zavrshish udarac.

- Ed will introduce Ed. Full name - Edward Wong Hau Pepelu Tivrusky the 4th.

- That's a long name.

- Ed made up that name for Ed, isn't it cool?

- If you made it up, how can you be the 4th?

Link to comment
Share on other sites

jbt ovaj topik je vrh...svasta sam saznao,prava RURciklopedija...mnogo dobar topik,jos jednom moram napomenuti :))

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

a vi ste svi drzali prave katane u rukama...smarate...

moje je mishljenje formirano shto iz samih kendo treninga, shto iz razgovora sa ljudima shto duge periode treniraju kendo, shto iz knjiga. i da, drzhao sam 'pravu' katanu u rukama.

ali ako cesh vec tako da gledash, to shto drzhish katanu u ruci ne znachi da si popio svu pamet sveta. onda jedino sam mijamoto mogao da mudruje na ovom topiku [;)]

- Ed will introduce Ed. Full name - Edward Wong Hau Pepelu Tivrusky the 4th.

- That's a long name.

- Ed made up that name for Ed, isn't it cool?

- If you made it up, how can you be the 4th?

Link to comment
Share on other sites

moje je mishljenje formirano shto iz samih kendo treninga, shto iz razgovora sa ljudima shto duge periode treniraju kendo, shto iz knjiga. i da, drzhao sam 'pravu' katanu u rukama.

ali ako cesh vec tako da gledash, to shto drzhish katanu u ruci ne znachi da si popio svu pamet sveta. onda jedino sam mijamoto mogao da mudruje na ovom topiku [;)]

nisam ni mislio na tebe...ali nebitno...i to ipak nije bila prava katana:)...

[jupi] za laga

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

imam samo jedno da kazem :) x nekoliko puta

crnogorac je u rusko-japanskom ratu posekao pravog samuraja ... 1vs1

ko ne veruje nek se obrazuje :)

zaboravio sam kako se zove, sastale se dve vojske i da se izbegne pogibija ruske japanski kodeks ratovanja dopusta 1vs1 borbe da se odluci ko ce pobediti ... sve ostalo je istorija :)

samuraj vs ninja = samuraj bez ninje

ninja nikad nije smeo da se pokaze inace bi bio iskasapljen ko pacov vs gaus u FO2, iliti za quakere - ko rail gunom u vugla ...

i jos jedna istorijska prica - 40 ronina ... mislim da ima cak i na wikipedii

40 samuraja je poklalo bezmalo 5 puta vise ljudi, da i drugih samuraja pride ...

tako da nemojte da se znojite ko je jaci. crnogorac je odsekao glavu jednim potezom samuraju a ostao bez uveta ...

a ti dzontra nemo da verujes sve televiziji, dok to sve oruzje ne udje u serijsku proizvodnju ...

Never underestimate the power of human stupidity. Robert A. Heinlein

God is subtle but he is not malicious. Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

img15.jpg

jel ti ovo izgleda kao ranjivo na strelce? :)

Ova formacija je brzo napushtena. Zapravo cim su rimljani krenuli da osvajaju istocne delove sredozemlja susreli su se sa daleko naprednijim lukovima od budjavih galskih, germanskih i sl. Istocnjacki lukovi > testudo formacija. Vishe je nisu koristili.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

al je zanimljivo takodje kako je Shaka zulu koristio ovu formaciju 1800 i neke i bila je uspeshna.. dodushe samo protiv neobrazovanih i u rat neuputjenih malih plemena.. :)

Nego... da se vrnemo na topic.. ono shto si ti dzhontra vido pa puta 2 je ono shto sam ja vido za ruska oruzhja ;)p

A shto se tiche katane... drzhao sam pravu pravcijatu katanu u ruci i jbt! koliko je teshka... a na to mislim na balans i sve dok je drzhish, josh plus morash da pazish gde je okretjesh i sve.. zayebato... otprilike chovek se usrao kada sam probao jedan pokret da napravim, tj. da zamhnem sa njom... tad mi je reko u fazonu, ako malo jache zamahnesh a ne znash da drzhish pravilno katanu mozhesh sam sebi da otfikarish glavu :))

jbg

i bash zato su i evropejci dobili samurajce, jer je katana iskljuchivo oruzhje za napad.. pa su oni lepo sa flamberima mogli da pariraju jer je dvaput lakshe oruzhje i bocnu protivnika :)

btw. ta pricha o 40 ronina je taken iz filma ronin ;) :P

Ujaaa greemmmliiineeee...

Oh no! We're all gonna die!!

WE'RE SAVED!!!I'm screw'd!

"Mi smo uvek tu - RUR Gerila"

Link to comment
Share on other sites

koliko ja znam (ali to je samo moje skromno misljenje koje ne mora nista da znaci vama guruima ratovanja i borilackih vestina:)) prava pravcata katana ne sme da se iznese sa teritorije japana...samo su je neki drzavnici dobili na poklon, ukljucujuci tu i tita...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

u principu mohi nema blage veze kad govorimo o katanama =oP

jeste, generalo je 2h tehnika, ali sam musashi je pisao o 1h akcijama i chak 2x1h (sa nozhem ili kraktim machem u DESNOJ ruci jer je on bio levoruk)...

To generalno se odnosilo na 99% samuraja, a to sto si ti izvukao jednog marka kraljevitja iz nekih knjiga je tvoj problem generalno katana=2h tehnika bez filmskih one hand akcij a to kolko ja znam o temi je od ortaka koji je trenirao josh davno aikido i imali su baratanje katanom kao deo treninga.

I generalno kad sam rekao pravu katanu nisam mislio na drevnu japansku katanu vec na vernu kopiju iste (makar pravilne tezine) jer je bila pricha o tezhini prave katane i kao sto rekoh treba da budes samson da bi jednom rukom pravilno istom baratao ...

[jupi][jupi][jupi][jupi][jupi][jupi]

carska fotka :D

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

koliko ja znam (ali to je samo moje skromno misljenje koje ne mora nista da znaci vama guruima ratovanja i borilackih vestina:)) prava pravcata katana ne sme da se iznese sa teritorije japana...samo su je neki drzavnici dobili na poklon, ukljucujuci tu i tita...

jup:)

( [;)] )...

mrbean6hi.jpg
Link to comment
Share on other sites

koliko ja znam (ali to je samo moje skromno misljenje koje ne mora nista da znaci vama guruima ratovanja i borilackih vestina:)) prava pravcata katana ne sme da se iznese sa teritorije japana...samo su je neki drzavnici dobili na poklon, ukljucujuci tu i tita...

dunno about that, ovu katanu je lik dobio od nekog dobrog prijatelja japanca - poklonio mu je ceo komplet sa vakizashijem i postoljem. nisam struchnjak za macheve ali katana mi je izgledala prilichno kvalitetno

- Ed will introduce Ed. Full name - Edward Wong Hau Pepelu Tivrusky the 4th.

- That's a long name.

- Ed made up that name for Ed, isn't it cool?

- If you made it up, how can you be the 4th?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...